Rasismi viikot

vastustakaaloisia

Nyt järjestää Spr paskajärjestö jotain rasisminvastaista viikkoa. Me kunnon rasistit (siis kaikki järkevät jotka vastustavat noita maahantunkeutuja roskaloisia) viettäkäämme rasisti viikkoja ja rasismi loppuvuotta. Levittäkää matuvastaista sanomaa ympärillenne ja osoittakaamme maahamme tunkeutuneille rikollisille kaikki inhomme. Itse olen hyväksi tavaksi huomannut sylkeä niiden päälle. Viesti menee aika hyvin siten perille.

30

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jhgrtyuiyt

      Mulla on ainakin rasismiviikko niinkauan kunnes elintasosurffarit saadaan omiin maihinsa pummaamaan.

      • Matu.torjunta

        Totta mitä nopeammin heidät saadaan heivattua ulos iloisesti


    • qwqwq

      Rasismi sinäänsä ei ole Suomessa rikos. Yksityinen ihminen saa olla miten rasisti tahansa. Ei tarvitse tykätä mustalaisista, somaleista, homoista, jne.
      Rasismilla ymmärrretään syrjimistä rasistisin perustein. Siinäkin yksityinen ihminen saa syrjiä miten paljon haluaa. Ei tarvitse myydä autoaan homolle, somalille, jne. Mutta, jos on yrittäjänä, virkamies, ravintolan portsari, jne. niin silloin ei edellä mainituilla perusteilla voi valita asiakasta.
      Rikoksen motiivina rasimi on rangaistuksen koventamisperuste, mutta vain silloin, jos tekijä on suomalainen, ei toisin päin.
      Jos suomalainen lyö rasistisin motivein somalia, niin hänen rangaistustaan kovennetaan. Mutta, jos somali lyö rasistisin perustein suomalaista, niin siitä ei seuraa somalille rangaistuksen koventamisperustetta.

      • MätäVattua

        Lienee loogista, että suomalaisen tuomio on kovempi.

        Rasisti kokee olevansa oikeutettu syrjimään, koska on "parempi" ihminen, "parempaa" rotua, vaikka nimenomaan jos on "parempi" ihminen, pitäisi myös tietää paremmin, eikä alentua rasistiseen tekoon.

        Rasistin pitäisi siis olla ideologiansa mukainen yli-ihminen, esimerkkikansalainen suomalaisuudesta.

        Miksiköhän hän ei siihen pysty, vaan useimmiten edustaa paria kolmea tasoa alempaa ihmisyyden tai älykkyyden tasoa kuin suotavaa olisi?


      • ougöi
        MätäVattua kirjoitti:

        Lienee loogista, että suomalaisen tuomio on kovempi.

        Rasisti kokee olevansa oikeutettu syrjimään, koska on "parempi" ihminen, "parempaa" rotua, vaikka nimenomaan jos on "parempi" ihminen, pitäisi myös tietää paremmin, eikä alentua rasistiseen tekoon.

        Rasistin pitäisi siis olla ideologiansa mukainen yli-ihminen, esimerkkikansalainen suomalaisuudesta.

        Miksiköhän hän ei siihen pysty, vaan useimmiten edustaa paria kolmea tasoa alempaa ihmisyyden tai älykkyyden tasoa kuin suotavaa olisi?

        Vain rasmuslaisen logiikan mukaan suomalaisen tuomion pitää olla kovempi. Koska jostain syystä sinne rasmuslaisiin kananaivoihin ei millään mahdu, että muunkin rotuset voivat syyllistyä rasismiin.

        Enkä ole huomannut niinkään rotuihin kohdistuneita ennakkoluuloja kuin Islamiin. silti rasmuslaiset hehkuttavat näitä rotukysymyksiä vaikka se ei ole ongelma. Se on ongelma, että suomalaiset vihaavat ja pelkäävät islamia ei suinkaan rotuja. rasmuslaiset ovat itse liikuttavan innostuneita eri roduista niin etteivät edes löydä sitä ihmistä sieltä rodun takaa. Rasmuslaiset hehkuttavat jotain Linnea-mummoa rasismin vastaisen taistelun sankarittarena, Linnea-mummoa, joka syytti kantasuomalaisia miehiä todellisiksi emäraiskaajiksi!


      • rasse4
        MätäVattua kirjoitti:

        Lienee loogista, että suomalaisen tuomio on kovempi.

        Rasisti kokee olevansa oikeutettu syrjimään, koska on "parempi" ihminen, "parempaa" rotua, vaikka nimenomaan jos on "parempi" ihminen, pitäisi myös tietää paremmin, eikä alentua rasistiseen tekoon.

        Rasistin pitäisi siis olla ideologiansa mukainen yli-ihminen, esimerkkikansalainen suomalaisuudesta.

