No eipä nyt sillä että noin räikeää monikulttuurivedätystä kukaan olisi uskonutkaa. Samoja valheita somalitytön tönäisytapauksessa ja lukemattomissa muissa keksityissä rasismikeisseissä.
http://mvlehti.net/2016/03/23/onko-valtterin-tarina-valhe/
http://mvlehti.net/2016/03/23/onko-valtterin-tarina-valhe/
Vastaukset 46
Vanhimmat
Menkääpää ryssät kotiinne valehtelemasta. Pelkästään tiedän haju kuvottaa meitä suomalaisia.
Älä ole rasisti!
Aivan oikein! He saavat päättää ketä saa syrjiä :DDDDDDDDDDDDDD
Jo alun perin näytti siltä, että äiti on kaiken takana. Tuskinpa Valtteria nyt on sen enempää kiusattu, kuin saman ikäisiä suomalaislapsiakaan. Jäljet johtivat taas YLE:n sylttytehtaaseen.
Eipä ollut taas yllätys tämäkään.
Eipä noilla suvaitsevailla itsellään ole minkäänlaisia eettisiä periaatteita ja moraalia. Saavat valehdella minkä pystyvät häpeämättä ja vaientaa toiset "vihapuhe"- yms. korteilla.
Alhaista demareilta.
Oletteko te kiusaajia joiden täytyy joka palstalla puolustaa näkökantaanne ?
Tuskin kukaan joka tietää valehtevansa astuu tv kameroiden eteen kertomaan
samaa mitä tänne suomi 24 palstoille saa vapaasti ilman mitään kontrollia päästellä !
Ei Valtterin tarina muutu totuudesta sen enempää teidän yrittäessä vesittää totuutta .
Ajattele ,jos sinua kiusataan ,eivätkä vanhempasi tai kukaan ulkopuolinen usko siihen !
Tämä on vaarallista leikkiä myös Valtterin kannalta ,kun lynkkaajat saavat palstalaisia uskomaan propagandaansa Väittämät tulee esittää toteen ,muuten
kaikki vesittyy .
Voisi myös kaikki tv : ssä tai mediassa esittää vääristetyksi totuudeksi kirjoittamalla
vasttuta pakoillen suomi 24 palstalla mitä sattuu ,välittämättä mitä kirjoituksilla pahimmillaan saa aikaiseksi .
Seuraavissa ek-vaaleissa Valtterin äiti on satavarmasti punaviherehdokas. Ratsastaa musta poika keppihevosenaan hirnuen eduskuntaan!
Valtterin äiti yritti jo aiemmin masinoida poikansa ympärille rasismikampanjan, mutta epäonnistui, kun silminnäkijät kumosivat medialle alunperin levitetyt valheelliset väitteet. Tällä kertaa onnistui huomattavasti paremmin, vaikka väitteiden totuusarvo lienee tälläkin kertaa täsmälleen sama kuin viimeksi.
Kuuskytluvulla kiusasivat minua koulussa
Sipilä sai syksyllä niin paljon köniinsä, että oli nyt hiljaa. Mutta, presidentti otti kantaa ja pahoitti mielensä, ottamatta selvää, että kyse on YLE:n järjestämästä teatterista.
Näyttää Niinistökin olevan tyhmä kuin saapas. Olisi vaikka kilauttanut Supon päällikölle ja kysynyt häneltä, ettei vaan kyse ole taas YLE:n järjestämästä aivopesusta. Luulisi nyt Niinistön hyvin tietävän kenen hallussa YLE on ja minkälainen totuudentorvi on kyseessä.
Ottamatta kantaa Valtterin tämänkertaiseen tapaukseen niin ainakin Niinistön pitäisi osata olla hieman varuillaan silloin kun kyseessä on YLE ja aiheena rasismi tai edes kytkös johonkin muuhun väriin kuin valkoiseen.
Arvelisin hänen kyllä muistelevan omaa puhettaan eduskunnan taannoisilla avajaisilla jolloin siihen tulikin teknisiä ongelmia sattumalta sopivassa kohdassa tulikuumaa aihetta. Tuokin asia vain sitten ilmeisesti painettiin villaisella vaikka kysessä oli kyllä aikamoinen skandaali , anteeksi piti tietystikin sanoa tekninen ongelma. Eihän niille nyt kukaan mitään voi.
YLE:n on aivan turha riekkua venäläistä yksipuolista putinilaista tiedottamista millään tavalla. Sopii katsoa omaan peiliinsä ja miettiä miten on käsitelty suomalaisille näitä rasismi- ja pakolaisasioita tähän asti. Jatkumo on aikamoisen yksipuolinen.
Eipä ole "rasisti" bussikuskejakaan löytynyt vaikka selvittämiseen ei menisi kuin muutama vartti ovatkohan kuuhun asti kadonneet.
Voi olla kyllä niinkin että tummaihoinen kuski. Ei voi tietoa julkistaa.
Demari rasismia kun työtään tekevä mies on "kuitenkin" vain bussikuski johon voi keskittää alentavaa arvostelua eikä liiton lihottama palaveri porho joka vuosiin tehnyt oikeita töitä.
Sellaisen bussikuski pitäisi jotenkin palkita
Olkoot vaikka mitä valheita, mutta jättäkää nyt jonkun säällisyyden takia lapsesta kirjoittelu pois. Ihan luokatonta touhua.
Asialla on venäläisten MV-lehti. He vaikka syövät lapsia, jos se auttaa oman propagandan levittämisessä.
Itsekin väitin kakarana olevani sairas, sillä sai vanhemmalta, poissaolevalta huomiota, hetkeksi...projisointi saa joskus piirteet joilla voi olla vahingollisia vaikutuksia.Katse peiliin, hetkeksi. Anna hetki lapsellesi.
Vasta MV-lehden tulon jälkeen on monen suomalaisen silmät auenneet huomaamaan, minkälaista on Suomen median harjoittama sensurointi ja aivopesu. Helsingin Sanomien tilausmäärät laskevat kuin lehmän häntä. Iso painokone Martinlaaksossa on jo suljettu. Moni on myös ilmoittanut, etteivät he oksentamatta pysty seuraamaan YLE:n aivopesuohjelmia.
Onhan ne eiliset Brysselin iskutkin varmaan roskalehti MV:n propagandaa vai? Samoin Suomessa majailevat sotarikolliset. Kumma, kun valtiovaltaa ei kiinnosta yhtään kansalaistensa turvallisuus ja tulevaisuus.
Tämänkin epäillyn ja julkisuuteen nostetun rasismi-syytöksen syytökset osoitettava ja laitettava syyllisyys myös oikeisiin mittasuhteisiin..
Kyllähän on varmasti ongelma, että toisenvärisille lapsillekin on rasistisia huutelijoita ym. tarjolla tuolla pitkin kaupunkeja, mutta ihmettelen, että tällainen markkinointi-äiti nosti oman lapsensa julkisuuteen näin.
Ja asiaa ja syyllisyyttä yritetään valuttaa kaikkien hallitsemattoman mamuvyöryn uhkia esiintuovien niskoille.
Miksi Valtterin äiti on adoptioäiti? Onko adoptiota mutta kun Etelä-Afrikassa lapsi syntynyt niin adoptoitu. Onhan noita mustien miesten rakkauslapsia siitetty Suomessa ja täällä suomalaissynnyttäjät eivät voi vedota adoptioon. Toivottavasti lapselle kerrotaan totuus äidistä ja isästä. Hellyttävän näköinen poika, joka varmasti menestyy Suomessa ja saa oikeita ystäviä. Surullista, että pienen lapsen täytyy tulla julkisuuteen, vaikka hän puhuukin totta. Toivottavasti koulussa ei ole vaikeampaa.
Mistäs sen tietää?
Demareiden mamutusvietti on niin voimakas että jos eivät muuten saa suomeen tarpeeksi mamuja muuttuvat itse sellaisiksi.
mielenkiintoista nähdä mitä valtterista tulee 'isona'
Uusi Husu
olette te kyllä uskomatosta ihmissaastaa. kaikki on aina väärin päin jopa lapsen kiusaaminen oli keksitty juttu. hävetkää!
Äiti tehtaillut jo yhden väärän rasismijutun aiemmin. Poliisi tutki ei rasismia. Homma haisee.
Miksi sosiaaliviranomaiset eivät ota huostaan lasta jota kasvatusäiti käyttää härskisti valehdellen poliittisiin tarkoituksiin? Koska sosiaaliviranomaiset ovat lähes kaikki vihervasurisuvakkeja jotka hurraavat kun saadaan todistusaineistoa, vaikka valehdellen, rasismista?
