Totuus Valtterista alkaa selvitä

hannujakerttu

46

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raatteentietäkaivaten

      Menkääpää ryssät kotiinne valehtelemasta. Pelkästään tiedän haju kuvottaa meitä suomalaisia.

      • fhgffgjjjgfg

        Älä ole rasisti!


      • hyvä.asia
        fhgffgjjjgfg kirjoitti:

        Älä ole rasisti!

        Aivan oikein! He saavat päättää ketä saa syrjiä :DDDDDDDDDDDDDD


    • 17-11

      Jo alun perin näytti siltä, että äiti on kaiken takana. Tuskinpa Valtteria nyt on sen enempää kiusattu, kuin saman ikäisiä suomalaislapsiakaan. Jäljet johtivat taas YLE:n sylttytehtaaseen.

      • hdfhfdtjeejjjsgj

        Eipä ollut taas yllätys tämäkään.

        Eipä noilla suvaitsevailla itsellään ole minkäänlaisia eettisiä periaatteita ja moraalia. Saavat valehdella minkä pystyvät häpeämättä ja vaientaa toiset "vihapuhe"- yms. korteilla.


      • tell.a.lie

        Alhaista demareilta.


      • infopiste

        Oletteko te kiusaajia joiden täytyy joka palstalla puolustaa näkökantaanne ?

        Tuskin kukaan joka tietää valehtevansa astuu tv kameroiden eteen kertomaan
        samaa mitä tänne suomi 24 palstoille saa vapaasti ilman mitään kontrollia päästellä !


        Ei Valtterin tarina muutu totuudesta sen enempää teidän yrittäessä vesittää totuutta .

        Ajattele ,jos sinua kiusataan ,eivätkä vanhempasi tai kukaan ulkopuolinen usko siihen !


        Tämä on vaarallista leikkiä myös Valtterin kannalta ,kun lynkkaajat saavat palstalaisia uskomaan propagandaansa Väittämät tulee esittää toteen ,muuten
        kaikki vesittyy .

        Voisi myös kaikki tv : ssä tai mediassa esittää vääristetyksi totuudeksi kirjoittamalla
        vasttuta pakoillen suomi 24 palstalla mitä sattuu ,välittämättä mitä kirjoituksilla pahimmillaan saa aikaiseksi .


      • laukkaa_ratsu_reima

        Seuraavissa ek-vaaleissa Valtterin äiti on satavarmasti punaviherehdokas. Ratsastaa musta poika keppihevosenaan hirnuen eduskuntaan!


      • TheTruth
        infopiste kirjoitti:

        Oletteko te kiusaajia joiden täytyy joka palstalla puolustaa näkökantaanne ?

        Tuskin kukaan joka tietää valehtevansa astuu tv kameroiden eteen kertomaan
        samaa mitä tänne suomi 24 palstoille saa vapaasti ilman mitään kontrollia päästellä !


        Ei Valtterin tarina muutu totuudesta sen enempää teidän yrittäessä vesittää totuutta .

        Ajattele ,jos sinua kiusataan ,eivätkä vanhempasi tai kukaan ulkopuolinen usko siihen !


        Tämä on vaarallista leikkiä myös Valtterin kannalta ,kun lynkkaajat saavat palstalaisia uskomaan propagandaansa Väittämät tulee esittää toteen ,muuten
        kaikki vesittyy .

        Voisi myös kaikki tv : ssä tai mediassa esittää vääristetyksi totuudeksi kirjoittamalla
        vasttuta pakoillen suomi 24 palstalla mitä sattuu ,välittämättä mitä kirjoituksilla pahimmillaan saa aikaiseksi .

        Valtterin äiti yritti jo aiemmin masinoida poikansa ympärille rasismikampanjan, mutta epäonnistui, kun silminnäkijät kumosivat medialle alunperin levitetyt valheelliset väitteet. Tällä kertaa onnistui huomattavasti paremmin, vaikka väitteiden totuusarvo lienee tälläkin kertaa täsmälleen sama kuin viimeksi.


