Miten käytännössä mielenterveyspuolen

avohoitopuolella niin kuin osastoilla ovien lukitus toimii eli onko ovisummeria tai valvontakameraa tai jotain kun asiakas menee hoitopaikkaan?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei mitään tietoo,....mielenterveyden/ psykiatrian ala on kohdannut kovan kolauksen ja alasajo on alkanut. Ihmiset eivät luota psykiatrisiin lääkeisiin niin kuin eivät osastohoitoihinkaan.

Lääkeannokset / kerta-annos ovat liian suuria ja lääkkeitä määrätään holtittomasti.

Eräässä sairaalassa toisella paikkakunnalla on meneillään mielenterveyspuolen rikostutkinta.

Äänestä

Tarvitaanko passi, vai riittääkö viisumi?

Pajonko saa tuoda "rajan" yli?

Äänestä

Kaikki sisään, vaikka ei silmät seisoisikaan!

Äänestä

Siinäpä vasta ongelma!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nannaHT kirjoitti:

avohoitopuolella niin kuin osastoilla ovien lukitus toimii eli onko ovisummeria tai valvontakameraa tai jotain kun asiakas menee hoitopaikkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu