Mäkiselle mietittävää

Kirkon ulkomaanavun henkilöstö on vainon vuoksi joutunut pakenemaan Etelä-Sudanista:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016030921241194_ul.shtml

Nyt Kari Mäkisellä on mietittävää, miten saisi nuo Etelä-Sudanin vainolaiset pakolaisiksi Suomeen. Ehkä voisi jo valmiiksi pyytää anteeksi suomalaisilta ateisteilta, jotka saattavat joutua vainotuiksi koska heitä pidetään kristittyinä?

Monikulttuurisuus on Mäkisellekin rikkaus.

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfsdgg

      Jotkut vain haluaa "hyvyyttään ja avaramielisyyttään" julistaakseen kumartaa mekkaan, eivätkä murehdi sitä, mikä osa pyllystä on omia kristittyjä ja suomalaisia kohti.

      Tää suomen kirkkohan on kohta enemmän muslimimielinen kuin itte Tansakan imaami. Outoa.

      Onneksi en kuulu kirkkoon.

      • 666kirkkoislam666

        No kirkkohan on jo aloittanut muutosprosessin kohti Islamia. Leppävaaran kirkosta on ristikin jo poistettu tässä tarkoituksessa. Tätä taustaa vasten piispa vai sanotaanko jo imaami Mäkisen jutuissa ei ole mitään outoa.


      • Imaamina Mäkinen joutuisi ehkä häätämään homoja moskeijasta. Vaan jos Mäkinen pääsisikin kalifiksi (paavia vastaava napamies islamissa), niin hänhän voisi todeta, että joko Koraani on puutteellinen, kun siellä ei ole homojen kivitysohjettakaan, tai sitten pitää jättää kivittämättä. Mäkinenhän on läpikotaisin humaani mies, sitä tuskin monikaan epäilee. Hän vain ei ole laumanvartijarotuinen.


    • kerhoukkonen

      Toivottavasti joka saatanan ulkomaanavun toimisto afrikassa räjäytetään tai poltetaan. Kirkko on suomessa yksi suurimpia roisto- ja valehtelupesiä. Ja rahat vielä viedään kansalaisilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      85
      3387
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      98
      3135
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      178
      3076
    4. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      156
      2623
    5. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      56
      2428
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      209
      2246
    7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      60
      2217
    8. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      14
      2075
    9. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      8
      2045
    10. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      41
      1800
    Aihe