Tänään on naisten päivä, milloin miesten?

taaltapesee

Tänään on kansainvälinen naisten päivä, jota vietetään kaikkialla maailmassa, jopa Suomessa. Tänään palkkatilastoissa naisen euro nousee yli miehen euron, jos poliitikoilta tai työnantajilta kysytään. Kukkakaupoista loppuvat tänään ruusut kesken, kun naisia muistetaan. Onnea kaikille maailman naisille.

Milloin ihmiskunta kehittyy niin pitkälle, että miehillekin on oma miesten päivä?

6

111

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sotaratsuja

      kansainvälinen miestenpäivä on 19.11

      mutta käytännössä miestenpäivä on jokapäivä. Miehiä tulee lisää kumiveneillä jokapäivä eurooppaan, autolasteittain ja jokatuutista

      • B52

        Mutta silloinhan se on myös suominaisten päivä. Näin ovat ainakin kertoneet.


    • minäpätiesin
    • totuuseiharha

      Loppuvuodesta on miestenpäivä. Mutta puhutaanpa tasa arvosta, sitä kun ei ole koska, naiset voivat myydä seksiä ilman tuomiota, mutta miehet ei voi ostaa seksiä olematta rikollinen. Tämä osoittaa selväsi ettei tasa arvoa ole, koska naiset ajattelee vitullaan ei aivoilla, niitähän naisella ei ole. Ja jokainen sellaisen omistava akka on lakia vastaan ettei ole laitonta myydä seksiä. Mutta ostaminen on, jos todella halutaan tasa arvo molemmille, siitä on tehtävä joko molemmille laillinen tai molemmille laiton. Ei ole oikein että miehiä rangaistaan siitä että maksaa naisesta saadakseen sotkea itsensä naisen perseessä maksua vastaan. Kannatan ehdottomasti lakia joka kieltää myös myymisen ja siitä seuraa sanktiot, on tajutonta miten naiset voivat kiertää veroja tuolla keinolla. Yhden illan aikana ansiot voivat olla tuhansia euroja, eikä verottaja saa siitä mitään. Miksi tuo epäkohta on annettu naisille luvalliseksi joilla perse haisee kilometrin päähän rankaisematta mitenkään. Varjele jos mies tekee lisätyötä pimeästi saadakseen 500 euroa ja se tulee ilmi, lisävero on varmasti sata tuhatta euroa. Mutta kuten hyvin tiedetään, päättäjilläkään ei ole aivoja koska sielläkin on samaisia aivottomia naisia , aivojen tilalla on pelkkää kusta.

    • päivitystä

      amerikkassa näitä merkki päiviä luodaan niin sanottua tunne ostos päiviä pidetään ihmiset riippuvaisena merkkipäivistä ystävä pari suhde yllä pidossa lahjjontaan.

    • miesten_pvä

      on aina muulloin,,,siis 363 pvää/vuosi. se riittänee kaikille...otin vielä äitienpvän pois kaiken varalta,ettei liikaa ahnehdita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4618
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2494
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1014
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      995
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      68
      879
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      113
      868
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      834
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      795
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      780
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      726
    Aihe