Rukousaamiainen suomessa vitsi vai pelleilyä?...

..homma maksaa kuulemma 120 euroa.
Menevätkö rahat johonkin hyvätekeväisyyteen vai Perussuomalaisten puudelin täyttö rahastoon?
Tosi miehet ja naiset ,sosiaalisuomalaiset eivät rukoile ja ota siitä vielä rahaa!

Perussuomalaiset eivät nimittäin ole mikään puudeli vaan Sipilän täytettu koira, jota kepu johto ihailee puoluekokouksissaan.

Rukoilu aaminen ei sovi suomalaiseen poliittiseen elämään. Tai rahastaminen tuntuu vieraalta, varsinkin jos sillä tehdään itse bisnestä.

Katollisen kirkon haihattelut voisi Soini myös unohtaa muutenkin. Jos olisin katollinen eroaisin ehdottomasti kirkosta, koska papit ovat jääneet kiinni siitä, että katollisen kirkon perinteenä on pikkulapsiin sekaantuminen, pappien opiskeluun kuuluu pedofilia.

Rukoilu tällaisen porukan kanssa olisi vähän samaa kun pyllistelisimme aamuisin muslimien kanssa...

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lkofkof

      Eiköhän sitä kohta pyllistelläkin muslimien kanssa. Jospa nuo maanviljelijät sitten järjestäisi kiviä pelloiltaan vaikka kadunkulmiin , että pääsevät vieraat kivittämään Suomen naisia, jos vaikka kesäinen asu ei miellytä. Kuulemma nilkan vilahtaminenkin riittää joissain paikoin oikeudeksi raiskata tai velvollisuudeksi kivittää allahin nimeen.

    • öylettu

      Noin on....olisiko muuten rukousehtoollinen yhtään halavempi :P?

      • neero

        Torni-Hiltonissahan ruokailu on täysin ilmaista, sen tietää kaikki siellä syömässä kävijät. Yksityistilat ovat myös maksuttomia. Siksi sinne onkin niin hauska kaikkien kokoontua minkä tahansa asian puolesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      75
      2774
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      57
      2420
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      155
      2026
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      59
      1906
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      136
      1728
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      57
      1280
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1251
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      85
      1144
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      160
      1108
    10. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1010
    Aihe