Timo Soinin vastuu maahanmuuttoon?

Vai oliko vastuuton JYTKY?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Höpölöpö. Mieti vähän missä oltaisiin ilman Persuja, kun koko hallitus olisi suvakkeja!

Äänestä
  • Toista vaihtoehtoahan ei ole kuin kuvitelmissa, mutta jos ajatellaan esimerkiksi Ruotsista tulleita matuja, niin eikö sieltä otettu kaikki, ketkä tulivat? Olisiko suvakkihallitus onnistunut haalimaan jostain lisää?
    Venäjän suhteen saattaa olla, että ulkoministerilläkin on jotain pientä osuutta.

    Jos meillä olisi suvakkihallitus, niin olisiko Perussuomalaisten kyselykannatus mielestäsi korkeampi vai matalampi kuin se nyt on? Itse voisin veikata 30%:a.

    Äänestä

  • old_profile_3668 kirjoitti:

    Toista vaihtoehtoahan ei ole kuin kuvitelmissa, mutta jos ajatellaan esimerkiksi Ruotsista tulleita matuja, niin eikö sieltä otettu kaikki, ketkä tulivat? Olisiko suvakkihallitus onnistunut haalimaan jostain lisää?
    Venäjän suhteen saattaa olla, että ulkoministerilläkin on jotain pientä osuutta.

    Jos meillä olisi suvakkihallitus, niin olisiko Perussuomalaisten kyselykannatus mielestäsi korkeampi vai matalampi kuin se nyt on? Itse voisin veikata 30%:a.

    VARMASTI olisi edellinen hallitus onnistunut haalimaan lisää, ainakin tuplasti!!

    Älä yhtään epäile mamuttajapuolueiden ja Stubbin vakaumuksen ja innon voimakkuutta.

    Vaikka, kiitos Orpon, tämä hallitus reagoi liian hitaasti, mutta reagoi kuitenkin. Edellinen hallitus ei olisi reagoinut mitenkään.

    PS:n hallituksessa olo pelasti Suomen. Tämä on totuus, vaikka kaksinaamaiset ja oudot PS-vihaajat täällä muuta väittävätkin.

    Äänestä

Onhan soinilla säätiö. Kunhan saa istua audin takapenkillä takki vaan taitaa kääntelystä kulu puhki.

Äänestä

Areenalta katsottavissa, kuinka Soinia naurattaa koulutusleikkaukset. Mutta vasemmiston kysymys veronkierrosta saa naaman vakavaksi.

Katsokaa kyselytunti areenalta.

Äänestä

Petossuomalaiset on maan pettureita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sivuutettuko kirjoitti:

Vai oliko vastuuton JYTKY?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu