Nordean lattialle

tallentaja

hiekkaa ja koiran paskaa heti keväästä lähtien aion kantaa. Laitan kumisaappaat jalkaan ja tallaan niihin keväistä löysää koiran paskaa ja sitten hiekkaa ja suuntaan lähimpään nordean konttoriin ja teen pankin lattiaan tallennuksen oikein huolella.

8

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JaNiinHommaToimii

      Juu Noordeahan sai aikaan luottoluokituksen laskun, joka johti siihen että... sähkölasku nousi... joka johti siihen että maataloustuet jäivät saamatta joka johti siihen että maanviljelijät menivät konkkaan, joka johti siihen että koululaisten tuista leikattiin... joka johti siihen että lisää matuja otettiin.... joka johti siihen että odinit nous valtaan... joka johti siihen että saa varoa mitä netissä sanoo... joka johti siihen että poliisien rekisteriin joutuu.... joka johti siihen että....

      • pankkivaihtuu

        Aloittaja taisi unohtaa, että nordeaan pääsee nykyään ainoastaan etukäteen ajan varaamalla.


      • tallentaja
        pankkivaihtuu kirjoitti:

        Aloittaja taisi unohtaa, että nordeaan pääsee nykyään ainoastaan etukäteen ajan varaamalla.

        kyllä nuo konttorit meilläpäin on auki arkisin 10:00-16:30, sillä välillä kyllä ehtii tallentamaan koiranpaskaa ja hiekkaa.


    • beethooven

      Mitä onko se pankki vielä mukamas jossain päin olemassa?

      • sama.kysymys

        Voisiko joku kertoa täällä, jos on nähnyt Nordean nakkikioskin.


    • Vaion typerykset asioivat ulkomaisessa pankissa, vaikka meillä on oma Osuuspankkikin ! jopa pölövästi Lipponenkin tuli järkiinsä ja aikoo vaihtaa pankkia, eikä kanna hiekkaa jatkossa Nordian lattioille !


      Late Lapista. SSSS Ry!

      • saatana.hurrit

        Tanskepankit ja norteat vittuun suomesta.


      • BjörnBjörnistäBjörniin

        Sitä mieltä on myös maailman vaffin NALLE :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      47
      2192
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      191
      2009
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      835
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      736
    Aihe