Antti Heikkilältä erinomainen blogikirjoitus:
http://www.anttiheikkila.com/blogi/vale-missa-elamme/
Pakko on nyt todeta, että Antti Heikkilä on äärimmäisen fiksu ihminen. Ja äärimmäisen hyvä ammatissaan. Kun luin tuon 'Vale missä elämme' postauksen, niin sanattomaksi vetää, on se sen verran erinomainen. Nostan hattua Antille.
Eritoten tämä kohta Antin tekstistä pitäisi selittää tyhmimmillekki miksi terroristi-iskut ovat aina järjestelmän itsensä tekemiä:
"Sissisodankäynnin periaate: Todellisille terroristeille on äärimmäisen tärkeä saada suuren yleisön tuki. Siksi iskut suurta yleisöä kohtaan on aina järjestelmän itsensä tekemä. Niillä pyritään saamaan yleisön tuki kaikelle sodankäynnille. Näin on toimittu aina."
Valveutuneita, rauhaa rakastavia, itsenäiseen ja kriittiseen ajatteluun kykeneviä kansalaisia ei haluta. Koska heitä olisi vaikea ohjailla, eivätkä he olisi niin tuottavia "omistajilleen". Kansa lihoo ja tyhmistyy. Ihminen on tyhmistymisen tiellä. Saippuasarjat ja mäkit tehneet tehtävänsä. TV, elokuvia, musiikkia, tietokonepelejä, pornoa, huumeita, kaljaa, urheilua ym.. Kansalla sirkushuveja. Tyhmiä Kansalaisia vedätetään ja viedään kuin pässiä narusta..
Olisi paljon tästä sanottavaa, mut olkoot. Harvoja kiinnostaa, kun ovat jo niin tyhmiä ymmärtääkseen..
Vale missä elämme
valheitasiellätäällä
0
80
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle192600Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671649Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A71597Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1121579Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.471483Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell911423Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681346Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001214Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311137En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521086