Mitä ihmettä nuo hyeenat on Sipilän kimpussa?

JAtkuvasti, päivästä toiseen, viikosta toiseen?
Lii anderssoninkin piti kaivaa Sipilältä henkilökohtaista tietoa hänen yksityisasioistaan kyselytunnilla. Sitten sanoo, että ei halunnut henkilökohtisesti loukata? Halusipa, koska esittää tuollaisia epäilyjä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016031321262289_uu.shtml

Ja nyt MOT on joutunut perumaan valheellisia tietojaan Sipilän raha-asioista?
Sipilä on työllään ansainnut omaisuutensa, mitä se noille kateellisille nilkeille kuuluu?
Eivät saa mistään Sipilää syytettyä ja sekös närästää.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

vasureille tyypillistä

Äänestä

Aivan oikein, Sipilää ei ole tuomittu oikeudessa mistään !!!

Äänestä

no toivotaan että sipilä saa veritulpan aivoihinsa, niin ei tarvitse kuunnella enää.

Äänestä
  • Tällaista on vasurien suvaitsevaisuus ja ihmisoikeuskäsitykset.

    Äänestä

Mutta pakolaisten majoittamisessa pääministerimme harkintakyky petti. Asiaa koskevia vidoeklippejä on pyöritetty L-Idän tv-kanavilla.

Äänestä

  • Ei kyllä ole järkeä päässä näillä tulijoillakaan jos ovat sen takia tulleet,,lähteä nyt yhtä taloa itselleen asuttavaksi yrittämään kun näitä tulijoita on ollut paljon liiaksi levitelty juttu,onhan nämä sossu edut olleet jo voimassa maahanmuuttajille ennen pääministeri Sipilää. Ja EU,,sta ne lait ja säännöt tulee,Tälläisenä aikana mitä maailmalla tapahtuu on huono tilanne kaikissa EU- maissa, kyllä siinä joutuu moni ministeri koville,oli se maasta tai puolueesta mistä tahansa,

    Äänestä

Sipilä luottaa – "Talvivaaralle löytyy jatkaja ...

Äänestä
  • maksetaan vaan yle veroa(pakkovero),kyllä se siitä ja ay osingot ym verovapaata.luotan .

    Äänestä

Kepulaisten tuellahan talvivaara käynnistettiin ja sallittiin ympäristön tuhoaminen ja sitähän Sipilä ei voi myöntää. Miksi päättäjät eivät Suomessa joudu vastaamaan teoistaan?

Äänestä

Saatte nähdä onko typerys.
Ihmettelen kyllä todella miten tuon miehen hermot kestää?
Noita rakkikoiria on joka puolella.

Äänestä
  • Jesse tykkää Sipilästä enempi kuin parappaasta.

    Äänestä

On täysin oikein, ettei hyväksytä rosvojen touhuja. Ja rosvohan Sipilä on.

Äänestä
  • ONKO huomenna työpäivä Sinulla?..vai haetko sätkää ja kaliaa
    siwasta.Sipilä maksaa muuten monen luuserin jouten olon!
    Mutta nuku puolille päivää..paska aivo!

    Äänestä

  • KUN TÄÄLLÄ KIRJOITELLAAN ROSVOISTA, NIIN MUISTELLAANPA VÄHÄN : 1 Ulf Sungvist tuhosi Suomen Työväen Säästöpankin antamalla veljelleen NOLLA vakuuksia (Ellivuoren laskettelurinteen kiinnityksiä) vastaan Miljoonien markkojen lainoja ,joista hän ei maksanut mitään takaisin. 2. E-liikkeen omistama RAKENNUS HAKA pelattiin konkurssiin ja miljoonien markkojen rakennustarvikkeet varastettiin ja sekä yhtiön pomot myivät kaveriperiaatteella toisilleen loput vaihtoomaisuudesta. Kaiken huippuna myös valmiita osakkeita osti PUNAPOMOT hintaan,joista kaupoista käytiin purku käräjiä ! 3. E-liikkeillä oli myös SÄÄSTÖKASSA , johon hyvässä uskossa työväenliikkeen peruskannattajat olivat säästäneet ns. PAHANPÄIVÄN VARALLE rahaa. - Kun E-liike haettiin konkurssiin , vanhat E-asiakkaat saivat säästämiään rahoja vain murto-osan takaisin . KAIKEN HUIPPUNA PAAVO LIPPONEN sosdem. PAKOTTI ARJA ALHON sosdem. pelastamaan puoluetoveri ULF SUNGVISTIN nimelliskorvauksella siitä, minkä oikeus määräsi ! Ja kuinka ollakaan - UFFELLA OLI SUKANVARRESSA KORVAUSRAHAT, vaikka mies oli käräjäoikeudessa todettu VARATTOMAKSI !! Antti Rinteestä ja VVO:sta vois kirjoittaa saman historian ,mutta mehän sen kyllä tiedämme .

    Äänestä

  • ylepropakantaa kirjoitti:

    ONKO huomenna työpäivä Sinulla?..vai haetko sätkää ja kaliaa
    siwasta.Sipilä maksaa muuten monen luuserin jouten olon!
    Mutta nuku puolille päivää..paska aivo!

    "Sipilä maksaa muuten monen luuserin jouten olon!"

    HAHA. Miten tuo loinen maksaa kenenkään joutenoloa, kun on ikänsä harrastanut talousrikollisuutta ja rosvonnut kansalta rahaa kaikennäköisinä tukiaisina ja loiseliitin veronkierto-porsaanreikiä hyväksi käyttämällä.

    Nytkin Sipilä-loinen nostaa valtavaa kuukausipalkkaa siitä hyvästä, että on tuhonnut tätä maata kaikin mahdollisin keinoin täyttämällä sitä terroristeilla ja raiskaajaeläimillä, joiden elättäminen maksa miljardeja vuodessa. Lisäksi Rosvo-Sipilä tekee kaikkensa, jotta valtio saisi mahdollisimman vähän verotuloja. Hän yrittää pakkolakien avulla rosvota veroja maksavilta työntekijöiltä yhä enemmän veronkiertäjäeliitille, mihin porukkaan itsekin kuuluu. On käsittämätöntä, että ruollainen sika saa olla vallassa painostamassa duunareita, kun itse kuuluu meitä kaikkia loisivaan veronkiertäjien rosvoeliittiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paskanpuhujat kirjoitti:

JAtkuvasti, päivästä toiseen, viikosta toiseen?
Lii anderssoninkin piti kaivaa Sipilältä henkilökohtaista tietoa hänen yksityisasioistaan kyselytunnilla. Sitten sanoo, että ei halunnut henkilökohtisesti loukata? Halusipa, koska esittää tuollaisia epäilyjä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016031321262289_uu.shtml

Ja nyt MOT on joutunut perumaan valheellisia tietojaan Sipilän raha-asioista?
Sipilä on työllään ansainnut omaisuutensa, mitä se noille kateellisille nilkeille kuuluu?
Eivät saa mistään Sipilää syytettyä ja sekös närästää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu