Miksi mies jättää vastaamatta viestiin?

Tämä niin sanottu ''ghostaamis'' ilmiö.

Deittailette muutaman viikon, kuukauden, teillä on hauskaa. Osoittaa kiinnostuksen, kertoo välittävänsä. Sitten katoaa kuin tuhka tuuleen.

Please, muitakin vastauksia perusteluineen, kun se on ruma.
173392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tunsin joskus tyypin, jolta kiinnostus alkoi hiipumaan siinä vaiheessa, kun olivat päässeet vaakamamboon, eli seksiin ja ei kestänyt kuukauttakaa kun jo uusi nainen kainalossa. Entisille ei viitsinyt ilmoitella kestotilauksen loppumisesta.

Muutama nainen oli sellaisia, joiden kanssa ei kiinnostanut häntä edes seksi. Jätti silloinkin kertomatta, ettei tule mitään.

Äänestä

Jotkut vain tykkäävät siitä saalistuksen huumasta enemmän kuin mistään pysyvästä. Uudet asiat viehättää ja oma jännityksensä on miltä hyppy tuntemattomaan tuntuu. Kerran hypättyään jännitys hiipuu kun jo tietää mitä on luvassa.

Ei sitä oikein päällepäin voi nähdä. Antaa vain toisen mennä, ei sellaista kannata haikailla. On niitä muitakin ja sellaisia, joita kiinnostaa aito suhde.

Äänestä

Selvää välinpitämättomyyttä. Ehkä mieheltä puuttuu selkärankaa pistää välit poikki naamatusten, tai sitten se pyörittää useampaa naista.

Äänestä
  • Hyvä analyysi, Jorma.

    Äänestä

  • Lääkelehtinen kirjoitti:

    Hyvä analyysi, Jorma.

    Mä pistän nyt välit poikki sun kaa.

    Äänestä

  • Suhdekriisi! Tuossa aloittajallekin esimerkkiä kuinka ei-välinpitämätön-mies viestittelee mielitietylleen halusi tämä tai ei. Ja typyllä on sitä kuuluisaa munaa eikun selkärankaa laittaa välit poikki.

    Joo, kyllä logiikassa tiedetään, kuinka nää suhdepelit pitää oikein hoitaa.

    Äänestä

Ihastuksen huuma sitä naista kohtaan katoaa, uutta naista sit kehiin.

Äänestä

.

"Syytättekö taas # TALONMIESTÄ ????????????? #"

har!1

.

Äänestä

Kuka on ruma? Se mieskö?

Äänestä

Sillä on pitkäsiima naisvesissä?

Äänestä

Join litran omatekoista kiljua ja luulin naistentansseissa olevani James Diin. Onkos muuten poikamiehistä kiinnostuneita tyttäriä nähty sen jälkeen sillä tanssi lavalla?

Äänestä

Miksi me emme saisi muka mitata naisen kiinnostusta?

Nainen joka ei etsi miestä käsiinsä ja selvitä syytä ei piittaa miehestä ihmisenä, persoonana eikä ole ryhtymässä suhteeseen/tutustunut mieheen sellaisella tasolla joka antaa miehelle toivoa hyvästä parisuhteesta jos nainen on toiminut vain "huomiomarkkinatalouden vaihdantasäännöillä".

Myöskään nainen joka ottaa herneet nenään tälläisestä mittaamisesta tai kokee itsensä arvottomaksi ei ole vaivan arvoinen; sellaisella naisella on itsetunto-ongelmia tai jonkinlaisia kriisinhallintaongelmia.

Jos nainen ei etsi miestä käsiinsä tuossa tilanteessa miehen ei olisi kuitenkaan kannattanut jatkaa suhdetta ja sen virittelyä. Lopputulos olisi ollut kuitenkin katastrofi.

Äänestä
  • Ei ole fiksua roikkua toisessa, jos toinen ei vastaa viestiin. Täysin typerä veto muuten...

    Äänestä

  • Jos ei ole ihmisten kanssa lainkaan ei ole pelkoa roikkumisesta; ei muuta kuin luolaan asumaan.

    Oikeasti parisuhteet ovat roikkumista, ne ovat toisessa roikkumisen ultimaattumi ja kaksi ihmistä jotka ovat valinneet roikkua toisissaan ovat todennäköisimmin ne suhteessaan onnistujat. Mutta tätäpä ei paskanaismedia koskaan kerrokaan koska paskanaismedian tehtävä ei ole auttaa naisia ymmärtämään itseään, typeryyksiään tai sitä miten suhteet oikeasti toimivat - vaan paskanaismedian tehtävä on myydä lisää paskanaismediaa.

    Äänestä

Elämäntilanne ei tällä hetkellä suosi seurustelua ja vakiintumista ihmissuhteissa. Eli vaikka kivaa oli, hän ei nyt jaksa keskittyä seurusteluun, elämässä on muut asiat tärkeämpiä.

Äänestä

Olisiko mies mennyt jotenkin paniikkiin syystä tai toisesta?
Odota muutama päivä ja mene reilusti käymään hänen luona.
Tekstiviestit on vähän "piipitystä".

Äänestä

Ei ole sitoutumiskykyinen, tai ei halua sitoutua. Eli ikävästi sanottuna ei välitä sinusta, mutta positiivisesti ajatellen harvinaisen tyhmä mies :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mmmmmmmn kirjoitti:

Tämä niin sanottu ''ghostaamis'' ilmiö.

Deittailette muutaman viikon, kuukauden, teillä on hauskaa. Osoittaa kiinnostuksen, kertoo välittävänsä. Sitten katoaa kuin tuhka tuuleen.

Please, muitakin vastauksia perusteluineen, kun se on ruma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu