Stubb maalasi synkän kuvan Suomesta

Valtiovarainministeri Alexander Stubbin (kok.) mielestä Suomea ulkopuolelta arvioivien usko maan uudistuskykyyn on alkanut hiipua.

Kun kokoomus ja keskusta ovat vastakkain, seuraa perussuomalaiset sivusta. Kuten tunnettua, sivusta seuraajat antavat – joskus tahtomattaan – tilaa yhteenotoille kääntämällä katseensa pois juuri ratkaisevalla hetkellä.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Stubbin kaltaiset lankkumaalarit täytyy saada pois välittömästi hallinnosta.
Stubbi on itse ollut töhrimässä asiota tälle mallille.

Äänestä

Stup maalasi persereikänsä,joka on pohjaton reikä Euroopan mallioppilaana ja
tulevaan EU;N komissioviran tavoittelussa.

Äänestä

Luottoluokittaja Fitch on laskenut Suomen luottoluokitusta parhaasta kolmen A:n luokituksesta tasolle AA vakain näkymin.

Äänestä

Luottoluokituksen lasku on ay-liikkeelle selvä merkki, että muutosten jarruttaminen pitää lopettaa. Mutta tuskin siitä mitään tulee, kun siellä on johdossa sellaisia Piiraisen ja Selinin kaltaisia idiootteja.

Hyviä kommentteja Stubbilta.

Äänestä

stubbi on itse se synnkäkuva
oikea lellitty ammattitaidoton pasca, joka syyttää aika muita paitsi itseään.

stubbi on psca junttilantuvan seinässä, joka ei lähde millään irti

Äänestä

on päässyt hallitukseen maa velkaantuu ja työttömiä tulee ennätysmäärät.

Äänestä

Mikähän osuus stubukan omille päätöksille on Herran omalla massiivisella velkasaldolla?

Valtiovarainministeri henkilökohtaisella miljoonavelalla. Hoitaisi nyt edes omat velkansa kuntoon. Pankkien sätkyukko.

Äänestä

stybb itse oli syy aa laskuun, tajusivat että suomella on vv-ministerinä idiootti.

Äänestä

Tuo oli selvä merkki luokituslaitokselta. Nyt kansanedustajien ja puoluerahoitus on tuplattava heti.
Kommarivaltio. Työntekijät saa 1500 e kuukaudessa, politiikot 10 000 e

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xdemari74 kirjoitti:

Valtiovarainministeri Alexander Stubbin (kok.) mielestä Suomea ulkopuolelta arvioivien usko maan uudistuskykyyn on alkanut hiipua.

Kun kokoomus ja keskusta ovat vastakkain, seuraa perussuomalaiset sivusta. Kuten tunnettua, sivusta seuraajat antavat – joskus tahtomattaan – tilaa yhteenotoille kääntämällä katseensa pois juuri ratkaisevalla hetkellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu