mamut nostaa Ruotsin ja laskee Suomen taloutta

suruveri

Voi voi voi kun kansa tietää pelkällä maalaisjärjellä, ettei mamut pelasta Suomea vaan tuhoaa kaiken.

Milloin se uskotaan? Lävet Kii jo! Meidän talous ei kestä! Älyättekö ei kestä, elättää kaiken maailman rasisteja!!!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016031921295147_uu.shtml

Lipponen hikeentyi Nordeaan HS:n mielipidepalstalla: "Onko röyhkeydellä rajaa?" Lauantai 19.3.2016 klo 09.42

Entinen pääministeri Paavo Lipponen (sd) suomii Helsingin Sanomien mielipidepalstalla Nordean keskiviikkoista lausuntoa Suomen talouden tilasta.

Nordea luonnehti keskiviikkona julkaisemassaan lehdistötiedotteessa Suomea "toivottomaksi tapaukseksi". Lipponen kyseenalaistaa väitteen todenmukaisuuden.

- Väite on perusteeton, eikä sellainen sovi pankkiperinteeseen, joka vaatii edes hieman arvokkuutta, kirjoittaa Lipponen Helsingin Sanomien mielipidepalstalla.

Hän pohtii lyhyessä kirjoituksessaan, onko kyse Nordean hybridisodankäynnistä Suomea vastaan, ja kysyy, onko Nordea käynyt kerjäämässä Suomen luottoluokituksen alentamista.

Lipponen myös kertoo, että aikoo vaihtaa pankkia, jos Nordea ei peru lausuntoaan.

Nordea arvioi Suomen talouskasvun jäävän tänä vuonna 0,5 prosenttiin, kun taas esimerkiksi Ruotsissa talouden arvioidaan kasvavan 3,8 prosenttia.

Lähde: Helsingin Sanomat
VEERA TEGELBERG
[email protected]


___________________


Kato, kato, poika on tainnut lukea somea kun on niin uhkarohkeeta tekstiä! Odotas kun Jorkka Kalske lähettää sulle rasismi-syytteen, niin loppuun sunkin änkyröinti Suomen tuhoamista vastaan!! perkele, missä ne tulitikut on? Hoitajaaaa.... tuo bensakanisteri .... Swedun båtski lähtee kohta!

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä mä luulen että joku muu nostaa Ruotsin taloutta mamuista huolimatta.

      Must talouden kannalta ihmisten tulevaisuuden toivon kannalta on parempi kun mamut on yhdessä paikassa, niin muualla kehitys voi edistyä.

      Suomessa kun muutama mamu on joka talossa niin kaikilla on paha olo. Väsyttää ei jaksa, ei viitti kun kuitenkin tulee joku rikollinen joka vie kaiken. Miksi käydä töissä kun saavutettu hyvinvointi pitää jakaa muille. Eihän silloin työnteolla ole mitään virkaa enää. Tää mamutus-bisnes ei nyt elätä Suomea, vaan tappaa loputkin.

      Pankaa jo ne Lävet Kii täällä vetää ihmisiä joka suunnasta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      47
      2192
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      191
      2009
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      835
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      736
    Aihe