Mies pakeni pahoinpitelevää vaimoaan

EiPakoloisia

12

62

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • slkgfxf

      Joopa joo, oli ainakin rahaa paeta lämpimämpään ilmastoon joten ei mitään hätää ihan KONKREETTISESTI.

      • Nxnsndlm

        Itte pakenisin kyllä huippuvuorille. Onhan siellä jääkarhuja, mutta kahdesta pahasta pienempi..
        Olisi uskottavampi tarinakin. Pako teneriffalle kuulostaa vaan huonolta tekosyyltä ryyppyreissulle:)


      • Hellsing

        No totta Jumalauta! Tuo nainen oli vihdoinkin saanut totaalisesti tarpeekseen kaikesta mikä liittyi heidän yhteiselämään. Ja kaikki ne valheet, joita naiselle oli esitetty jo muutaman vuoden ajan.


      • NartutJakaa

        Naisethan valehtelee aina. Niinkuin tuokin yritti valedella oikeudelle, joka onneksi ei uskonut,.

        Anneli onnistui valehteluissaan.


      • Hellsing
        Hellsing kirjoitti:

        No totta Jumalauta! Tuo nainen oli vihdoinkin saanut totaalisesti tarpeekseen kaikesta mikä liittyi heidän yhteiselämään. Ja kaikki ne valheet, joita naiselle oli esitetty jo muutaman vuoden ajan.

        Se Saatanallinen ilon pito on päättynyt itkuun, ja raivoon. Ja nyt nainen tuijottaa vaan kuin synkkään kaivoon.

        Ei mikään kaunis biisi.
        https://www.youtube.com/watch?v=cq-mmwufwEw


      • Hellsing
        Hellsing kirjoitti:

        Se Saatanallinen ilon pito on päättynyt itkuun, ja raivoon. Ja nyt nainen tuijottaa vaan kuin synkkään kaivoon.

        Ei mikään kaunis biisi.
        https://www.youtube.com/watch?v=cq-mmwufwEw

        Onhan se silti täällä tampereellakin ihan tuttu ilmiö. Ollaan eletty kuin elämä olis yhtä suurta lupauksen täyteistä juhlaa. Ja Joulupukki herää krapulassa Hervannasta, ja vetää nokkaan viivat.

        https://www.youtube.com/watch?v=T5MwzJ1CQ3U


      • Hellsing

    • nchgfds

      Kyllä mäkin ottasin mieluusti ritolat Kanarialle jos olisi varaa mutta kun EI. En ole koskaan ollut Kanarian saarilla vaikka olen kohta 60v. Olen käynyt kahdella ulkomaanmatkalla ekalla vuonna 1987 Kreetalla Kreikassa ja vuonna 1999 Rhodoksella Kreikassa ja menisin mielelläni matkalle lämpimään maahan koska sairastan nivelpsoria joka aiheuttaa jatkuvaa kipua kylmässä ja kosteassa kelissä. Kulunut talvi on ollut kivulias minulle mutta onneksi minulla on kipuun lääke Voltaren joka on tulehduskipulääke. Jos sitä ei olisi en enää olisi tässä. Voimia kaikille nivelpsorista kärsiville. Kohta on kesä ja lämmintä.

      • szlkhgfds

        Onko muuten palstalla muita nivelpsorista kärsiviä?


      • xnbgdzv
        szlkhgfds kirjoitti:

        Onko muuten palstalla muita nivelpsorista kärsiviä?

        ONKO????????????????????????? VASTATKAA OLKAA HYVÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • Haluisinpa

      nähdä tälläisenkin jutun ,jonka kuulin aikoinaan . Kiteellä ukko makasi tuvassa pirttikaluston penkillä. Akka huusi hänelle . Mene muualle makoilemaan siitä! Äijä pomppas pystyyn ja lähti puhumatta mitään etelään kymmeneksi vuodeksi töihin , jonka jälkeen hän palasi kotiin . Astui tupaan ,käveli pirttikalustonluo ja istui penkkiin. Akka tuli hetken kuluttua kahvikuppi ja pannu kädessä ukon viereen .Kaatoi kahvin kuppiin ja ojensi ukolleen . Elämä jatkui niin kuin mitään ei olisi tapahtunut.

      • dkjhfds

        LEGENDAA.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      47
      2192
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      191
      2009
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      835
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      736
    Aihe