        Miksiköhän hän ei siihen pysty, vaan useimmiten edustaa paria kolmea tasoa alempaa ihmisyyden tai älykkyyden tasoa kuin suotavaa olisi?

        "Vain rasmuslaisen logiikan mukaan suomalaisen tuomion pitää olla kovempi"

        Eikös tuo logiikka muka pelaat toisinkin päin, jos kerran molemmilla rasistinen motiivi? Taidat olla rasisti itse. Eli halveeraat ihonvärin, rodun tms mukaan valkoisia suomalaisia.

        Malka omassa silmässäsi.


      • mitä.vielä

        Hyvä ollut rasistinen viikko pommit ovatkin kylväneet tuhotaan terroristeja tullut Eurooppaan


    • mamuttajakusettajat

      Kiihkomamuttajien ainoa keino on valehtelu. Mamutulvan vastustaminen ei ole rasismia, koska se ei kohdistu mihinkään erityiseen rotuun.

      Holtitonta ja hyvin haitallista maahanmuuttopolitiikka tulee saada arvotella ilman leimaamista.

      Oman maan, kansan ja kulttuurin puolustaminen on luonnollinen asenne.

      Vai onko esim. äiti, joka rakastaa omia lapsiaan ja puolustaa heidän etujaan muka lapsivihamielinen henkilö!?

    • vastustakaaloisia

      Me ryssät riehumme taas täällä. Eikä ihme olemme syöneet käynyttä kaalisoppaa ja se on noussut päähän.

      • kaalikännit

        Mistä sitä soppaa sais???????????????????????????


    • oluilui

      On törkeää rasismia panna suomalaiset miehet talvipakkasella ja räntäsateessa rakentamaan asuntoja suomeen tuleville elintasopakolaisille, mamu rikollisille yms

      On törkeää rasismia suomalaisia kohtaan että pakolaiset ohittaa, jopa kymmeniä vuosia työtä tehneet, asuntojonoissa

      yms yms rasismia suomalaisia kohtaan

      • MätäVattua

        Niin, siis kyseessä on kantasuomalaisen rasismi suomalaista kohtaan.

        Jännästi tämäkin kääntyy suomalaista rasismia kantasuomalaiselta kokeneen päässä niiden asiasta täysin tietämättömien ulkomaalaisten viaksi :D


    • ksksksa
      • MätäVattua

        Mitä mv-lehti on Suomelle rasismiasiassa antanut? :D

        Kovasti kyllä mv mainostaa ja täyttää köyhän rasistisen elintasopakolaisen taskuja ja eläkevarantoa Espanjassa, siinä olet oikeassa :D


    • olenpakana

      Minä en koe olevani rasisti, vaikka vihaan niin maan perkeleesti somaleja. Luonnollista.

      • greerre

        Eihän somaleija voi olla vihaamatta??


      • Tolkun_ihminen
        greerre kirjoitti:

        Eihän somaleija voi olla vihaamatta??

        Kyllä voi.


    • entä.kantaväestö.ei.apua

      Toisaalla tämä paskoloisten ystävä järjestö kerjää rahaa eräitten hyvinvointia turvaamaan

    • AnittaB

      En anna enää mitään keräyksiin, joilla lisätään pakolaisuutta!

      • Totuuskomissio

        Se nyt vielä puuttuu, että keräyksiin osallistuisi, kun maksatetaan jostain mitä ei ole tilannut!
        Mitä hyvää on esim. kehitysavun nimellä kulkeva runsas valtion varojen tuhlaus tuonut ja tuottanut?

        Eikö se ole vain lisännyt ongelmia ennestäänkin ylikansoittuneissa maissa, synnyttäen tanakamman väestöräjähdyksen? Nyt sitten Afrikasta ja muista väenpaljouden maanosista tunkeudutaan elätyksen toivossa Suomeenkin, vaikka kulttuurieromme ovat liian suuret.

        Jaettu kärsimys on moninkertainen kärsimys niin kauan kuin ihmiset antavat haluilleen ja uskonnollisille sekä muille hömppätaipumuksilleen vallan, piittaamatta kuluista ja kustannuksista jne.

        Pahinta rasismia suomalaisia kohtaan on järjestää tänne ylimääräisten elätettävien muodossa kohtuuttomia kärsimyksiä, väkivalta-ja seksirikollisuutta unohtamatta.

        Jos maan omilla kansalaisilla ei ole oikeutta sanoa mitä ajattelevat kestämättömästä nykymeiningistä, niin kenellä sitten?


      • muualla

        Ei killinkiäkään enää mihinkään keräykseen. Ennen pystyi luottamaan pelastusarmeijaan että apu menee suomalaisille vähäosaisille. Mutta nyt sekin on mennyt matuja avustamaan.


    • Kaalisopanlöyhkä

      Tässä ketjussa ryssä tuo halveksuttu orjakansa haisee.

      • HerätkääUnestanne

        Taidat olla se joka poistelee täältä viestejä?
        Onko tuo sinun oivalluksesi jotenkin hyväksyttävä tänne palstalle?
        Sinä olet joku hapansilakalle haiseva paskaläjä sinä nimimerkki "Kaalisopanlöhkä"


    • voe.suattanaap

      ei taida spr:llä olla enää ku dementikkoja ja lapsia puhumassa matuista. Ja tietysti infantiilijulkasu Hesari.

      • SiistiPuolueetonReilu

        Kemistä käsin toimiva Soldiers of Odin on perustellut katupartiointiaan julkisuudessa muun muassa tarpeella suojella naisia ja lapsia väkivallalta.

        Supon turvallisuus- ja alueyksikön päällikkö Kari Harju kuvaili Ylen A-studiossa järjestöä rasistiseksi.

        – Siellä (Soldiers of Odin -järjestössä) tulee esille hyvinkin vahva muukalaisvastaisuus – kyllä siitä voidaan myös käyttää termiä rasismi, Harju sanoi.

        Aamulehti uutisoi tammikuussa, että Soldiers of Odinin Tampereen-ryhmään kuuluu ainakin kolme miestä, jotka on tuomittu naisiin kohdistuvasta väkivallasta.

        Lehden mukaan yksi ryhmän jäsenistä oli tönäissyt naisen päin seinää ja lyönyt tätä kahdesti nyrkillä naamaan niin, että naisen nenä murtui. Toinen ryhmän jäsen oli puolestaan töninyt, riepotellut ja kaatanut naisen lattialle niin, että tämä oli iskenyt päänsä tv-tason kulmaan. Molemmat miehet selvisivät päiväsakoilla.

        Kolmas ryhmän jäsen oli huitonut naista Mora-puukolla, heitellyt päin seiniä, repinyt naisen päästä hiustuppoja sekä potkinut ja lyönyt naista kasvoihin.

        Kemin poliisilaitokselta kommentoitiin alkuvuodesta, että kaduilla partioivat ”Odinin soturit” ovat herättäneet pelkoa etenkin naisissa.

        Soldiers of Odin ry:n puheenjohtaja Mika Ranta on tuomittu muun muassa lapseen kohdistuvasta laittomasta uhkauksesta sekä ulkomaalaiseen henkilöön kohdistuneesta pahoinpitelystä. Käräjäoikeus katsoi, että syy jälkimmäiseen tekoon on mitä ilmeisimmin ollut uhrin kuuluminen aasialaisten rodulliseen ryhmään.


    • OlenRasistinenSeRiittää

      Minä olen rasisti sen sanon suoraan enkä hyväksy hallitsematonta miehitystä maahamme.

    • dritogdra

      Miksi ei järjestä terrorismi-viikoa sen passaa heidän ajatukseen-- ei mitään virheitä musliimilla!!!

    • Rahantekokoneita

      Meillä on edelleen niin suuri joukko turvapaikanhakijoita vain ja ainoastaan siitä syystä, että he ovat työväline poliitikko-omisteisille bisneksille. Saadaan tulonsiirto koko kansalta harvoille.

      Koko sirkuksessa niin kansalaisella kuin turvapaikkabisnespoliitikolla on toki maksuosuus M, mutta poliitikolla myös tulo-osuus T. Ja T >> M.

      Jos joku säätää lain, joka vastaa maksuperustelakia, ts. voittoa ei toiminnalla saa tehdä, alkaa väki harveta todella nopeasti.

    • toivoo.toivoo

      Meillä ei ole johtajia. On vain harhaanjohtajia (kulunut fraasi, anteeksi). Totisinta totta. Vaikeina aikoina on aina johtajia löytynyt. Onko kansa ilman johtajaa mitään, laiva ilman kipparia, perhe ilman päämiestä? Ei ! ei, se on vellova massa, ajelehtiva vene, riitoihinsa sortuva perhe. Me suomalaiset tarvitsemme Kekkosen ;) oikeesti.

      • kekkonen.was.best

        Samaa mieltä. Kekkosen aikaan suomessa työttömyys pidettiin kurissa sekä venäjän kauppa veti. Talous oli nousujohteista vielä monta vuotta Kekkosen jälkeenkin kun oli niin hyvin pedatut systeemit. Sen jälkeen on alkanut alamäki jolle ei vielä ole loppua näkyvissä.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      62
      2099
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      4
      1756
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      231
      1232
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      920
    5. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      832
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      57
      826
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      104
      731
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      678
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      666
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      92
      659
    Aihe