Vainoavatko rasistit Nasimaa ja hänen perhettään?

http://mvlehti.net/2016/03/14/pauli-vahtera-vaatii-viittakivi-oyn-tilinpaatoksia/
Onko Nasima nyt vuorostaan nostettu rasistien silmätikuksi?
1662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kun on noin iso suinen niin ei kumma jos vihataan!

Äänestä
  • Kokenut poliitikko ei ala ketään suoraan puheissaan moittimaan kuten tämä nainen. Jokainen arvaa, että kun jopa laulajat joutuvat jallituksen kohteiksi, niin miten käy suun pieksijälle. Hänellä on kaunis väritys, mutta vanhana värit hävivät, meikki tuo vain rypyt esille, nainen on liian itsevarma siitä, että on aina ikuisesti itse vahva, hyvässä kunnossa ja oma tahto pelaa.

    Siis niin alkeellisiä virheitä, kukaan lähde soittelemaan suoraan veronmaksajille ja mamujen kustantajille poskea, kun ajaa täällä mamujen asiaa. Itserakas, luulee nousseensa asemaansa ilman rahaa.

    Äänestä

Kyllä Nazima on rauhanuskonnon harjoittajien kohteena likaisena, syntisenä, huorana joka pitäisi islamin nimissä kivittää kuoliaaksi käytöksensä ja siveettömän pukeutumisensa takia.

Äänestä

Ei Nasimakaan ole mikään oikea pakolainen. Isänsä oli diplomaattina Moskovassa. Kun Neuvostoliitto hajosi siinä tilanteessa oli hyvä kahmia muutakin kuin diplomaatista koskemattomuutta. Afganistaniin ei ollut asiaa. Suomeen tuli perheineen elätettäväksi. Nasima on saanut suomalaisten veronmaksajien kustantamana tähän astisen elämänsä. Edelleen veronmaksajat maksavat hänen palkkansa. Siitä huolimatta ei mitään kiitollisuutta. Suu suurella arvostelee suomea ja suomalaisia. Nasiman maailmankuvan mukaanko täällä pitäis elää?

Äänestä

Onko tuon Nasiman toimissa oikeasti jotain hämärää vai onko tämä taas jotain MV -lehden panettelua. Itse olen pitänyt Nasimaa suht. "puhtosena" kukkahattutätinä.

Äänestä

Jos on isäänsä tullu,, niin voi olla??????????????
KAIT ON OPPINSA SAANU HÄNELTÄ,, ETTÄ RÖYHKEESTI VAAN KAHMI NIIN PALJON KUN JAKSAT KANTAA.
Läksi kotimaastaan pakoon MIKSI????????????.
Olisiko hyvä kertoa TOTUUS.
Tää suomensyöjä pilaa puolueen.

Äänestä
  • Jotain sen isä siellä Moskovassa touhus sellaista ettei afganistaniin ollu menemistä.

    Äänestä

Ei muuta kun pakolaiseksi vanhaan kotimaahansa,, se kun hänen mielestään on niin hyvä, TERVEMENOA,,ei takasin kaivata.
Jos luulee, että kun tulee tänne elätiksi, niin on oikeus purra ruokkijan kättä niinku kapinen koira,, mehän veronmaksajat tuon turhakkeen elätämme.

Äänestä

Jos kerran joku Pauli Vahtera näkee asiakseen tedä selvityspyyntöjä viranomaisille Nasiman VOK -bisneksistä ja tilinpäätöksistä yms. niin jotain pientä kuprua siinä on pakko olla koska Pauli Vahtera tietää nämä asiat ja ei taatusti ole mikään jymäytettävä ääliö. *Onhan se tietenkin hyvä, että joku pitää silmällä, mihin kansalaisten verorahoja käytetään.

Äänestä
  • Ymmärsin että Vahtera kaipailee Viittakivi Oy:n tilinpäätöstietoja ( tuoreita ) joita eivät näköjään ole toimittaneet kaupparekisteriin.

    Siellä on viimeinen tieto vuodelta 2010 jonka mukaan näyttää siltä että firman omat pääomat on syöty, jolloin tämä putiikki olisi pitänyt hakea konkurssiin osakeyhtiölain mukaan, ellei hallitus sitten ota henkilökohtaista vastuuta yhtiön toiminnasta.

    Tjaa ... ketäs siellä hallituksessa istuukaan ?

    No arvelut arveluina mutta tosiasia on se että osakeyhtiön pitää toimittaa tilinpäätöstietonsa tuoreeltaan kaupparekisteriin ja Viittakivi Oy ei ole niitä toimitellut vuoden 2010 jälkeen.

    En arvaile nyt mitään enempää näillä vajavaisilla tiedoilla.

    Äänestä

  • Mitens tällaiselta firmalta on edes ostettu palveluita? Ei ihme että talous kusee..

    Äänestä

Nuo turvapaikkabisnekset ja niiden toimijat on kyllä syytä tarkistaa perinpohjin. Johtavia poliitikkoja ja heidän perheenjäseniään on paljon mukana, ihanko vain hyvää hyvyyttään? Kovin hiljaa on meidän valtamedia tästä asiasta. Tieto pitäisi kyllä olla julkista koska rahoitus tulee valtiolta eli meiltä veronmaksajilta.

Äänestä
  • Olipa hyvä, kun liikemies tulee sanomaan, muilta kun kaikki syynätään ja viimeisen päälle kontrolloidaan.

    Äänestä

  • Onkohan nuo tarkastukset syynä siihen että VOK:ja alettiin kiireellä alas ajamaan?

    Äänestä

Jänniä sattumia tuolla Heinolan vokissa. Asukkaamme löysi pankkikortin lahjoitetun takin taskusta, tuntomerkkejä varten saa hakea, asukkaamme löysi k-kaupan lattialta kultasormuksen, voi hakea asiakaspalvelusta, asukkaamme löysi lahjakassin jne. Onko heinolalaisilla muistihäiriöitä kun vokin asukkaat on löytäneet noin paljon kamaa?

Äänestä
  • On ne hyviä löytämään. Niillä on varmaan jokin salainen tutka.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ab9087 kirjoitti:

http://mvlehti.net/2016/03/14/pauli-vahtera-vaatii-viittakivi-oyn-tilinpaatoksia/
Onko Nasima nyt vuorostaan nostettu rasistien silmätikuksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu