koraani "turvanaan". Päitä on katkottu koraanin seurassa.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001140776.html
Oikea muslimi astui oikeustalolle!
28
<50
Vastaukset
- Auttakaa.pientä
Voi pientä turvapaikanhakijaa. Turvaa tarvitsee ja pikkasen rahaa. Kun kaikki vainoaa ja elämä on niiiiiiiin turvatonta.
- eirikosta
Kultturellia kurkunkatkontaa
T.EU - EräsToteaja
Näitä suvakit haluavat innolla Suomeen.
- epämiellyttävä_totuus
Miettikääpä mitä tapahtuu vuoden tai parin päästä, kun nämä päänkatkojat ja ruumiinpolttajat (joista on paljastunut vasta jäävuoren huippu) kotoutuvat pääkaupinkiseudun ja Turun lähiöihin... Ne tulevat muistuttamaan Lähi-idän kriisipesäkkeitä joukkoraiskauksineen, mestauksineen, pommi-iskuineen ja klaanisotineen.
- eisuvakki
Ehdollista tuli ja kyyti kavereiden tykö vastaanottokeskukseen odottamaan myönteistä turvapaikka päätöstä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001140898.html - realismi
pakko myöntää että hyvä meri selitys mutta ruumiin häpäisyä kumminkin tässä tuli ne kulttuuri erot taas esiin?
- doubter
Se "pää", jota on jossakin kuvassa levitelty netissä, oli kyllä ihan luonnottoman oloinen mosselo, kuin jokin nuken pää..onkohan sama juttu.
- kaulakirurgi
Tuolta se veretön pää näyttää, kovin kalpealta. Ei tuolla mitään leikkipäitä tarvitse käyttää.
- Jumala_on_suuri
Niinpä, Koraani ei huppuja tai lehtiä peitteenään, vaan omat katuvan kasvot!
Ja se että tuomio oli vaan "muodollinen" sekä ennakkotapaus samankaltaisiin oikeudenkäynteihin on tietenkin oma lukunsa sekin.
Telottajan ja häpäisijän "tarkoitus ei ollut kuin pyhä tappaminen" ja sen julkituominen myös 'somessa'- kuvia julkaisten!
Koraania ei tarkastettu mies kyllä ns. "oikeuden turvatarkastuksessa"!
Koraanilla oli psykologinen merkitys ja huikea liki vapauttava tuomio - ja kansan varoilla sekin huom! kun mies sai Suomen oikeustoimessa vain runsaat vuoden ei mitään - siis ehdollista! Ja voi täten jatkaa kotoutustaan vapaalla! - TuhotaanSisältäkäsin
USA siirsi osan Irakin aremeijastaan Eurooppaan ja tänne Pohjolaankin ..
Siitä johtuu nämä nimelliset rangaistukset ja ilmitulleita tapauksia ei edes tutkita. - ksksksksk
Tännekö ne pyrkii nuo kurkunleikkaajat?
- pidäpäästäkiinni
Ei ne tänne pyri vaan ne tulee tänne ja osa on jo täällä, ja kohta alkaa tulemaan lisää.
- Islameisovilänsimaihin
Ne on jo täällä...
- Itekseen_tipahti
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001140776.html
". . . Pää on irronnut siinä yhteydessä."
Noin voi lausua vain asianajaja. Ja mikäs se poliitikkojen tyypillinen koulutus olikaan... - semmottia
Juuri haastateltiin maikkarin uutisissa
- Hseuonj
Sopii miettiä miten helppoa noille on tappaminen. Siinä on suomalaisen henki herkässä
- K.Suomalainen
http://api.ning.com/files/hWdWKKw75qQruOU*wmOwjM9QYCy0wxsSD9XR8YEDwVSev2f5NmjewsR8YQrGGNKB55N06dxqT5nu*wjY-*bstgvgcvbHUcUDMn62c*pUNdM_/lisaakehitysapua.jpg
http://api.ning.com/files/fxTtUFWbwsp4P9FukSzN8orozVNzxWJNBvM3Ald6nEfwJFT03JD7vAki0jXPV*YeYyZcVyWTtURBaNhEhlCzxn6DIBMLB3VaflpmsY5jEDM_/karisomali.png
https://i.ytimg.com/vi/gWIUx-EcM1Q/maxresdefault.jpg
https://vaestotiede.files.wordpress.com/2015/09/maxresdefault.jpg?w=690&h=393
https://vaestotiede.files.wordpress.com/2015/09/11.gif?w=700
Totuuksia.- rwefger5
Jaahs, linkit toimivat näemmä loistavasti...
- kuikelo
Pääsi vapaaksi?
- hommat.loppuun.asti
Nyt tehtiin ennekkopäätös vastaaville kun vain ilmoittavat
että irtopää oli isis taistelijalta nypätty mutta kuinka
oikeuslaitoksemme sen selvitti?
Mutta jos taistelija oli issis vastainen niin mitä se täällä
tekee kun maassa on kuulemma isis torjunta pahasti
kesken. - MieIikki_Satutäti
hommat.loppuun.asti kirjoitti:
Nyt tehtiin ennekkopäätös vastaaville kun vain ilmoittavat
että irtopää oli isis taistelijalta nypätty mutta kuinka
oikeuslaitoksemme sen selvitti?
Mutta jos taistelija oli issis vastainen niin mitä se täällä
tekee kun maassa on kuulemma isis torjunta pahasti
kesken.Siinäpä pähkinä purtavaksi.
- niinvihainen
Palautus heti sinne mistä on tullutkin. Oikein koraani kädessä. Mitä tämä lysti maksaa
suomelle. - partasudit
Tosiuskovainen! Imaamit kiittää.
- lierokiero
Ja veronmaksajat maksaa lystin!
- weppiiloli
Yhteiskuntapalvelustakaan ei voi suorittaa, kun ei ole henkilötunnusta.
- pääkatkeaa
Mä luulin että se oli ottanut jonkin romaanin mukaan ettei tule aika pitkäksi,
vannoiko se valan käsi koraanin päällä?
Vai oliko tarkoitus kertoa että uskonto suosii tappamista.
Tuomarit ei sit uskaltanut tuomita.
- vihervas
pitää suvaita
- Suomi_pian_Ruotsistan
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/meri somali-48114
Perussuomalaisten Leena Meri ihmettelee, hakeutuvatko Suomeen tosiaan kaikkein hädänalaisimmat Somalian kansalaiset.
Kansanedustaja varatuomari Leena Meri kysyy tiedotteessaan selitystä maahanmuuttovirastolta. Sen turvapaikkayksikön johtaja Esko Repo kertoi alkuviikosta, että Suomessa afganistanilaisista turvapaikan saa keskimäärin 68 prosenttia, irakilaisista 85 prosenttia ja somalialaisista peräti 94 prosenttia.
Luvut poikkeavat selvästi muun Euroopan hyväksymisprosenteista.
– Somalien turvapaikkahakemukset hyväksytään lähes sataprosenttisesti. Käsittämätöntä! Onko tosiaan niin, että Suomeen hakeutuvat kaikkein hädänalaisimmat Somalian kansalaiset? Tänne Pohjolan perukoille?, Leena Meri toteaa.
– Onko muu Eurooppa Suomea julmempi vai olemmeko vain käsittämättömän hyväuskoisia? Tuskin kaikkein hädänalaisimmat jaksavat Suomeen asti vaeltaa turvapaikan saadakseen, jättää matkalla monta turvallista maata väliin. Maahanmuuttoviraston on avattava menettelynsä kansalaisille.
Meren mukaan lukujen varjossa on vihdoin saatettava pohjoismaiset turvapaikkakriteerit samalle viivalle.
– Voin vain kuvitella, miten näitä lukuja luetaan ja jaetaan Somaliassa, Irakissa ja Afganistanissa. Meidän täytyy tehdä selväksi, ettei Suomesta saa turvapaikkaa sen helpommin kuin muualtakaan Euroopasta. Muuten olemme pulassa, hän painottaa.
Hänen mukaansa budjetin kasvattamisen "tarkoitus ei ollut tehdä maahanmuuttovirastosta hyväksymisautomaattia. Hakemusten käsittelyn täytyy olla kansainvälisesti vertailukelpoista. Mikä on turvapaikkayksikön johtaja Revon vastuu tilanteesta?"
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399245Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748100Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625895William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542420Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62135Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821775Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201719Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71498Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921494Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401399