Viha ja vaino

mieleentullut

Viha ja vainot ovat lisääntyneet ajassamme. Vihainen ihminen voi olla samalla myös vainooja. Ahne on tietenkin myös samainen tapaus.

6

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Profeetallinen aloitus?

      Odin ei pidä aloitusta lainkaan profeetallisena, mutta vähittäiskaupan keskittyminen Keskon viimeinen hankinta suomen lähikaupoista nostaa hintoja kilpailun puutteen vuoksi.

      Odin ei lainkaan ole kiinnostunut verottamaan seuraajiaan, joten kaikki kristinuskonharhaiset veronmaksajat säästävät merkittävän summan siirtymällä Odinin riveihin.

    • afsfgasdfgsdf

      Palstahullun mielestä vihaa ja vainoa ovat nähtävästi keskustelupalstatekstit, joissa ollaan kanssaan jostain eri mieltä.

      • KTS--

        Tai jos kaupan kassa ei enää myy olutta kun on jo niin tuiterissa.


    • okkigaam

      Ihan oikeasti me elämme kuilun partaalla. Koska tahansa voi tulla hetki josta ei ole paluuta. Yritetään yhdessä voittaa nuo hallituksen metkut, maahan tunkeutujat on ehdottomasti saatava takaisin maihinsa. Kauhistuttava oli nähdä kuinka käyttävät lapsia hyväkseen. Uhraamalla vaikka heidän henkensä oman edun tavoiteluun. Perkeleen uskonto joka vaivaa riivaajineen muslimeja, eikä loppua näy. Siksi rajojamme on suojeltava. Luodaan se näkymätön kehä maamme ympäri, rukouksin. Ne jota eivät luota rukoukseen kuvitelkoon sen esteen tai meditointikin on energiaa. Ajatus energiaa tarvitaan. Mitään ei menetetä luomalla se kalvo mielessämme. Mutta ilman yritystä ollaan kaaoksen keskellä ihan kohta- Silloin punnitaan kuka on isämaamme asialla ja kuka palvoo rahaa.

      • asdfgasdfgsdf

        Älä lue sitä MV-lehteä. Se on humpuukia.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      17
      5073
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      101
      2301
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      1988
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      48
      1858
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1650
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1256
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      114
      919
    8. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      303
      831
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      831
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      654
    Aihe