Liitytään USA:han

51. osavaltioksi! Saa jenkkilipun suunnittelija tähtienjärjestelyhommia!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Koska se Natoon liittyminen on niin vaikeeta niin tämähän ois kiertotie saada ihan hyvät turvatakuut. Mikäs sitä ois ollessa USA:n osavaltiona.

Äänestä

Yeah! Se olisi hienoa. Liittovaltiossa saataisiin kuitenkin pitää aika paljon omaa lainsäädäntöäkin ja muita erikoisuuksia (varmaan kohta enemmän kuin EU-liittovaltiossa). Oikeus kantaa asetta ja perustuslain kunnioitus. Hyvä.

https://www.youtube.com/watch?v=ZIHuF8WvdFk

Äänestä

Kommentoi aloitusta


unclesam kirjoitti:

51. osavaltioksi! Saa jenkkilipun suunnittelija tähtienjärjestelyhommia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu