missä haluaa. Turhaa lässytystä taas Brysselin pommien jäljiltä. Olisi voinut Pariisin, Lontoon YM. jälkeen sanoa, että on jo kommentoitu. Paras kommentointi oli, kun suomalaisvirkailija kertoi, että pitäisi mennä Syyriaan ja kertoa ISIS.lle, valistaa, ohjeistaa.
Terroristit räjäyttää milloin haluaa ja
25
<50
Vastaukset
- näillämennääään
Musulmaanit tappavat pihassa ja puutarhassa missä ja milloin vain haluavat.
- ihanaa.saatana
Tuo on se yleisin harhaluulo jota tämänkin palstan trollit yrittävät ylläpitää.
"Musulmaanit" ei räjäyttele pommeja, vaan terroristit niitä räjäyttelee. Suomessa on kymmeniätuhansia muslimeja, joista kukaan ei ole räjäyttänyt yhtään ainoata pommia, eikä tule räjäyttämäänkään.
Teistä rasisteista en ole niinkään varma, teillähän on ne polttopullot ja murhapoltot. - Taitaa_ne
kuitenkin taustoiltaan noi rysselinkin paukuttelijat olla musuja ja kovin herkästi ne ilmoittavat omiensa tehneen noita tekoja ja näyttävät niille peukkua.
- hyshysturhaa
Suomalainen normaali ihminen ainakin tajuaa, että jokainen ihminen voidaan murhata, sekä räjäyttää pommi missä halutaan. Tämä tosiasia on vaan hyväksyttävä.
- oinkoink
Britannian suojelupoliisin ex-pomo sanoo, että britannian eroaminen eu:sta edesauttaisi rajojen parempaa kontrolointia ja epäillyt terroristit VOITAISIIN KARKOTTAA.
- järki.käteen
No voi vittu. Kyllä epäillyt terroristit VOIDAAN KARKOTTAA nytkin, ihan milloin vaan. Britannian suojelupoliisin ex-pomo teki siinä vaan politiikkaa kun kannattaa muutenkin Britannian eroamista EU:sta.
- 18-18
Ei ketään voi silloin karkottaa, jos kukaan ei ota karkotettavaa vastaan.
Suomalaiset rikolliset karkotettiin aikoinaan Siperiaan ja englantilaiset Australiaan. Se oli mahdollista, kun vastanottaja sanoi: tänne vaan. Nyt tosin Putin on ilmoittanut, ettei heille kelpaa Suomesta ne karkotettavat, joilla ei ole voimassa olevaa viisumia Venäjälle.
- ALMEERA
Räjäyteleminen on julkisuuden hakua , pelon kylvöä. Luulen , et tätä tahtia rajat tulee sulkeutumaan yhä useammassa maassa. Mamujen elämä entisestään vaikeutumaan, josta SYYTTÖMÄT kärsii eniten. Yleinen mamujen vastainen henki kasvaa , ongelmat eiku lisääntyy.
- voimattomia.ollaan
Rajat sulkeutuu, mutta väärenetyillä passeilla rajat on auki.
- jdbdbxbxb
voimattomia.ollaan kirjoitti:
Rajat sulkeutuu, mutta väärenetyillä passeilla rajat on auki.
Viisumeita aika paha mennä väärentään.
- kukapa.tietää
Kuinka paljon väärennettyjä papereita mahtaakaan liikkua pakoloisten joukossa?! Isishän tekee näilläkin bisnestä.
- kasvo.leikkaus
jdbdbxbxb kirjoitti:
Viisumeita aika paha mennä väärentään.
just joo, voi pyhä yksinkertaisuus
- niinsiinäkäy
On vain ajan kysymys kun ISIS saa maistaa omaa lääkettään!! He pelaavat sellaisilla asioilla, että altistavat myös itsensä räjäytyksille alttiiksi.
On mahdollista, että heidän riveihinsä soluttaudutaan, luodaan kunnon visio tuhosta ja terrorista, kerätään todella tehokkaita räjähteitä keskelle ISISIÄ ja PUM!!! Lakaistaan muutama terroristi paratiisiin!- voihan.perkele
Kuulehan, kokeile ottaa pierua pärekoriin. Koskaan et voi olla varma onko se kaikki siinä korissa vai pääsikö osa karkuun.
- Alitehoinen
idea. Noita ismeistä kumpuavia tekijöitä ei saada koskaan sitä määrää saman katon alle siten, että kaikki saadaan listittyä.
Toisekseen, nehän suorastaan halajaa kuolla isminsä edestä. Tarunsa mukaan pääsevät täältä tumputtamasta paratiisiin neitsyiden pariin. Uskokoon ken viitsii. - et_kai
tosissaan usko,että ne saadaan kaikki listittyä. ei onnistu. voi olla hetken tauko,kunnes taas jysähtää ja monessa paikkaa yhtäaikaa tai....kuka tietää jytkyjen määrän,tason ja ajan. ne jatkuu,se varmaa.
tosiasiassa muu kehittynyt maailma on itse luonut ko. toimintatavat ja järjestelmät,niitä vain käytetään nyt valmistajia ja tekijöitä itseään vastaan.
kaikki "kehittynyt" viisaus ja nerous ei ole hyvästä...vai onko entiset ja nykysodat oikeutettuja jollain tavalla?
mistä mamutus johtuu? kuka mamutusta ohjaa? kuka rikastuu työttömyydestä ja mamuista?
em. syyllisiä ovat kaikki päättäjät eri yhteiskuntaluokista ja kaiken takana on raha ja valta...ei muuta,joten kohta taas posahtaa.
- poiuytr92
Brysselin pommimiesten taustat ova kuin Odinin sotureilla.
- nois_se_menee
väärä uskoisuuden tulos jatkuu ja taas kohta posahtaa. rättäreille ette voi mitään,koska niillä on hyvät mestat taivaassa heidän sairaan "uskon" mukaan.
täällä pallolla ei muiden henki ja maallinen mammona paina mitään. nyt seuraavaa poksausta odotellen,,,sekin tulee olemaan taas uusi "yllätys". - sivullinen.laukaus
Ei tietenkään, on rasistista puuttua heidän uskontoonsa -räjäyttää vääräuskoisia.
- luotatko
Luotatko vielä viranomaisiin?
- susilauma
Miksi hoetaan, että isku edellyttää mittavat ja kalliit valmistelut? Verkostoitua kuulemma pitää jne. Breivik iski yksinään pelottavan tehokkaasti. Suomessa on ollut monta paikallista iskijää. Tuntuu, että etujärjestöjen luvatussa maassa ei osata ajatella yksinäisiä susia.
- järki.-hoi
Suomen halllitus katsoi haaviauki Sipilän johdolla, kun <40,000turvapaikan hakijaa saapui maahamme, joillain jotain papereitakin, jopa aitojakin, ehkä. Meillä on unelma, Sipilän majoitukset, vit tu mitä lässytystä olikaan meno ja meininki. Korjaamme satoa, 1200 poliisin käyntiä Vokeissa, poliisien kertomaa, pitää olla useampi yksikkö ennen kuin saa edes mennä paikalle. Raiskauksia runsaasti ja tuskin nekään loppuu vaikka ei saa raiskata monenkaan suomalaisen mielestä, tosin jos kommentoi raiskauksia silloin onkin jo rasisti. Kotoutus sujuu hyvin ja on työtä tarjolla( lunta, risusavotttaa), muuta laki kieltää työnteon pakolaisilta. Tälläinen tästä nyt tuli parhaamme yritettiin tuumaa kansaedustajat, hallitus ja Pressa.
- naiset.käy.ulkona
Suomi mies ei puolusta naista, sekä nainen puhuu vaikka pitäisi olla hiljaa ja vaatteet päällä.
- toki.valitus.oikeus.on
Suomalaiset naiset kävelee kadulla kuin vitosen huorat, vittu vilkkuu kun puolialasti ollaan, sitten annetaan raiskauksille kasvot, kaikki fanittaa >>>isohali. Toki raiskataan vaatteet päällä kulkeviakin, mutta mikä parasta raiskaajat tuomitaan tosi ankarasti. Tuomio joka on tullut yhteiskunnalle maksamaan 10,000euroa kuluineen on veretseisauttava: Joutuu pesemään pikkukätöset ennen ruokailua.
- Ikea.meininki
Vielä kun lisätään, että kielteisen päätöksen saaneella on uhka paluusta kotimaahansa, niin silloin raiskaukset ja puukotukset tuovat ansaittua lisä aikaa oleilla suomen vankiloissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399277Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748153Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681645977William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542437Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62146Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821789Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201727Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81561Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921517Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411410