Alajärvelle moskeija?

Alajärvelle moskeija menkijärven jäälle?

t.onko montaki moskeijaa?
11105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä siellä varmaan jotain seuroja pidetään, kun Wiitaniemi vei pikitiellä tyhjiä penkkejä isolla autolla. Vai onko moskeijassa edes penkkejä vai vaan matto? Käykää kutomolla kuuntelemassa, kuuluuko jyskettä yölläkin.

Äänestä

Ei mailma pelkällä suvaitsevaisuudella pysy pystyssä, maassa pitää elää maan tavoilla ja maan sääntöjä pitää uskaltaa puollusta ilman rasismin pelkoa, tulijat pitää mennä peilin eteen pomppimaan tapojaan, niin kauaksi aikaa -jotta käsittävät sen pomppimiset turhaksi, ei suomalaisen tarvitse näitten erikoisuuksia sulattaa.

Samaten kuin kotio tulisi joku hillumaan omalla tyylillään hyvinkin poikkeavasti, kyllä lähtö tulisi ja äkänen.

Äänestä
  • Tuskin Menkijärvelle,tänne yritti pesiytyvä Isovihan aikoihin vieraanvallan sotilaita ,Mutta ei onnistunut,tuli äkkilähtö. 50 m pikä joukkohauta kertoo puolestaan paljon. Tämä joukko hauta on Kuortaneen puolella. Kansantaru kertoo että niitä raatoja on myös Menkijärvessä ja Haarajärvessä, viimeksi mainittu järvi siatsee saukonperän ja kuortaneen välillä , Ei enää muslimeja eikä kasakoita.

    Äänestä

  • Joukkohauta menkijärven lähellä? Mielenkiintoinen tieto. Liekö totta?

    Äänestä

  • Kyllä kyllä se on totta. Pieni korjaus, kyseessä oli Suomensota joka on käyty vuosina1808 ja1809. Isoviha oli 1700 luvulla. Joukkohauta on lappakakaalta lapuantielle menevän oikotien varressa Kuortaneen ruonalla on muistomerkki tästä sodasta

    Äänestä

Pesäpallonhutkimispaikka on SE jonne moskeija kuuluu.
EIhän siellä tyhjällä tontilla ole toimintaa kuin pari kertaa viikossa joten turhasta kaupunki? maksaa ylläpidollaan.
99 % tyhjillään koko paikka on veronmaksajien ylläpitämällä.
Keskittykää ykeisurheiluun-se on tulevaisuuden laji ja tosi urheilua jossa ei tarvi kymmenen miehen seistä kaarella odottaen että josko jotain tapahtuu.

Äänestä
  • Voi Veikkonen ,Kuka siellä moskejassa ulisee puolenpäivän aikoihin, ei vimpelistä ainakaan löydy niin lahjakasta miestä.

    Äänestä

Toisen kiertoliittymän lähistöllähän on YKSI moskeija ja toinen on ennen Nesteen burgeria joten siellä ollaan oltu asialla jo hyvissäajoin.
Kolmas on jo tulossa mutta paikka on vielä avoin--ehkä Koskenvarrentien varrella.
Ja vielä joku sanoo ettei ALAJÄRVELLÄ olla asialla!

Äänestä
  • Järjetön ja kaikinpuolin typerä kommentti, et näköjään ole koskaan nähnyt moskejaa edes kuvassa.

    Äänestä

MUSLIMIN PÄÄTELMIÄ

Edelleen hän jatkaa uhkailemalla, että kun nyt on puhuttu islamilaisesta terrorista, jota Belgiankin iskut olivat, niin se suututtaa 1,6 miljardia muslimia! Henkilön mukaan muslimit siis suuttuvat siitä, että kun pöytään on lyöty se yksi fakta, että Belgian iskut tehtiin islamin nimissä eli se oli muslimiterroria. Hän kertoo tarkoittavansa sitä, että heti kun hänen uskoaan ei liitetä enää terrorismiin, niin ollaan oikealla tiellä.

Mutta millä nimellä sitten kutsuisimme muslimien eurooppalaisiin kohdistuvaa vihaa ja terroria? Buddhaterrori tai saamelaisterrori siihen nyt eivät ainakaan sovi. Arabiterrori? Ihan sama onko se arabi- vai muslimiterrori, mutta nyt on todella tärkeää maalata se suunta, mistä terrori Eurooppaan tulee eikä leikkiä terrorin ja vihan johtuvan eurooppalaisista. Ihan kuin muslimiterrori johtuisi eurooppalaisten rasismista tms seikoista.

Tarkastiottaen monet ”rauhanomaiset” muslimit käyttävät tilannetta härskisti hyväkseen kuppaamalla eurooppalaisilta lisää rahaa terrori- iskujen varjolla. Olette varmaan kuulleet miten ”Moskeijoita pitää nyt tukea, jotta estetään islmailaisen extremismin syntyä”. Samaan hengenvetoon todetaan, että terrorilla ei ole mitään tekemistä islamin kanssa.

http://paavotajukangas.com/2016/03/23/belgian-isku-suututti-muslimit-koska-emme-sure-palestiinalaisia/

Juuri se on tällä hetkellä eurooppalaisten ongelma. Ei uskalleta osoittaa sormella vihollista vaan keksitään kaikenlaisia tekosyitä olla ottamatta itseään niskasta kiinni ja katsomasta millaisessa alennustilassa koko läntinen Eurooppa on.

LASSKETTU EUROOPAN VALTAUS NÄIN ETENEE VERTA VUOTAEN RAJAT KIINI JA ÄKKIÄÄ MITÄ SUOMESSAOLEVILLE HARKITTAVA VAKAVASTI?

Äänestä

Ääri uskontojen mellastus ja rikollisten maahantunkeutujien mellastus veronmaksajien varoin loputtava heti paikalla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mahdollinenmoskeija kirjoitti:

Alajärvelle moskeija menkijärven jäälle?

t.onko montaki moskeijaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu