Cittarissa on tarjouksessa markkinoiden parasta eli Kymppimämmiä kaksi ropposta 4 eurolla ja ostin eilen pääsiäismämmini. Tosin meillä on useampikin syöjä joten en itse ahmi kaikkia. Juha Mieto söi muistaakseni viime pääsiäisenä kymmenisen ropposta mämmiä. Se on jo melkoinen suoritus. Hän sanoi pitävänsä paljon mämmistä.
Syötkö mämmiä?
qhgfxd
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Neljä rovetta maksaa vaan 7,95 €, ja sinapit päälle.
Imellytetty mämmi on aitoa ja alkuperäistä, ei lisättyä sokeria. Hyvää luonnollista ruokaa siis vaikka hiukan kalliimpaa. Mämmin syöntimäärillä ei käytännössä hintakaan haittaa.
Sopiiko vaniljakastike mämmin joukkoon.
En syö mämmiä, en vaikka maksettaisiin.
Minä syön mämmiä kerran vuodessa. Mutta syövätkö maahanmuuttajat? Mämmi taitaa olla vääräuskoisten rutuaaliruoka! Entäs munat?
Ei sitä mämmiä syö maassa lyhyen aikaakaan viipyvät ulkomaalaiset, on se niin pahaa ja rumannäköistäkin.
Muista vaan se ruotsalaivitsi Tornion tullista. "Sitä se on vaikka jähtynyttä".
Mämmihän on mallastuote, olut on myös mallastuote, eikös silloin mämmin voi korvata oluella tai jopa nauttia niistä samaan aikaan.
Mikäli Suomessa kaikki tekisivät yhteisen päätöksen ja söisivät loppuvuoden vain mämmiä, niin eipä tänne ulkomaalaiset tulisi ja loputkin lähtisivät.
Ihan vinkiksi: Soldiers of Mämmi olisi todellinen ennalta ehkäisevä pelote.