Poliisilta ainutlaatuinen varoitus Ruotsissa: Naisten ei tule liikkua yksin kaupungilla
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/ostersund kielto-47626
-Poliisipäällikkö Stephen Jerand toteaa SVT:llä, että "tämä on vakavaa. Me suojelemme naisrauhaa ja siksi kerromme tämän".
Tapausten joukossa on sunnuntain vastaisena yönä tapahtunut raiskausyritys, 10-vuotiaiden tyttöjen häirintä linja-autoasemalla ja kaksi hyökkäystä yksittäisten naisten kimppuun.
Naisten ei tule liikkua yksin kaupungilla!!!
17
103
Vastaukset
- lintukodossa
"Östersundin kaupunginhallituksen puheenjohtaja AnnSofie Andersson (sd.) arvostelee poliisin varoitusta. Anderssonin mielestä poliisin olisi tullut ottaa ensin yhteyttä kuntaan ja asiassa täytyy olla muita ratkaisuvaihtoehtoja."
Eli tämän lehmän mielestä poliisi teki väärin, kun varoitti naisia ja asiasta olisi pitänyt vaieta:
http://www.svt.se/nyheter/lokalt/jamtland/kommunalradet-kritisk-polisen-borde-kontaktat-oss- onsusiruma
Jos katsoo sen kuvaa niin tajuaa, että AnnSofien ei tarvitse pelätä.
- Yrjö9
Onhan meilläkin tuon lehmännäköisiä ja vielä pahemmannäköisiä epätoivoisia, puutteessa olevia virkaloisia, jotka odottaa hame hampaissa, jos joku saksihammas matu ees tulis ja polkasis.
- maaemo
onsusiruma kirjoitti:
Jos katsoo sen kuvaa niin tajuaa, että AnnSofien ei tarvitse pelätä.
Joo rouvalle olisi Lotto voitto saada. http://blogg.mittmedia.se/wp-content/uploads/sites/69/2014/06/annsofie.jpg
Eipä yletä edes omin käsin onneen.
- myöhäistä.rypistää
Suvakeilla jo paskat housuissa...
- VieläEiolemyöhäistä
MOHAHHAHA hauska nähdä miten ruotsalaiset uppoavat tuohon monikulttuurisuuteen rikkauteensa. Vielä näkyy Svenssonilla vähän päätä, mutta kohta ei näy kuin vähän ilmakuplia.
Seuraavaksi kunkku kehottaa naisia pukeutumaan peittäviin asuihin ja pitkätukkahomot kivitetään kuoliaaksi ja pikkuhousuliikkeiden pitäjät ruoskitaan torilla.
SHARIA ETENEE !!
Kurjaahan tässä on tietysti se, että Suomen suomenruotsalaisto ajaa meitä samaan helvettiin... - jgtghfygryrtrt
OLISITTEKO USKONUT 10 VUOTTA SITTEN pohjoismalaisen poliisin varoittavan kansalaisia liikkumasta yksin kotimaassaan.
Nyt PYSÄHDYT minuutin verran ja mietit asiaa. Pyydän 1 minuutti.- ähläm_sähIäm
Sharia toteutuu näemmä ihan itsestään! Naisten ulkonaliikkumiskielto kun on osa sitä.
- NytKäviNäin
Suomen ja Ruotsin viranomaiset ovat nyt molemmat todenneet, että hallitsematon turvapaikanhakijoiden maahanpääsy on huonontanut turvallisuustilannetta selvästi.
Suvakit edelleen huutavat laput silmillä ja sormet korvissa monikulttuurisuuden ihanuutta, vaikka heidänkin joukko on pienentynyt jo minimaaliseksi marginaaliryhmäksi.. Jäljellä olevat kiihkosuvakit ovat niitä paatuneimpia mielenterveyspotilaita.- retrteer
Kuten TAAS kerran, "rasistit" ovat olleet oikeassa alusta asti. Suvakit käyttävät ilmeisesti "rasisti"-nimitystä siis kaikista itseään älykkäämmistä?
- ylöstäjä
ylös
- jkjnnbbhhhh
ei mitää varoituksia eli vangitsemista koteihin
vaan sellainen vartiointi ja poliisivoima heti
että kukaan ei raiskaa
ja kunnon katupatiot jn e
että naiset voi kulkea turvallisesti micro bikineissä - tulevaisuus.näyttää
Tässä nukkuu Ruotsin uusi prinssi viiden päivän ikäisenä, vielä autuaan tietämättömänä siitä millaisen roolin tulevaisuus on mahtanut varatakaan hänelle.
http://www.bt.se/sverige-varlden/sveriges-nya-prins-har-ar-forsta-bilden-pa-oscar/
Helppoa osaa hän ei tähän maailmanaikaan syntyessään saa.
Kuka tietää, on sekin mahdollista että vielä hän aikanaan sankarikuninkaana johtaa Ruotsin takaisinvalloitusta muslimeilta. - mitäs.tilasitte
Onneksi olkoon ruotsi!
- tätätilasivat
Oliko se vihapuhetta, kun REALISTIT varoittivat tästä?
Asioilla ON syys ja seuraus.
MUSUT maassa = kansa kursjistuu ja kärsii. Väkivalta lisääntyy. Eiköhän nyt olisi aika jo " Herätä noista Unelma unista " todellisuuteen Suomessa ?
Että silleen.- vbertyuikjhgfds
AnnSofie käy kuumana ,kun pollisit pilaa tsäänssit saada matumakkaraa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial131693Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1381686Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2641235Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221088Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2101066- 285955
- 129949
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3897Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49878- 10875