Vanhoillislestadiolaisuus = Suomen hengellinen SYÖPÄ pääpaikkana Oulu.
http://www.helsinginrauhanyhdistys.fi/
http://www.helsinginrauhanyhdistys.fi/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Etäispesäkkeitä syntyy kiihtyvällä vauhdilla:
http://www.kodinkuvalehti.fi/artikkeli/lue/ihmiset/kaksin_kotona_17_lapsen_jalkeen
Ei ihme, että tukka on lähteny, kun jatkuvasti on ollu mulukku pystyssä.
http://www.kodinkuvalehti.fi/artikkeli/lue/ihmiset/kaksin_kotona_17_lapsen_jalkeen
Sairasta menoa.
Sinä se pelle vaan jaksat tätä samaa paskaa kirjoitella. Aloitat keskustelun ja vastailet itsellesi?!! Noo, eipähän pitäisi tulla riitaa idiootti!!
Vanhoillislestadiolainen isä opetti poikansa RAISKAAJAKSI!
Onko normaali tapa vanhoillislestadiolaisessa herätysliikkeessä, että vl-isä on lastenraiskaaja ja hän opettaa myös perheen pojat raiskaamaan lapsia?
VANHOILLISLESTADIOLAISUUS: Isä ja poika raiskasivat perheen pientä tyttöä Espoossa!
Seppo Tervo opetti poikansakin raiskaamaan pojan pikkusiskoa eli Seppo Tervon omaa pientä tytärtä.
Huppupäiset pienen lapsen raiskaajat Seppo Tervo ja hänen poikansa käräjäoikeudessa.
He edustavat vanhoillislestadiolaista herätysliikettä.
Seppo Tervo oli SRK:n (Suomen Rauhanyhdistysten Keskusyhdistys) tilintarkastaja ja Espoon rauhanyhdistyksen entinen johtokunnan puheenjohtaja.
Hän kuuluu vl-herätysliikkeen virallisen opin mukaan maailman ainoisiin oikeisiin uskovaisiin eli vanhoillislestadiolaisiin.
Seppo Tervo raiskasi vuosikausia omaa pientä tytärtään ja poika otti mallia isästään. Seppo Tervo sai Espoon käräjäoikeudessa 4 v. vankeutta. Helsingin hovioikeus korotti tuomion 5 vuoteen vankeutta.
Miksei espoolainen Seppo Tervo uskalla näyttää kasvojaan, vaikka hän uskalsi raiskata omaa pientä tytärtään vuosikausia?
http://www.kaleva.fi/uutiset/galleriat/lestadiolaisvaikuttaja-oikeudessa-espoossa/5765/201696/#kuva