Tässäpä taas nähtiin että jos mamu on kepukokoomulaiselle vain halpatyövoimaa kuristamaan suomalaiset duunarit niin kyllä mamulla on suvaitsevalle demarillekin lähinnä välinearvo.
Demarimuija hankkii mustan adoptiolapsen että pääsee hehkuttamaan kansainvälissodidaarisuuttaan eli parantamaan asemiaan puolueen sisällä. Ja nyt siis lapsi on väline nousta suvakkien tietoisuuteen ja uusiin poliittisiin tehtäviin. Missiona mamuttaa niin perkeleesti. For profit niinkuin tämä markkinoinnin (valehtelun) ammattilainen mainostaa itse sloganissaan.
Se haitta mitä julkisuus tuo lapsen elämälle ei itsekeskeistä radical soul & more profit demarimuijaa hetkauta sillä lapsi hankittiin kuin lemmikki koska muija halusi lisää asioita täyttääksen turhaa demarielämäänsä.
SDP=SuomenDuunarienPuukottaja
Tottakai pressa ottaa tai otattaa selvää, mitä on tapahtunut ja mikä on totta ja mikä ei. Jos MV-lehden tiedot tai väitteet pitävät jossain määrin paikkansa, on se aika ikävää Ylelle, joka on "uutisoinnillaan" saattanut valtiojohdon hölmöjen kategoriaan.
valtiojohto on ollut siinä hölmöjrn kategoriassa ainakin siitä lähtien kun 25v bodari partalapsi uunotti pääministeriä 100-0.
olisiko pääministerin pitänyt alkaa väittelemään iästä. se vasta naurettavaa olisi ollut. minkäs teet jos toinen haluaa valehdella.
Valtterin äiti oli kohdannut "rasismia" jo neuvolassa, jossa hoitaja ihmetteli miten verisuonet näkyy lapsen kädessä tai kasvaako hiukset päähän?
Painukaa kaikki rasistit pois tältä palstalta. Vaikka Valtterin tarina olisi keksitty, se silti kuvastaa tilannetta Suomessa. Olen matkustanut ehkä 50 maassa, ja missään ei ole niin rasistista, kuin Suomessa. Ainoastaan Suomessa olen kokenut väkivallan uhkaa valkoisen ihonvärini vuoksi, sekä puhelimeni varastettiin, koska olen valkoinen.
Valtterista saattaa kasvaa kouluterrorisoija joka haluaa olla
kingi ja jos vastustusta tulee niin sitten tehdään kuten on
opittu eli mennään värin taakse suojaan.
Äiti opettaa Valtteria uhrin rooliin. Valtteri-paran ei koskaan tarvitse mennä kouluun tai töihin, koska hän tulee aina olemaan rasistien uhri.
No saahan silläkin toimeentulon. Toisaalta voi pyrkiä vaikka vähemmistövaltuutetun toimistoon ylitarkastajaksi.
Miksi tästä pojasta tehtiin niin suuri uutinen," normaalia" kiusaamista, mikä kohdistuu ihan samassa määrin suomalaisiin lapsiin (ei tietenkään hyväksyttävää). Pojan äiti on Hirviö!
Meidän poika Multteri oli pysäkillä ja tumma kuski valkoiset silmämunat vilkkuen ajoi ohi.
Kannattaisko tulla tapauksella julkisuuteen, jos poika sais vaikka uuden fillarin.
Haleja ja pusuja Multterille! Lähetä tilinumero niin fillareita pesee.
Miksei videoitu ja You Tubessa esillä oleva tositapaus nimeltään "maahanmuuttaja kiusaa suomalaista poikaa", ei ole saanut aikaiseksi mitään julkista keskustelua kiusaamisesta, ei sitä ole noteeranneet miksikään maamme presidentti, politiikot tai julkkikset. Johtuuko se pelkästään siitä että kiusattu on valkoihoinen tai kiusatun valkoihoisen pojan vanhemmista kumpikaan ei ole media-alan ammattilainen eli he eivät ole osanneet markkinoida julkisuudelle poikansa tarinaa kuten mustaihoisen Valtterin äiti.
Mikä totuus
Valtterin äiti on rasistisika.
Valtterista tulisi ihan fitun hyvä maalivahti. Sinnepäin kun ei kukaan edes potkaise.