Mistä löydän Naton kannattajan?

Mistä niitä Natoa kannattavia löytyy?

Olen 45-vuotias supisuomalainen mies ja olisi kiva vaihtaa mielipiteitä Natoa kannattavan kanssa ihan livenä, itse vastustan jyrkästi Natoa.

En ole toiveistani huolimatta päässyt mielipiteiden vaihtoon, vaikka olisin halunnut. Naton kannattajat ovat näkemykseni mukaan todella arkoja ja pelkureita.
3251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Ei niitä kannattajia ole kansan keskuudessa, joten toiveesi on mahdoton toteuttaa.

Ainoastaan palstan hönähtäneet natotrollit, Hesari, YLE, muutama CIA:n ostama Stubb ja muutama muu "mahtimies" kannattaa jäsenyyttä.

Äänestä
  • Joo se CIA on joka paikassa meni aikoinaan lahjomaan sen lehva leesankin että sai puolan irtautumaan neuvostoliitosta ainiin unohdin ei se lehva ollutkaan yksi olihan siellä monta miljoonaa muutakin puolalaista olikohan ne kaikki CIA:n lahjomia?Hym miksiköhän ne nyt ei palaa entiseen kun olisi vapaus tehdä sekin.

    Äänestä

Katsos normaali ihminen ei koe tarpeelliseksi keskustella kaltaistesi hörhöjen kanssa.

On parempaakin ajanvietettä.

Äänestä

Oli eräältä hieno viittaus Natotrolleihin.He ovat kuin homoseksuaalit.Ovat vähemmistönä mutta koko ajan äänessä meuhkaamassa.Samoin homotkin huutavat avioliitto-oikeuksia ja ties mitä.Säälittäviä tapauksia.Julkinen terveydenhuoltokaan ei voi enää auttaa heitä kun Suomen rahat menee USAN aloittamien lähi-idän sotien pakolaiskuluihin.Tai Kreikkaan.

Äänestä
  • Kyllä ne meuhkaajat on jotakin muita kun Natoa kannattavat.Siihen tulokseen minä olen tullut kyllä näitä sivuja lukiessani.

    Äänestä

  • Osuvampaa ei kyllä löydy. Nyt puhutaan oikeista määristä.

    Äänestä

Laita pervo lehteen ilmoitus : "Haetaan NATO kannattajia tosi tarkoituksella".

Äänestä

sadasta tutustani 2 kannattaa

Äänestä

Sadasta tutustani kaksi vastustaa!

Äänestä
  • Mielenkiintoista, kerro missäpäin asut?

    Äänestä

Ei onnistu. Olen hetero! Etsi onnesi muualta!

Äänestä
  • Tiltu yritti jo minuaki,mutta kun minäki satun olemaan hetero.

    Äänestä

Käytännössä alle 30-vuotiaat kannattaa natoa, ja yli 50:set vastustaa. Tähän väliin jää ns harmaa alue, josta löytyy sekä kannattajia että vastustajia, tai sitten eos. Kuitenkin vastustajia on kansasta selvästi enemmän, ainakin vielä. Nykynuorista ei oikein tiedä, kun ne eivät ole kiinnostuneet muusta kuin facesta. Moni nykynuori ei edes tiedä Suomen naapurimaita, eikä maantietoa muutenkaan. Mitähän alle 20-vuotiaista tulee, onko heistä mihinkään?

Äänestä
  • Käytännössä Natoa kannattaa vain henkilöt jotkaovat poliittisesti kallellaan Kokoomukseen tai RKP:hen.

    Nuorisomme on täysin eriplaneetalta yli 30vuotiaiden kanssa, sillä alle 20-vuotiaat eivät ole olleet edes olemassa ennen EU:ta eivätkä ole maksaneet moniakaan ostoksiaan markoilla. Nuoret eivät näe Venäjää uhkana vaan mahdollisuutena ja venäläiset ovat heille aivan tavallisia ihmisiä, joita täällä on lähes jokaisella koululuokalla ollut jo parinkymmenen vuoden ajan.