      • Pyöräjälkikäteen
        laukkaa_ratsu_reima kirjoitti:

        Seuraavissa ek-vaaleissa Valtterin äiti on satavarmasti punaviherehdokas. Ratsastaa musta poika keppihevosenaan hirnuen eduskuntaan!

        Kuuskytluvulla kiusasivat minua koulussa


    • qwqwq

      Sipilä sai syksyllä niin paljon köniinsä, että oli nyt hiljaa. Mutta, presidentti otti kantaa ja pahoitti mielensä, ottamatta selvää, että kyse on YLE:n järjestämästä teatterista.
      Näyttää Niinistökin olevan tyhmä kuin saapas. Olisi vaikka kilauttanut Supon päällikölle ja kysynyt häneltä, ettei vaan kyse ole taas YLE:n järjestämästä aivopesusta. Luulisi nyt Niinistön hyvin tietävän kenen hallussa YLE on ja minkälainen totuudentorvi on kyseessä.

      • VeertivonPorsse

        Ottamatta kantaa Valtterin tämänkertaiseen tapaukseen niin ainakin Niinistön pitäisi osata olla hieman varuillaan silloin kun kyseessä on YLE ja aiheena rasismi tai edes kytkös johonkin muuhun väriin kuin valkoiseen.

        Arvelisin hänen kyllä muistelevan omaa puhettaan eduskunnan taannoisilla avajaisilla jolloin siihen tulikin teknisiä ongelmia sattumalta sopivassa kohdassa tulikuumaa aihetta. Tuokin asia vain sitten ilmeisesti painettiin villaisella vaikka kysessä oli kyllä aikamoinen skandaali , anteeksi piti tietystikin sanoa tekninen ongelma. Eihän niille nyt kukaan mitään voi.

        YLE:n on aivan turha riekkua venäläistä yksipuolista putinilaista tiedottamista millään tavalla. Sopii katsoa omaan peiliinsä ja miettiä miten on käsitelty suomalaisille näitä rasismi- ja pakolaisasioita tähän asti. Jatkumo on aikamoisen yksipuolinen.


    • tp98py

      Eipä ole "rasisti" bussikuskejakaan löytynyt vaikka selvittämiseen ei menisi kuin muutama vartti ovatkohan kuuhun asti kadonneet.

      • 666yleislam666

        Voi olla kyllä niinkin että tummaihoinen kuski. Ei voi tietoa julkistaa.


      • jfjfhjfhhjfdg

        Demari rasismia kun työtään tekevä mies on "kuitenkin" vain bussikuski johon voi keskittää alentavaa arvostelua eikä liiton lihottama palaveri porho joka vuosiin tehnyt oikeita töitä.


      • Ylimääräinenvapaapäivä

        Sellaisen bussikuski pitäisi jotenkin palkita


    • sdfgf

      Olkoot vaikka mitä valheita, mutta jättäkää nyt jonkun säällisyyden takia lapsesta kirjoittelu pois. Ihan luokatonta touhua.

      • EiUutta

        Asialla on venäläisten MV-lehti. He vaikka syövät lapsia, jos se auttaa oman propagandan levittämisessä.


      • ruutta.elina

        Itsekin väitin kakarana olevani sairas, sillä sai vanhemmalta, poissaolevalta huomiota, hetkeksi...projisointi saa joskus piirteet joilla voi olla vahingollisia vaikutuksia.Katse peiliin, hetkeksi. Anna hetki lapsellesi.


      • qwqwq

        Vasta MV-lehden tulon jälkeen on monen suomalaisen silmät auenneet huomaamaan, minkälaista on Suomen median harjoittama sensurointi ja aivopesu. Helsingin Sanomien tilausmäärät laskevat kuin lehmän häntä. Iso painokone Martinlaaksossa on jo suljettu. Moni on myös ilmoittanut, etteivät he oksentamatta pysty seuraamaan YLE:n aivopesuohjelmia.


      • hhffhdhdfhfhhfdfhd
        EiUutta kirjoitti:

        Asialla on venäläisten MV-lehti. He vaikka syövät lapsia, jos se auttaa oman propagandan levittämisessä.

        Onhan ne eiliset Brysselin iskutkin varmaan roskalehti MV:n propagandaa vai? Samoin Suomessa majailevat sotarikolliset. Kumma, kun valtiovaltaa ei kiinnosta yhtään kansalaistensa turvallisuus ja tulevaisuus.


      • LapsetIhania

        Tämänkin epäillyn ja julkisuuteen nostetun rasismi-syytöksen syytökset osoitettava ja laitettava syyllisyys myös oikeisiin mittasuhteisiin..

        Kyllähän on varmasti ongelma, että toisenvärisille lapsillekin on rasistisia huutelijoita ym. tarjolla tuolla pitkin kaupunkeja, mutta ihmettelen, että tällainen markkinointi-äiti nosti oman lapsensa julkisuuteen näin.

        Ja asiaa ja syyllisyyttä yritetään valuttaa kaikkien hallitsemattoman mamuvyöryn uhkia esiintuovien niskoille.


      • surullista

        Miksi Valtterin äiti on adoptioäiti? Onko adoptiota mutta kun Etelä-Afrikassa lapsi syntynyt niin adoptoitu. Onhan noita mustien miesten rakkauslapsia siitetty Suomessa ja täällä suomalaissynnyttäjät eivät voi vedota adoptioon. Toivottavasti lapselle kerrotaan totuus äidistä ja isästä. Hellyttävän näköinen poika, joka varmasti menestyy Suomessa ja saa oikeita ystäviä. Surullista, että pienen lapsen täytyy tulla julkisuuteen, vaikka hän puhuukin totta. Toivottavasti koulussa ei ole vaikeampaa.


      • mjaantierosvo

        Mistäs sen tietää?


    • Top-of-gun

      Demareiden mamutusvietti on niin voimakas että jos eivät muuten saa suomeen tarpeeksi mamuja muuttuvat itse sellaisiksi.

    • odottelija-

      mielenkiintoista nähdä mitä valtterista tulee 'isona'

      • Husuttaja

        Uusi Husu


    • ödjvövjd

      olette te kyllä uskomatosta ihmissaastaa. kaikki on aina väärin päin jopa lapsen kiusaaminen oli keksitty juttu. hävetkää!

      • Epäilijä

        Äiti tehtaillut jo yhden väärän rasismijutun aiemmin. Poliisi tutki ei rasismia. Homma haisee.


      • Sossueitoimi
        Epäilijä kirjoitti:

        Äiti tehtaillut jo yhden väärän rasismijutun aiemmin. Poliisi tutki ei rasismia. Homma haisee.

        Miksi sosiaaliviranomaiset eivät ota huostaan lasta jota kasvatusäiti käyttää härskisti valehdellen poliittisiin tarkoituksiin? Koska sosiaaliviranomaiset ovat lähes kaikki vihervasurisuvakkeja jotka hurraavat kun saadaan todistusaineistoa, vaikka valehdellen, rasismista?


    • Unelmaa.pukkaa

      Tässäpä taas nähtiin että jos mamu on kepukokoomulaiselle vain halpatyövoimaa kuristamaan suomalaiset duunarit niin kyllä mamulla on suvaitsevalle demarillekin lähinnä välinearvo.

      Demarimuija hankkii mustan adoptiolapsen että pääsee hehkuttamaan kansainvälissodidaarisuuttaan eli parantamaan asemiaan puolueen sisällä. Ja nyt siis lapsi on väline nousta suvakkien tietoisuuteen ja uusiin poliittisiin tehtäviin. Missiona mamuttaa niin perkeleesti. For profit niinkuin tämä markkinoinnin (valehtelun) ammattilainen mainostaa itse sloganissaan.

      Se haitta mitä julkisuus tuo lapsen elämälle ei itsekeskeistä radical soul & more profit demarimuijaa hetkauta sillä lapsi hankittiin kuin lemmikki koska muija halusi lisää asioita täyttääksen turhaa demarielämäänsä.

      SDP=SuomenDuunarienPuukottaja

    • tivkep

      Tottakai pressa ottaa tai otattaa selvää, mitä on tapahtunut ja mikä on totta ja mikä ei. Jos MV-lehden tiedot tai väitteet pitävät jossain määrin paikkansa, on se aika ikävää Ylelle, joka on "uutisoinnillaan" saattanut valtiojohdon hölmöjen kategoriaan.

      • tyhmätyhmempiSipilä

        valtiojohto on ollut siinä hölmöjrn kategoriassa ainakin siitä lähtien kun 25v bodari partalapsi uunotti pääministeriä 100-0.


      • toteaja-
        tyhmätyhmempiSipilä kirjoitti:

        valtiojohto on ollut siinä hölmöjrn kategoriassa ainakin siitä lähtien kun 25v bodari partalapsi uunotti pääministeriä 100-0.

        olisiko pääministerin pitänyt alkaa väittelemään iästä. se vasta naurettavaa olisi ollut. minkäs teet jos toinen haluaa valehdella.


    • sillä.tavalla

      Valtterin äiti oli kohdannut "rasismia" jo neuvolassa, jossa hoitaja ihmetteli miten verisuonet näkyy lapsen kädessä tai kasvaako hiukset päähän?

    • Hempe

      Painukaa kaikki rasistit pois tältä palstalta. Vaikka Valtterin tarina olisi keksitty, se silti kuvastaa tilannetta Suomessa. Olen matkustanut ehkä 50 maassa, ja missään ei ole niin rasistista, kuin Suomessa. Ainoastaan Suomessa olen kokenut väkivallan uhkaa valkoisen ihonvärini vuoksi, sekä puhelimeni varastettiin, koska olen valkoinen.

    • äidin.opilla

      Valtterista saattaa kasvaa kouluterrorisoija joka haluaa olla
      kingi ja jos vastustusta tulee niin sitten tehdään kuten on
      opittu eli mennään värin taakse suojaan.

    • Lapsenhyväksikäyttöä

      Äiti opettaa Valtteria uhrin rooliin. Valtteri-paran ei koskaan tarvitse mennä kouluun tai töihin, koska hän tulee aina olemaan rasistien uhri.

      • Kuuukkkk

        No saahan silläkin toimeentulon. Toisaalta voi pyrkiä vaikka vähemmistövaltuutetun toimistoon ylitarkastajaksi.


    • Hirviö.äiti

      Miksi tästä pojasta tehtiin niin suuri uutinen," normaalia" kiusaamista, mikä kohdistuu ihan samassa määrin suomalaisiin lapsiin (ei tietenkään hyväksyttävää). Pojan äiti on Hirviö!

    • valkionenWaltteri

      Meidän poika Multteri oli pysäkillä ja tumma kuski valkoiset silmämunat vilkkuen ajoi ohi.
      Kannattaisko tulla tapauksella julkisuuteen, jos poika sais vaikka uuden fillarin.

      • TukeaMultterille

        Haleja ja pusuja Multterille! Lähetä tilinumero niin fillareita pesee.


    • NinniRaumalta

      Miksei videoitu ja You Tubessa esillä oleva tositapaus nimeltään "maahanmuuttaja kiusaa suomalaista poikaa", ei ole saanut aikaiseksi mitään julkista keskustelua kiusaamisesta, ei sitä ole noteeranneet miksikään maamme presidentti, politiikot tai julkkikset. Johtuuko se pelkästään siitä että kiusattu on valkoihoinen tai kiusatun valkoihoisen pojan vanhemmista kumpikaan ei ole media-alan ammattilainen eli he eivät ole osanneet markkinoida julkisuudelle poikansa tarinaa kuten mustaihoisen Valtterin äiti.

    • Jfjfjfjfjf

      Mikä totuus

    • Valtteriaraiskataan

      Valtterin äiti on rasistisika.

    • siannahkapallo

      Valtterista tulisi ihan fitun hyvä maalivahti. Sinnepäin kun ei kukaan edes potkaise.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      281
      2926
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      52
      2313
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      1997
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      115
      1733
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      108
      1675
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1317
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      58
      1232
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1181
    Aihe