öille EU:sta. Mavia ja Evira yhdistetään.
Kepuporvari Sipilä lupasi parannuksia maanviljelij
9
<50
Vastaukset
- sdkjuytrs
Peltomaan hinta on noussut yli 50% kymmenessä vuodessa. Lähde radio Suomen uutiset.
- Kopiotuolta
Rehelliset ja isänmaalliset talonpojat ja emännät puolustavat oikeuksiaan Senaatintorilla. Siellä vaaditaan leikkaushallituksen suomalaisia kurjistavan ahneen leikkauspolitiikan lopettamista.
Hallitus on soluttanut joukkionsa Maanviljelijöiden mielenosoituksen järjestäjien joukkoon ja pyrkii ohjaamaan oikeutetun tyytymättömyyden syntipukiksi valitsemaansa Maaseutuvirastoon.
Todellinen syyllinen ovat Ylikansalliset elintarvikejätit, Eurokuri ja Sipilän hallitus, joka nuoleskelee suuryhtiöiden lobbarien ohjaamaa EU-byrokraattien valvontakomissiota.
Oman leikkauspolitiikkansa aiheuttamasta inhimillisestä kärsimyksestä hallitus syyttää suomalaisia kuluttajia ja aikoo seuraavaksi tuhota myös suomalaisen luonnon.
Suomessa halutaan puhdasta ja eettisesti tuotettua suomalaista ruokaa. 75 % suomalaisista on tutkitusti tätä mieltä. Sitä vastustavat vain EU-huijarit Sipilä ja Stubb.
Suomen Keskustan aiempi nimi oli Maalaisliitto. Oikeistoliberaali Sipilä on hylännyt alkiolaisen perinteen ja puolueen uudeksi nimeksi sopii Suurmaanomistajien Liitto.
Euromafian pyrkimys on kaapata tilat suurmaanomistajille. Suomalainen maatalous ajetaan Kreikan tavoin jätti-investointeihin. Päälle laitetaan uudet lait ja leikkaukset. Kurjistetaan perheviljelmät eurokurin ja byrokratian avulla velkavankeuteen ja konkurssiin.
Tämän jälkeen Wahlroos, Herlin, Berner ja Sipilä lunastavat pientilat omaksi bisneksekseen. Hallituksen tavoitteena on murskata vapaat talonpojat ja palauttaa Suomeen TORPPARILAITOS. - tukijyväjemmari
Leikataan vähän opiskelijoilta niin saavat taas Jussit uudet traktorit mielenosoituksiin.
- slkiytrs
JUST NÄIN.
- käsittämätöntä
Eikös Sipilän pitäisi olla Suomen pääministeri, eikä pelkästään maanviljelijöitten puolestapuhuja ja etujen ajaja. Ei se puolusta oikeittenkaan yrittäjien etuja puhumattakaan palkansaajista.
- dskiutgs
Sipilä on VAIN maanomistajien ja osakkeenomistajien etuja ajava.
- Kalliiksituleeuusia
226 John Deere ilmoitusta myynnissä Nettikoneessa hintaluokissa ... 401 760 €
- badimitsi
Taisi olla vaan niin, että kun teeveessä pyörittivät tämän yhden "bisnesmiesmaajussi" Mikon sarjaa niin alkovat tukia hidastamaan.Nyt sitten Sipilä käyttää keppihevosena tätä marssia ja kerää ääniä ja nostattaa ruuan hinnan just kun se on saatu sellaselle tasolle, että köyhäkin voi syödä muuta kuin nuudeleita. Aina näissä on koira haudattuna ja eniten näkyy poraavan ne, joilla on millä mällätä.
Tuollakin on kilpa-autot ja mökkikylät ja koneurakointifirmat. Tuskin se olis saanut niihin pankista rahaa, jos olis tehdasduunari ollut.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001136363.html - jaaha-
että eu:sta...ne on kierrätysrahoja suomesta. 100% järjetön on myös sipi jussien asiassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt344281Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.492263Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö471395- 851220
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381168Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251136Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä501081Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161955Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175889- 58879