Minä en ainakaan modernina ihmisenä tarvitse maataloutta henkilökohtaiseen elämääni, joten sitä on turha pitää yllä.
turha maanviljely
15
<50
Vastaukset
- Mies042
Eli et syö mitään ? Olet ilmeisesti auringonvalolla elävä kasvi, kenties vihannes?
- PNwNzFFQ
Joo. Huonoin asia mitä ihminen on keksinyt. Ruokaa saa kaupasta ja sähköä töpselistä. Eikä maksa mitään kun sossu maksaa.
- oikkis
Ei takuulla saa sähköä töpselistä/tepselistä!!
- töpselin välityksellä otetaan virta PISTORASIASTA! - PNwNzFFQ
Ruoka tulee kaupasta. emme tarvitse tuottajia.
- dxoitras
Aloitus on kepuTROLLIN PROVO. Ei kannata noteerata!!!!
- alasmaatalousjee
Avaaja goolaa herkullisen annoksen netistä,iskee usb kaapelin persesilmään ja nauttii bitteinä ännoksen.
- tilanomistaja
joku oppinut jo olemaan syömättä. kyllä se maailma muuttuu... muut kuitenkin vielä syövät ruokaa että kyllä niitä tiloja tarvitaan vai luulitko että kauppoihin ruoka ilmestyy tyhjästä?
- nykyaikanana
Lapsilisät voisi lakkauttaa, koska minulla eio le lapsia. Ajattelin, etteivät työttömät tarvitse KELAA, koska minäkään en saa tuota tukea.
- hintaratkaisee
Älkää pilkatko! Tosissaan se aloittaja on. Ruokaa saa kaupasta ja sähköä töpselistä! Mitä väliä jos ruoka on tuotettu orjatyövoimalla tai sähkö mustalla hiilellä? Kyllä se cityvihreälle tai kommarille kelpaa.
- oikeutta_syömattömille
Maanviljelys on lopetettava lailla, koska aloittaja ei syö mitään.
- bloat
-ainostaan merestä ja ilmasta saatava ruoka on laillista. Haarapääskyt ja ruutanat.
- plääh.plääh
Aloittaja on kepulainen tukien vinkuja ja yrittää olla nokkela.
- plääh.plääh
Duunarit ovat laiskoja paskoja ja eivät halua pitää työtänsä.
- fkfjhfhfdhd
Ei ollut tukia niin tieltä vielä poikettiin taloon kysymään töitä ja ainahan sikalasta löytyi kun ruokaa oli vailla.Sossutuet pois niin alkaa työtkin maittamaan.
- 54y457
Jaakko Ilkan aikaan kruunu verotti talonpoikaa. Nyt on päin vastoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee662221Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."61836Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381354Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?216997Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.94983En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71980Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21945- 19776
Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39760Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93729