Työntekijä sai potkut kun kävi vessassa

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Hovioikeus korotti korvauksen laittomasta purkamisesta kuuden kuukauden palkkaa vastaavaksi. Entinen varastotyötekijä saa yhteensä 10 236 euroa."

Jos menee röihin niin kannattaa käydä paskalla xD Hyvän korvauksen sai vessareissusta. Aikoinaan röissä ollessani iltavuorossa odotin klo 18 kun sen jälkeen sai paskalla käynnistä myös iltalisän, joskus ei voinut pidätellä vaan piti paskantaa ihan peruspalkalla,

Äänestä

Vuosia sitten minulle kävi melkein samoin,vain että lopetin hommat kun "kloppi"
tuli toimistostaan ulos näkiessään minun menevän puuceehen Malmilla.Kysyi mihin olet menossa,sanoin pitääkö vessareissustakin tehdä etukäteen selontekoa ?Kysyi vielä olenko käynyt armeijan ?sanoi että ei sielläkään mennä
pöntölle kesken hommien ! Sanoin sille ,mene sinne toimistoosi ja laske mulle
lopputili,että pääsen susta eroon,perkele !En ole koskaan kerjännyt töitä lakki
kourassa.Suomalainen voittaa menet muun maalaiset hävyttömyydessään
päästessään esimieheksi.Me ollaan pitkävihainen kusipäinen kansa.
Nyt en edes kusekkaan Suomen suuntaan.

Äänestä

En lue roskalehdistön linkkejä, jos sinä luet, olet paska junttiamis :DDDDD

Joten ei ihme jos et saa röitä, mee röihin vitun pelle luuseri LOL :D:DDd

Äänestä

3 vuotta sitten sain korvauksia 46000 laittomasta potkuista. Edelleen olen työtön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


röihin-en-mene kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016031821293192_uu.shtml

Röihin ei kannata mennä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu