USA tuo Patriot-ohjuksensa Ruotsiin.
USA:n ohjuspuolustus Pohjolan Natolle
USAnOhjuksetPohjolaan
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Usa, Nato, Sauli Niinistö hyökkäävät Venäjälle.
Niin Niinistö hoitaa kahdenvälisiä suhteita Venäjään käymällä aktiivisesti neuvotteluja keskesistä ongelmatilanteista.
Ai ohjusten TORJUNTAJÄRJESTELMÄLLÄ?!?!
IDIOOTTI!
KUKA oli se taho joka hiljan harjotteli YDINASEHYÖKKÄYSTÄ Ruotsiin?
KUKAHAN se täällä hyökkäyksiä harjoittelee ja jatkuvasti rähjää ja provosoi?
RYSSÄ!
Lyöpä faktoja pöytään harjoituksista? Ei kaikkea nielaista pureksimatta.
Tiltun suureksi suruksi ei KUKAAN ole HYÖKKÄÄMÄSSÄ Venäjälle!
Minkäänlaista organisaatiota nimeltä "Pohjolan Nato" ei ole olemassa muualla kuin Tiltun omana sepitelmänä hänen aivoissaan!
Toltu on säälittävä patologinen valehtelija!
Vain Venäjä voi väittää että torjuntajärjestelmät ovat hyökkäysaseita ?
Avatkaa ihmiset silmänne ja arvioikaa Venäjän toimia uudelleen.
Ne on aukaistu aikoja sitten ja havaittu valtavaa uhkaa jenkkien taholta....on oikein kun kehotat avaamaan silmät ja korvat.
Venäjä sentään pysyy omalla maallaan, mutta jenkit provosoivat pitkin Venäjän rajoja....että avaa silmäsi.
Sauli Niinistöllä ja USAlla on jo suunnitelma että USA tuo Patriot-ohjukset Suomeen kun sota Venäjää vastaan alkaa.
Oikeat ihmiset eivät kuitenkaan ole aloittamassa sotaa yhtään ketään vastaan. Mutta jos nimimerkillä "NiinistönPatriotit" on harhamaassaan enempi jänskää, niin siitä vaan.
Suomi ja Ruotsi haukkaavat paskaa kun hankkivat Patriotit.
Olisi kannattanut konsultoida vaikka Puolaa.
Patrioteista ei enää ole mihinkään.
Tiltu jatkaa valehteluaan??!!
Tiltun suureksi suruksi ei KUKAAN ole HYÖKKÄÄMÄSSÄ Venäjälle!
Minkäänlaista organisaatiota nimeltä "Pohjolan Nato" ei ole olemassa muualla kuin Tiltun omana sepitelmänä hänen aivoissaan!
Tiltu on säälittävä patologinen valehtelija!