Trump hyökkää natoineen Venäjälle

Kristallipalllo

Trump on usan tuleva presidentti, vain afrikasta löytyy hullumpia johtajia.
Trump on ottanut nastahampaisiinsa Putinin ja aikookin syöstä tämän aseellisesti vallasta. Onnea yritykseen. Saataa Suomikin saada sodasta osansa, ikävä kyllä.

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äläunohdakiminpaukkua

      kim il un pamauttaa siinä välissä ohjuksensa kaliforniaan.

      • ByeByeKim

        Jonka jälkeen P-Korea katoaa kartalta!


    • Anttiuuu

      Putin nykäisee Trumpin peruukin pois päästä ja paljastaa....

    • EdesUnissa

      Eurooppalaisesta arvomaailmasta tarkasteltuna joka toinen USAN presidentti on seinähullu. Ei Trump sen hullumpi ole. Odotetaan nyt ainakin ensin josko hän pääsee tekemään jotain, ja arvostellaan vasta sitten.
      Trumpin suurin vastustus ovat poliitikot, joita Trump kutsuu vastuuttomaksi eliitiksi,
      sellaiset lausunnot saavat tietysti poliitikot kritisoimaan ja suurentelemaan hänen puheitaan. Mutta teot ratkaisevat, eivät puheet.

    • kaistapäittenkerho

      Milloin usa on hyökännyt Neuvostoliittoon ??? Ootteko ihan hulluja .

    • TiltutOvatKaistoja

      Tiltut ovat todella hulluja!

      Tiltujen suureksi surtuksi KUKAAN ei ole hyökkäämässä Venäjälle ja Venäjä saa romahtaa itsekseen aivan rauhassa ilman apuja!

    • Akananjauhaja

      Ja se on sen meille kaikille sen ensimmäinen ja viimeinen virhe

    • Ainakinluulis

      Siinä romahtaa monta maata kehitysvaltioksi sen rinnalla jos Venäjä muuttuu danaanivaltioksi

      • TurhaLuulo

        Miksi romahtaisi? Ei Venäjä tee muuta kuin energiaa. Yhtään ainoata kilpailukykyistä teollisuustuotetta se ei ole saanut aikaiseksi! Venäjän romahtamista seuraisivat muut maat tyynesti vain katseella!


    • historianharrastaja

      Ei Trump halua hyökätä mitenkään Venäjän suuntaan. Päinvastoin, Trump haluaa, että Venäjä ja ISIS-Kalifaatti taistelisivat toisensa uuvuksiin ja USA vetäytyy pois koko sopasta.
      Mutta taisi Venäjä väsähtää ennen aikojaan!

    • EiKukaanHyökkää

      EI kenelläkään ole tarvista hyökätä Venäjälle! Se romahtaa kyllä itsestään taitamnattoman Puten komennossa!

    • Ladanpakoputki

      Miksi Venäjälle pitäisi hyökätä? Eihän siellä tehdä kuin sinkkiämpäreitä ja vodkaa, eikä kummatkaan niistä ole kovin korkeatasoisia.
      Venäjä romahtaa omaan mahdottomuuteensa ennen pitkää, ihan kuin Neukkulakin. Syynä on jo wikipediassakin mainitut asiat eli:
      Maailmanpankin ja World Justice Projectin arvion mukaan Venäjä kuuluu taloudelliseen tilanteeseensa nähden maailman heikoimpiin maihin lain noudattamisen ja poliittisen osallistumisen suhteen.[102][103] Transparency Internationalin korruptioindeksillä vuonna 2010 Venäjä sijoittuu 154. sijalle kaikkiaan 178 arvioidusta maasta.[104] Maailman rauhanindeksillä vuonna 2011 Venäjä sijoittuu seitsemänneksi alimmalle eli 147. sijalle.[105] Lehdistönvapaudella mitaten Venäjä sijoittuu vuonna 2010 arvioinnissa 140. sijalle.[85]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9297
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      374
      8202
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      164
      6053
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2467
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2167
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1799
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      1744
    8. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1619
    9. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1525
    10. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      441
      1422
    Aihe