    Venäläisvastaisimpia täällä ovat ne joilla on traumoja menneistä ajoista, eli vanhuuseläkkeellä olevat. Näiden määrä kuitenkin vähenee koko ajan luonnollisen poistuman kautta.

    Äänestä

  • Faktaa_pukkaaa kirjoitti:

    Käytännössä Natoa kannattaa vain henkilöt jotkaovat poliittisesti kallellaan Kokoomukseen tai RKP:hen.

    Nuorisomme on täysin eriplaneetalta yli 30vuotiaiden kanssa, sillä alle 20-vuotiaat eivät ole olleet edes olemassa ennen EU:ta eivätkä ole maksaneet moniakaan ostoksiaan markoilla. Nuoret eivät näe Venäjää uhkana vaan mahdollisuutena ja venäläiset ovat heille aivan tavallisia ihmisiä, joita täällä on lähes jokaisella koululuokalla ollut jo parinkymmenen vuoden ajan.

    Venäläisvastaisimpia täällä ovat ne joilla on traumoja menneistä ajoista, eli vanhuuseläkkeellä olevat. Näiden määrä kuitenkin vähenee koko ajan luonnollisen poistuman kautta.

    Nuorisomme on täysin eriplaneetalta yli 30vuotiaiden kanssa, sillä alle 20-vuotiaat eivät ole olleet edes olemassa ennen EU:ta eivätkä ole maksaneet moniakaan ostoksiaan, koska hyvinvointivaltio ja sossu ovat maksaneet - vanhuuseläkkeellä olevien työpanoksen ansiosta.

    Tiltut eivät näe Venäjää uhkana vaan mahdollisuutena ja venäläiset kuten Putin ovat heille aivan tavallisia ihmisiä, jollaisia heillä on lähes jokaisella tarkkisluokalla ollut öykkäröimässä jo parinkymmenen vuoden ajan. Näiden määrä kuitenkin vähenee koko ajan luonnollisen poistuman kautta. Kumma kyllä MYÖS venäläiset haluavat Venäjältä pois ;D sotilaatkin lomailevat mieluummin toisten valtioiden alueilla kuin Venäjän.

    Äänestä

  • Minä 65v kannatan...

    Äänestä

NATOn kannattajan täytyy olla Vapaamuurari ja LUCIFERIn palvoja,muuten NATOtuksesta ei tule yhtään mitään ilman rapparien riittejä ja rituaaleja.

Äänestä
  • Hörhö on hörhö vaikka voissa paistais!

    Lucifer tulee ja syö sinut!

    Äänestä

Kyllä meitä löytyy ja juurin kansan keskuudesta.
Sitä viisastenkiveä maanpuolustukseen ei ole Naton vastustajatkaan paljasteneet.

Onhan sitä maanpuolustusta joskus kokeiltu ihan ominkin voimin,
onnistu jotenkin seki, mutta tiukille otti ymmärtääkseni.
Pieni apu vaikkapa sitte Natolta olis kyllä hyvä olemassa, jos
jostakin syystä siihen tilanteeseen joudutaam.

Äänestä

Löydät Naton kannattajia Sanoman kuppilasta, Ylen kuppilasta, kokoomuksesta, RKPstä ja jostain missä kouluja käymättömät kokoontuu taikka on.

Äänestä
  • Mutta OIKEAN KOULUJA KÄYMÄTTÖMÄN löydät vain Valkeakoskelta paikallisen Tiltun kotiluolasta!

    Äänestä

Tosihauskaa lukee näitä !!! Oikeesti koko Suomi tykkää Natosta koska Suomi on länsimaa ollut aina . Suomessa asuu ihmisjoukkoja joilla ihan muumaalainen historia kuin suomalaisilla esim. Natomaissa syntyneet jotka on muuttanut suomeen .Heille Nato on ihan tavallinen asia . Espanjalaiset ja Saksalaiset ranskalaiset jne. Virolaiset. Suomessahan asuu miljoonia muista maista ovat täällä töissä . Suomessa käy 14000 vironNatomaalaista työssä joka päivä !! Tietysti Suomi puolustaa vapauttaan mutta koska SUOMI ON EUROOPAN UNIONIN JÄSENMAA SUOMEA PUOLUSTAA EUROOPAN UNION . UNIONIN PÄÄMAJA ON EUROOPASSA EIKÄ SUOMESSA . UNIONIN KANSALAISUUS MUUTTAA PUOLUSTUKSENKIN . Mutta kiitos kun venäläisenä täällä vakoilet tosin ihan turhaan . Suomessa tykätään elää rauhassa . Ajanhaaskausta .

