UUDET TYÖEHTOSOPIMUKSET JO PAINETTU !

LateLapista1

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016032321313542_uu.shtml


"Luona Oy:n vastaanottokeskusten vartijoilla tiukat sopimukset: Puolen vuoden palkka pois löysistä puheista
Keskiviikko 23.3.2016 klo 06.00
Luona Osakeyhtiön vastaanottokeskuksiin palkatut vartijat ovat saaneet allekirjoitettavakseen työsopimuksen, johon sisältyy tiukka salassapitovelvoite."


Sillälailla! Terroristeista pitää vaieta, jotta eivät terroristit ja Luona Oy,n hyysärit pahoita mieltään !

Late Lapista. SSSS Ry!

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SSSSry

      Late se vaan jaksaa piirrellä kannanottojaan baanalle aamusta toiseen ja kolmanteenkin.

    • Linkkiäkehiin

      Miksi kukaan ei julkaise sopimustekstiä? Eihän sopimustekstin julkaisu voi tarkoittaa samaa, kuin sopimuspykälien rikkominen. Nähtäisiin, minkä asioiden salaamista kyseenalainen matubisneksellä vaurastuva firma rengeiltään vaatii. Pitäisihän tuollainen asia julkistaa jo vapaan yhteiskunnan arvojenkin nimessä. Kun tiedetään kuitenkin, että kysymyksessä oleva bisnes on yksi hämärimmistä, mitä Suomesta löytyy ja harvojen ja valittujen rikastumisväline.
      Linkkiä kehiin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2098
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1715
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1476
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1226
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1024
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      978
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      855
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      842
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      789
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      743
    Aihe