Vajakit onanoi taas

STTnUutisia

Brysselin iskulla ja pakolaisuudella ei ole toistensa kanssa mitään tekemistä. Isistä juurikin paetaan. Paitsi, että suomalainen ISIS heittelee täällä polttopulloja ja kiusaa pieniä virpojia. Voitte lopettaa tumputtamisen.

34

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hffhdhfhfdfhhfhdfd

      Niin paitsi että tekijät ovat juuri näitä uudelta isänmaaltaan turvaa saaneita. Joten keksipä idiootti uusi tarina. Kerro se niille omille suvakki-idiootti kavereillesi. Siellähän menee kaikki sadut läpi.

      Hyvää rasisminvastaista viikkoa ;) Ette olisi paremmin voineet ajoittaa.

      • qwqwq

        Kommunismin romahtamisen jälkeen Euroopassa ei ole tehty oman väen keskuudessa joukkomurhia. Kyllä jokaisen joukkomurhan taustalta löytyy islam ja Eurooppaan tulleet islamistit.


      • tuhoisa_kuin_natsismi

        Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.


      • islamafobi
        tuhoisa_kuin_natsismi kirjoitti:

        Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.

        Eikä tule koskaan kuulumaankaan


      • OikolukijaTässäterve
        qwqwq kirjoitti:

        Kommunismin romahtamisen jälkeen Euroopassa ei ole tehty oman väen keskuudessa joukkomurhia. Kyllä jokaisen joukkomurhan taustalta löytyy islam ja Eurooppaan tulleet islamistit.

        Kuules pelle, unohdit sitten, ihan vahingossa varmaan, kotimaiset ja ulkomaiset kouluampumiset. Norjan Breivikin, USAn lukemattomat joukkoampumiset jne. Hyvä, että tuli puheeksi, saat sivistystä lisää.


    • copelo

      On saletti, että uusimilla siviiliväestöön kohdistetuilla terroriteoilla ovat muukalaiset eli muslimit. Virpojista vitsaillutta persu-matami ei kuulu tähän porukkaan, päinvastoin.

      • gghdhfdfhhfdhfhdfhdf

        mutta eikös sitä persu-matamia voitais syyttää kuitenkin vielä jostain - ihan niinkuin varmuudenvuoksi.


      • hämillään

        Lisää muslimeja Suomeen, niin saadaan mekin lisää jännitystä elämään. Ne jotka eivät osaa yhdistää muslimeja näihin väkivaltaisuuksiin ovat täysin sokaistuneita. Katsokaa mitä on tapahtunut Ruotsissa. Muslimialueita, jonne edes Ruotsin poliisilla ei ole asiaa. Entä Saksa, Ranska ja Englanti. Ettekö te hyvät ihmiset seuraa aikaanne?


      • roikottajat_ulos
        hämillään kirjoitti:

        Lisää muslimeja Suomeen, niin saadaan mekin lisää jännitystä elämään. Ne jotka eivät osaa yhdistää muslimeja näihin väkivaltaisuuksiin ovat täysin sokaistuneita. Katsokaa mitä on tapahtunut Ruotsissa. Muslimialueita, jonne edes Ruotsin poliisilla ei ole asiaa. Entä Saksa, Ranska ja Englanti. Ettekö te hyvät ihmiset seuraa aikaanne?

        Meillähän on jo pari irakilaista rintamakarkuria saanut "tuomion" päiden roikotuksesta. Mitään takuuta ei ole, etteivätkö olisi myös itse leikanneet niitä irti. Sosiaalisessa mediassa näiden apinoiden julkaisemat roikotuskuvat eivät todista muuta kuin roikotusta. On kuulemma normi toimintaa näillä apinoilla.

        Tämänkaltaista väkeä tänne on saapunut useampia tuhansia. Odotettavissa siis voi olle ihan mitä tahansa puistattavaa. Saadaankohan noita sotilaskarkureita ikinä ulostettua maasta?


    • Zufackit

      ahtaa hampparia naamaan, mutta ennen mässyjä kukkaa tukkaan.

      • mustapää

        Noitahan menee jo turviksillakin joten hyvin ovat kotoutuneet. Onnee sulle ;))


    • SM-kisat

      Onhan se nyt kauheeta, että isis käy virpomassa. Odinin pony-tail poitsutkin saivat risua paljaalle pyllylle.

      • yetuu

        Aloittaja vois kunnioittaa vähän Brysselin uhreja prkl.


    • Syösikaarotta

      Avaaja voisi keskittyä niihin luvattuun 77. lampaaseen!

    • kertokaa-vastaus

      Isistä johtaa Israelin agentti ja Israel paikkaa haavoittuneet soturit takaisin taistelukuntoon. Miten tämän selitätte ? Haluaako Israel tuhota Euroopan ?

      • Ei-musulmaaneja-meille

        Tekijät olivat tod.Näköisesti ei-eurooppalaisia sukujuuriltaan eli arabeja, kurdeja, persialaisia, afgaaneja tai afrikkalaisia. Heitä yhdistää islam ja se että he ovat tulleet Eurooppaan, heille vieraaseen maanosaan vieraina- pakolaisian tai siirtolaisina. Voisi miettiä sitä jos natsit olisivat räjäyttäneet pommit, olisivatko he erillinen osa kansallissosialisteista jotka kannattavat luonnosuojelua, eläinten oikeuksia, vegaania rúokavaliota ja oikeudenmukaista sosiaalipolitiikkaa ( kaikkea tätä natsismi oli MYÖS).
        Luulen että rasmuslainen suvakki ei näkisi pommareita erillisenä ryhmänä, vaan perusnatseina.
        Terrori nousee pakolaisten keskuudesta.


    • naulankantaan

      Hyvä STT juuri noin ! Aivan samoin kuin natseilla ei ole mitään tekemistä holokaustin kanssa eikä bolseviikeillä kansanmurhan kanssa.

    • EdesUnissa

      Avaaja hiukan yksinkertaistaa, mutta ei pysy tosiasiassa. Suomessa on kaksi ISIS taistelijaa käymässä oikeutta 11 ihmisen murhasta. He tulivat Suomeen turvapaikanhakijoina. Joten turvapaikanhakijoissa on myös hyvin paljon ISIKsen sekä poliisin että armeijan väkeä, jotka ovat itse asiassa itse olleet aiheuttamassa turvattomuutta.
      Suomessa on myös kaksi oikeudenkäyntiä sotarikoksista jotka ovat suorittaneet hallituksen armeijan edustajat. Myös he tulivat Suomeen turvapaikanhakijoina.

      Nämä yllä olevat 4 henkilöä ovat siis joutuneet pidetetyksi, kuulusteltavaksi ja heitä vastaan on nostettu syyte viimeisen puolen vuoden aikana, kun turvapaikanhakija virta alkoi. Ei ole mitään syytä uskoa, että olisimme saaneet kiinni kaikki ääriainekset turvapaikanhakijoista.

      Myös Brysselin iskujen tekijät ovat tulleet Belgiaan turvapaikanhakijoina tai laittomina maahanmuuttajina. En ymmärrä miksi aloittaja yrittää häiventää selvää riskitekijää, vaikka epäilemättä turvapaikanhakijoiden joukossa on myös sellaisia jotka eivät ole turvallisuusriski, ja jotka eivät itse ole syyllistyneet ihmisoikeusrikkomuksiin ja terroriin ulkomailla.

      • seliselii

        Aloittaja on vielä lapsi, ota huomioon. Muuta selitystä en keksi.


    • HuonostiKotoutettuja

      Mitä ihmettä! Luulin että noi iskujen tekijät oli ääriateistisia uusnatsirasisteja, niin kuin yleensä tälläisissä tapauksissa.

      Nämä Brysselin pommittajat oli todennäköisesti kokeneet vihaisia katseita ja rasismia ja syrjintää, siksi BooooM!

      Kaikkea se rasismi teettää viattomille pakolaisille.

      Nyt Orpo ja poliisi tarkkana, ja unohtakaa tuo Brysselin yksittäistapaus, suomessa on lakanamiehiä, raketti - iskumiehiä ja polttopullomiehiä vapaalla jalalla - ja lääppijöitä kans!

      • karhuryhmäkäyttöön

        Äläpä unohda mopopoikia. Itse asiassa ehdottaisin aivan ensimmäisenä tehoiskua suomalaisia mopopoikia vastaan. Eiköhän nämä ongelmat kuriin saada, kun kohdistetaan toimenpiteet oikein!


      • hfkfkgkkkgkggf

        Metrokuski ajoi ilmeisesti pysähtymättä pysäkin ohi. Siksi pommi. Metrokuskin syy, paitsi jos ei ollut valkoihoinen.


    • orbanonparas

      Orban on ollut koko ajan oikeassa. Kunnia hänelle ja hirttoköysi Stubbille ja hänen pedofiiliselle homo-klaanilleen.

    • BBBBBBBBBB

      Aloittajalla ei ole kaikki muumit laaksossa, näin kauniisti sanottuna. Pakolaisten mukana tuli Eurooppaan paljon terroristeja, ja tulevaisuudessa saamme nauttia heidän pahantahtoisuudestaan 100% varmasti myös täällä Suomessa. Suvakkien "unelmavävyistä" saa kohta kärsiä moni viaton.

    • HorizonDeVer8

      Olikohan asialla myös suomalaisia jihadisteja? Tarkoitan siis nimenomaan kymmeniä valkoisia, kantasuomalaisia - Isisiin lähteneitä. Miksi tästä ei puhuta? Onko niin taboo? Isisiin liitytään siksi että ollaan syrjäydytty. Pakko sanoa että joidenkin suomalaisten avoin rasismi syrjäyttää näitä maahanmuuttajia ja muita etnisyyksiä, joskus myös suomalaisia ja näin ammumme itseämme jalkaan. Terrori-iskut lisäävät tähän pelon ja rasismin aaltoon mikä luo vastakkainasetteluja kantaväestön ja esim. muslimien välillä. Se tuo lisää värvättäviä isikselle. Se, että moni on lähtenyt tähän paranoian aaltoon kertoo paljon siitä että antautumalla xenofobialle ja rasismille pelaamme terroristien pussiin.

      Pelko on tässä tilanteessa normaalia, mutta älkäämme vaivuko hysteriaan, olkaamme rationaalisia eikä anneta pelon kahlita meitä, muuten isis voittaa.

      • ögöäo

        Kyllä pitää ihmetellä, mitä reilunkaupan eko-teetä noi suvakit oikein kittaa, kun niillä on päivästä toiseen aivot sumeena. Mikään, mitä tapahtuu, ei saa niitä luopumaan uskonnostaan.

        Muslimit ovat olleet sodassa toisiaan vastaan siitä lähtien kun Muhammed kuoli. Shiiojen ja sunnien välillä on ollut veri-viha jo monta sataa vuotta. Mikä saa sinut kuvittelemaan, että se nyt loppuisi? On tyypillistä, että muslimit eivät vihaa kristityitäkään, niin kuin toisiaan. Pariisissa ja muissa suurkaupungeissa muslimit käyttävät esim. kristittyjen tarjoamia kirkkosaleja omiin menoihinsa ja saattaa olla jopa kristittyjen kirkko ja muslimien rukoushuone samalla kadulla. Se, mitä muslimit eivät siedä, on se, että shiiojen ja sunnien tilat on vierekkäin.

        Niin että terveisiä vaan sinne Suomen suurmoskeijan rakentajille, että saatatte rakentaa melko varman terrori-iskujen kohteen, enkä nyt tarkoita ketään suomalais-rassikoita vaan shiiojen moni-monokulttuurista rytmiryhmää.

        Kyseinen moskeija saa rahoituksensa sunneilta. Al qaida ja Isis ovat sunnien populaa. Eikö mikään raksuta siellä sinisilmien takana, että ne upporikkaat islamistit saattavat myös rahoittaa Al qaidaa ja Isisiä ja tehdä näille jalansijaa ja opinahjoa kyseisestä puljusta. Kyseisten rahoittajien taustoilta on ainakin hesarin mukaan jo noussut salafisti-epäilyjä.

        Muslimit eivät käyttäydy kuten käyttäytyvät, jonkun rasismin takia, vaan siitä huolimatta. Ne sotivat, koska ne eivät vieläkään ole päässeet yksimielisyyteen koraanitulkinnoistaan. Ne ovat käyneet uskonsotaansa jo monta sataa vuotta ja loppua ei näy. Tosi siistiä, että roudaatte ne riitoineen Suomeen.

        Radikalisoituneet länsi-muslimit, eivät ylläripylläri, yleensä ole mitään syrjäytyneitä luusereita, vaan länsimaistuneita, opinnoissaan hyvin pärjääviä ja sosiaalisia "hyviä-tyyppejä". Sitten tulee se nuoruudenvaihe, minkä kaikki meistä muistaa omasta nuoruudestaan, kun etsitään sitä "omaa juttua" ja elämän tarkoitusta ja sitä "omaa laumaa". Kun on orpo olo yms. silloin näillä tyypeillä naksahtaa jotain. Entinen räppäri ja bile-kunkku vetäytyy moskeijaan etsiin elämänohjeita ja tavailee himassa koraania yms. Kaverit ovat olleet suosittuja koulussa ja ystäväpiirissä ja niillä on tavallista parempi itseluottamus. Ei se ole mitään rassikoiden nujertamien ressukoiden hommaa.


      • HorizonDeVer8

        Assimiloituminen...


    • YLE_vatulointia

      Nämä tämänkertaiset räjähteillä murhaajat olivat selvästikin islam uskoisia koulutettuja lääkäreitä ja insinöörejä jotka oikeutetusti turvapaikanhakijoina olivat saapuneet eurooppaan parempiin oloihin ja leveämmälle leivälle kun heitä oli kotopuolessa alettu haukkua laiskoiksi työnvieroksujiksi. Mutta, mutta, sitten kuitenkin tänne järjestäytyneeltä rikollisuudelta kuljetuspaketin ostettuaan ja saavuttuaan kukaan ei palkannutkaan näitä lääkeresistanssia tuberkuloosia ynnä muita vitsauksia kantavia oikein mihinkään hommiinn, alkoivat vaan täälläkin solvata kaapuakkakulttuurisiksi pedoprofeetan palvonta loisiksi, matuturhakkeiksi. Ja vielä taudinkantajiksikin.
      Siitä mielensä pahoittaneet korkeakoulutetut allahin uljaat keksivät alkaa pommeja kyhäilemään ja räjäyttelemään vääräuskoisia vähemmäksi. Nyt täytyykin heti lisätä jokaiselle suklaanappisilmä karvapers kultamuna matuturhakkeelle kotoutusmäärärahoja kymmenkertaisiksi, jotta vältytään täällä vastaavilta mielensä pahoittamisilta. Joka päivälle mielenterveyshoitsulle aikaa missä purkaa paineita ainakin seuraavaksi kymmeneksi vuodeksi, jokaista matuturhaketta kohden ja matuturhakkeisten karvaperskultamuna loisten määrää tähän maahan otettavaksi täytyy heti lisätä kymmenkertaiseksi. Jos ei rahat meinaa riittää touhuun, niin leikataan näiltä vääräuskoisilta kaikki pois, se on allahin tahto ja pedoprofeetta mukailee myös kaapuakkakulttuurin kera. Poloisia raukkoja pedoprofeetan palvoja mielensä pahoittajia pitää alkaa entistä enempi paapomaan ja hyysäämään, josko ne sitten suvaitsisivat olla räjäyttelemättä näitä vääräuskoisia, vääräuskoiset orjiksi näille vaan. Ne ei mitään tartte, niiltä vaan kaikki pois, vääräuskoisilta.

      • MätäVattua

        !?

        Nyt taitaa mopo keulia.


    • muualla

      Eikös ne Pariisin terrori iskun tekijät asuneet jo vuosia Belgiassa. Pakolaisina sinne tulleet.

    • Somalisti

      Ajatelkaa. Täällä äärimmäisen sosiaalinen ja suvaitsevainen ihminen nimittelee toisia ihmisiä vajakeiksi.

      Rasismi on aika loppuunkäytetty kortti, koska se on sanana menettänyt kokonanaan merkityksensä.

      Tämä suvaitsevuuden huippu tuomitsee kaikki ne jotka ajattelevat erilailla kuin hän ja samalla halventaa kehitysvammaisia.

      Hän kirjoittaa myös suomen Isis:stä ymmärtämättä itse mitä kirjainlyhennelmä ISIS tarkoittaa.

      Autetaanko häntä vähän? Ymmärääköhän hän englantia tai arabiaa?
      Mikäli hän somali, niin hän ei ehkä ymmärrä mitä vajaaälyinen tarkoittaa. Peilistä häntä katsoo sellainen, mutta hän ei ymmärrä sanan sisältöä. Hän ei myöskään ymmärrä arabiaa, mutta suurella hartaudella hän hokee Koraanin säkeitä ymmärtämättä sanojen sisältöä.

      ISIS, the Islamic state = islamilainen valtio. Ad-daula Al-isl~amiyya, sama arabiaksi. Jihadisti sotilaat. Jihad on muslimien pyhä sota. He noudattavat Shaia, Sharian lainsäädäntöä eli islamilaisen maan lainsäädäntöä.

      Kuinka millään tällä on mitään tekemistä suomalaisten katupartioiden tai perussuomalaisen "sammakon" kanssa.

      Kyllä minua hävettäisi olla noin nohevana tällä palstalla ja nolata itsensä ihan totaalisesti.

      Enkö minä jo sinulle aiemmin toisessa asiayhteydessä jo antanut vinkin, että väittelyyn osallistuttaessa kannattaisi olla asioista perillä, ymmärtää mistä väittelee ja turvata selustansa.

      Hän ei ole varmaan edes ymmärtänyt, että Pariisin terrori-iskun yksi tekijöistä oli tullut vasta lokakuussa Ranskaan Syyriassa pakolaisena ja jo kuukautta myöhemmin räjäyttää itsensä Isin terrori-iskussa.

    • dfllkj

      aloittaja, en tiedä mikä paska mätisäkki olet , mutta jos jotenkin saan tietää ni tulen kahville. tiedän ,että kerrot myös äpärä paskojesi osoitteet. Vittu odotan tapaamista.

    • ikkf

      Voi viddu ja lässynlässy. Muistatteko suvakit, kun teillä oli muutama vuosi sitten, ennen mamu-hypetystä, se teidän kuuluisa homo-hypetys. Kun koko maailma oli yhtä homoo.
      mun jo lapsuudesta asti hyvä kamu on homo. Se on ihan ok. tyyppi. Ei mikään "muotihomo" joka tekee homoudestaan jotain draamaa. Se elää normi elämää poikaystävänsä kanssa. Se on hiljainen introvertti tyyppi, joka inhoo huomionherättämistä. sillä on harvoja ystäviä, mutta sitäkin tärkeämpiä.

      Kun kävi tää homohype kuumimmillaan niin se sai niin paljon bilekutsuja, että se ei olis ehtinyt muuta kuin bilettään, kun kaikki suvakit halus aina jonkun "trendikkään" vakio homoparin bileisiinsä, jossa se sai vastaanottaa tunteikkaita purkauksia omasta seksuaalisuudestaan ja hetero-jampat halus pussata sitä todistaakseen omaa yber-suvakkiuttaan.

      Nyt se tyyppi on saanut olla viimeaikoina tosi rauhassa, kun monikulttuurisuus on nyt in ja joka bileissä pitää olla muodikkaasti ainakin yksi ählyjen edustaja.

      Varmaan turha edes toivoa, että joskus tulis laitosvanhukset ja asunnottomat "seksikkäiksi". Ei niiden varjolla voi pitää itseään parempana kuin muita ja se ei ole edes muodikasta.

      • LiibaLaabaLässynLässyn

        Mikähän tämänkin vuodatuksen tarkoitus on. Tahdot hypettää, että kaverisi on homo, ajat hänen intressejään ja kuinka suvaitsevainen olet ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9297
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      374
      8202
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      164
      6053
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2467
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2167
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1799
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      1744
    8. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1619
    9. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1525
    10. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      441
      1422
    Aihe