Äänestä
  • Tsiisös! Noin pitkä pökäle!! Kunnioitusta!! Harva jaksaa!

    Äänestä

NATO pienentää puolustusmenoja. Ja yksinkertaistaa ja yhtenäistää järjestelmiä. Ja Suomi pääsee käsiksi parempiin aseisiin, halvemmalla. NATO myös tukee jäseniään jotka joutuvat sotaan, ainakin jonkin verran, parempi kuin ei mitään, sotatilassa. Mitä järkeä olla yksin eristäytyneenä aasian kupeessa, kun saa seuraakin. Venäjästä ei kaveriksi ole, se on nähty, eikä Suomi-Venäjä suhde tasapuolinen koskaan ole. Minkä takia pitäisi roikkua neukkulan koivissa kiinni apua ja armoa anellen, ei me enään viime vuosisadalla eletä. Neuvostopaska kaatui jo ajat sitten, pääskäähän kommunisti venakot siitä jo yli, tai hakeutukaa hoitoon. Pietarintrollit ei Suomen natoon menemistä estä, vaikka kuinka spammaavat ja häiriköivät tyypillisen alamaisen genetiikkansa mukaisesti. Venäjä huolehtikoon omista asioistaan laatokan takana.

Äänestä
  • En ole ikinä anellut, rukoillut, kyykistellyt, pelännyt. Miksi Sinä?
    Missä helvetissä oikein asut? Raamattuvyöhykkeellä?

    Äänestä

Kansalaisaloite suomi Natoon sai noin 1700 allekirjoitusta ja nimien keräysaika on mennyt umpeen. Lähes pienimpiä nimimääriä aloitteissa.
Mitä tästä pitäisi ajatella?

Äänestä
  • Sitä, ettei asia ylipäätään kiinnosta suomalaisia puoleen tai toiseen!

    Äänestä

Itse olen samas ikäluokkaa, minulla sama juttu. Kelpaisi edes tingata mutta en tunne ketään natohenkistä.

Äänestä

luulis kannatajia löytyvän. eihän eduskuntapuolueista kukaan muu kuin vasemmistoliitto vastusta natoa.

Äänestä

Olen 45-vuotias supisuomalainen mies ja olisi kiva vaihtaa mielipiteitä Natoa kannattavan kanssa ihan livenä, itse vastustan jyrkästi Natoa. Naton kannattajat ovat näkemykseni mukaan todella arkoja ja pelkureita. Tosin sama arkuus vaivaa itseäni, kirjoittelen aina anonyymisti ja en edes uskalla perustella julkisesti sanallakaan NATO-vastaisuuttani. Joskus tosin hiukan perustelin kantaani mutta jostain syystä NATO-kannattajat enimmäkseen naureskelivat näkemyksilleni...

Mutta tosiaan, jos joku haluaisi livenä tarinoida niin minut tavoittaa useimpina iltoina dtm-ravintolasta hesasta, varmaan tiedätte...

Äänestä

Suomen valtiosta voisi jo vihdoin tulla vapaa maa kiitos.

Äänestä

Suomi ON JO vapaa maa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuka.kannattaa kirjoitti:

Mistä niitä Natoa kannattavia löytyy?

Olen 45-vuotias supisuomalainen mies ja olisi kiva vaihtaa mielipiteitä Natoa kannattavan kanssa ihan livenä, itse vastustan jyrkästi Natoa.

En ole toiveistani huolimatta päässyt mielipiteiden vaihtoon, vaikka olisin halunnut. Naton kannattajat ovat näkemykseni mukaan todella arkoja ja pelkureita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu