Heidi Hautala vaatii Puolaa ottamaan terroristeja

zdxczx

A-talkissa, sekaisin on

46

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VittuMitäStubidoPaskaa

      Kansanäänestys Suomessa: otetaanko muka terroristeja ja paskaloisia!
      Suomen kansa voittaa muutaman uusIDIOOTTIlipiraali-, ruskeakielisen muslimiterroristien perseennuolijan, hautalan ja stubidon 100-0.

    • millähän.eväillä

      Vihreillä idiooteiila ei ole mitään oikeuksia. Heidille voisi antaa pari isoa dildoa, sitä se horo kaipaa.

      • Harmaa-ekonomy

        Taas Heidi meni "harmaalle alueelle".


      • Ylitti_Valtuutensa
        Harmaa-ekonomy kirjoitti:

        Taas Heidi meni "harmaalle alueelle".

        Ylitti valtuutensa taas kerran


      • aom

        Ne nyt vain nuo politikontapaiset niin kuin vihervasuri Hautala esim. alkavat itsestään kuvittelemaan enemmän kun olis aihetta kun aikansa saavat hillua maailmalla.
        Puola päättää itse ottaako terroristeja maahnsa,ei siihen hautaloiden kannata sekaantua millään tavalla eikä muidenkaan suomalaisten.

        Jos tuomoset vihervasuranarkistin saavat päättää,toinen puoli asukkaista on matuja viidenvuoden kuluttua Suomessaki.Ei nuilla mistään mitään vastuuta ole.


      • kmm2020

        Jokaista "demokraattista puoluetta" täytyy vaatia ilmoittamaan tavoitteensa, montako paskalo.... pakoloista/pakolaista Suomeen muka haluaisivat seuraavan 1v, 2v, 3v, 5v, 10v, 15v, 20v aikana.
        Nämä luvut tulee laittaa jokaiseen vaalikoppiin puolueen nimen yhteyteen.
        Jos joku ehdokas haluaa poiketa puolueen ilmoittamasta määrästä merkittävästi, uusi luku ehdokkaan nimen yhteyteen.
        Tämä on Suomen kohtalonkysymys. Kysymys on Suomen tulevaisuudesta - tai Suomen tuhosta.


      • ullt

        Käteinen on ilmoittanut jo Kokoomuksen luvun: 1,8 miljoonaa.
        Mistähän ajanjaksosta tämä Käteinen puhui?


    • sierjeg

      Suomalaiset politiikere ei pidä sekoitua toisten Maiden sisäisiin asioihin, kuinka voi olla niin röyhkeä, Mitä sanoisivat jos Puola sanoo Suomen pitää tehdä sitä ja tätä???Tyhmät akat menkää kotiin ja hävetkää!

    • bnghtyuhju

      Puolassa nauravat tollaselle hautalan homevitulle.

      • PysyisTontillaan

        Eikös Hautala saanut porttikiellon Venäjällekin?


    • Vain_loppu_häämött

      Äsyttävää jatkuva sekaantuminen toisten valtioiden asioihin. Kohta ei tässä ei toivo enää muuta kuin sotaa keskelle koko "paskaa". Lopen kyllästynyt. Täsmälleen, kuten Ipun sivulla luki.

      Näin Suomi vietiin EU:hun
      http://ipu.fi/tietoja-2/eu-jasenyys-ja-vaihtoehdot/nain-suomi-vietiin-euhun/

      Jospa joku kehittäisi mallin, jolla evakot voisivat muuttaa maahan, jossa on eurokommunismi. Toiset evakot valitisisvat asuinpaikakseen sellaisen maan, jossa vihreät, muut samanmieliset eivät enää asuisi.

      Jos kerran koko elämänsä on vaatimssa MUILTA jotain, kannattaisi jo samalla vaivalla kehittää vaihtoehto, eri valtio, jonne kootaan afrikkalaiset, pakolaiset, heidi ja kumppanit.
      On turhauttavaa olla yhteisössä (=valtio), jossa kaikki viedään järjestään päin brinkkalaa.

      • Onko_teeskennelty

        Tuosta Ipun kokoamasta lehtileikesivusta, vuodelta 1994 saa paljon tietoa irti. Vertaapa Hautalan ja Jätteenmäen nykyaikaan tai Kalevi Sorsan sanomisia.

        Kaikista niistä syntyy käsitys, ettei suurta keskustelua ole käyty siitä, mitä kohtaa silloinen EY edusti poliittisella värikartalla. Koska lainaukset ovat noin loivia, kaikki ammattipoliitikot puhuivat "yhteisyys, markkinavoimat, valtioiden yhteisyys, demokratia" yms. näyttää siltä, että he ovat TIETOISESTI pidättyneet puhumasta, että nyt puhutaan sosiaalidemokratiasta, sosialismista mm. kaikkien jaettavien asioiden osalta, käytännössä lopputulos olisi kommunismi.

        Ihmisiltä, äänestäjiltä PIMITETTIIN TODENNÄKÖISESTI aktiivisella päätöksellä, Europan yhteisön jäsenyyden tarkoittavan SIIRTYMISTÄ SOSIAALIDEMOKRATIAAN MUIDEN VALTIOIDEN KANSSA, SIIS SOSIALISMIIN. Tuo on ehkä jo "rikos" jossain mielessä, että tarkkaa kieltä ja määrittelyä on vältelty.

        Esim. kuvitelkaa lääkäri, kirurgi leikkaussalissa, jonka pitäisi tehdä sydänpotilaalle pallolaajennus tms. Siinä on mukana koko leikkausryhmä. Puhutaan tähän tyyliin:

        "apukirurgi, ota kiinni pinsetillä vasemman puolen eteiskammioin lounaan puoleisesta haavan reunasta, asetan sinne imuletkun..."

        En tiedä, mitä ne tekevät, joten esimerkki ei voi olla totta. Siitä voi ymmärtää, että jos eksaktia vaikka latinankielistä nimeä kohdasta, sydämen vasen eteinen ja joku osa siellä aletaan puhua "vasen, oikea, lounas, luode" pysytäänkö samassa asiassa. Jos korjattava elin on laajempi, ellei siinä ole latinankielisiä nimiä käytössä, taas puhutaan "mielikuvien varassa". Jälkeenpäin lukiessa teksti ei ole niin varmalla perustalla kuin vaikka numerot.

        Sama koskee tuollaista valtiomuoden radikaalia muutosta. Katsokaa Virolaisen kommentti.

        Näin Suomi vietiin EU:hun
        http://ipu.fi/tietoja-2/eu-jasenyys-ja-vaihtoehdot/nain-suomi-vietiin-euhun/

        "Valtioneuvos Johannes Virolainen, (Helsingin Sanomat 21.7.1994):

        ”Yleisistä syistä’ mentävä Euroopan unioniin.” ”EU:hun liittyminen ei ole uusi ja järkyttävä ratkaisu.”"


      • Mitä_tästä_sanoisi

        Tässä vielä lainauksia Ipun sivustolta.

        Näin Suomi vietiin EU:hun
        http://ipu.fi/tietoja-2/eu-jasenyys-ja-vaihtoehdot/nain-suomi-vietiin-euhun/

        Lainauksia:
        ""Kansanedustaja Heidi Hautala (vihr.), (Helsingin Sanomat 27.8.1994):

        ”Nyt tarvitaan ylikansallista demokratiaa.”

        ”… olennaista on yrittää taivuttaa EU-rakennelmaa kaikista sen puutteista huolimatta ylikansallisen talouden säätelijäksi ja kansalaisten vaikutuskanavaksi.”

        ”Maastrichtin sopimuksen keskeisissä tavoitteissa, talous- ja rahaliitossa sekä yhteisessä turvallisuus- ja puolustuspolitiikassa, ei voida edetä demokraattisesti palauttamatta ratkaisuja välillä kansalaisille. Näin ajatellen lokakuussa (1994) ei ratkaista esimerkiksi kysymystä Suomen mahdollisesta sotilaallisesta liittoutumisesta tai sitoutumisesta EU-rahaan, vaan kansalaiset päättävät niistä myöhemmin.”"

        "Sdp:n puheenjohtaja Paavo Lipponen, (YLE A-Studio 1994):

        ”Euroopan unionissa ei ole päätetty vielä perustaa yhteistä rahaa, ei yhteistä puolustusta eikä myöskään yhteistä poliisia, jotka olisi kaikissa maissa. Tällaisesta on keskusteltu, mutta ne ovat hyvin pitkän aikavälin asioita toteutuakseen ja me voisimme itsenäisenä kansakuntana päättää siitä, mihin me menemme mukaan. Menemmekö mukaan tällaisiin ratkaisuihin. Ja sen voin sanoa sosialidemokraattisesta puolueesta, että emme Euroopan Unionin jäsenenä aja liittovaltion perustamista.”"

        ""Oikeusministeri Anneli Jäätteenmäki, (Pohjalainen 28.9.1994):

        ”Meidän todellinen itsenäisyytemme vahvistuu, jos Suomi liittyy EU:n jäseneksi.”

        ”En pidä kansallisena onnettomuutena kumpaakaan vaihtoehtoa. EU:n ulkopuolelle jääminen on kuitenkin epävarmempi vaihtoehto, hyppy tuntemattomaan.

        ”Minä rakastan tätä maata ja maakuntaa niin paljon, että äänestän kyllä Suomen tulevaisuudelle ja itsenäisyydelle.”"

        "Oikeusministeri Anneli Jäätteenmäki, (Järviseutu-lehti 18.7.1994):

        ”Suomi ei menetä itsenäisyyttään EU-ratkaisun myötä. Itsenäisyyttä on mielestäni se, että me omien etujemme pohjalta päätämme, millaiseen kansainväliseen yhteistyöhön me haluamme osallistua. Itse asiassa tärkeä syy jäsenhakemukseemme on ollut juuri se, että pääsemme mukaan tekemään niitä päätöksiä, jotka joka tapauksessa vaikuttavat meihin.”"

        "Ex-pääministeri Kalevi Sorsa, (Helsingin Sanomat 17.7.1994):

        ”Mennään mekin päättämään Euroopasta.”

        ”Ilman EU-jäsenyyttä Suomi on äänetön yhtiömies, jota täysjäsenet joko kuulevat tai ovat kuulematta.”

        ”Jäsenyys ei vie itsenäisyyttämme, vaan päinvastoin saamme päätösvaltaa asioissa, joiden suhteen Etassa olemme sopeutujan asemassa.”"

        "Vihreä Suomi Euroopassa (pj. Anneli Jäätteenmäki, varapj. Heidi Hautala) ry:n mainos:

        ”Ympäristö, tasa-arvo ja oikeudenmukaisuus ovat meille yhtä tärkeitä elipä Suomi erillään Pohjolassa tai aktiivisena päättäjänä Euroopan Unionissa. EU on kaukana onnelasta. Pidämme silti parempana vaikuttaa suomen asioihin EU:n jäsenenä. ETA:n kautta saamme pelkän pullan. Haluamme myös rusinat, päätösvallan.”"


    • rrrrr777.8
      • tajat

        Puolalaisilla on kokemusta vieraista vallanpitäjistä, Neuvostoliitosta ja Saksasta lähinnä.Ne ei halua enää Islamia maahansa häärimään.Suotavaa olis ,että Suomessakin enemmän kavahtaisivat sitä suuntausta myös eliitin taholta.

        Mutta kun se pitää tuota teatteria pelata,näyttää koko maailmalle kunka tässä ollaan maailman sosiaalitoimistona ja siihen pystytään.Ei siihen kuulkaa pystytä,eikä siihen ole mitään velvollisuutta pohjoisen tudrassa kovissa olosuhteissa elävällä pienellä kansalla.

        Sen minä sanon, että suomalaisen nyky eliitin haudoilla jäljelle jääneet suomalaiset ei käy kukkia tuomassa. Eliitti tuhoaa Suomen tällä matupolitiikallaan,valitettavaa mutta tosiasiaa.


      • Omien_ohittaminen_tuhoaa

        "Puolalaisilla on kokemusta vieraista vallanpitäjistä, Neuvostoliitosta ja Saksasta lähinnä.Ne ei halua enää Islamia maahansa häärimään.Suotavaa olis ,että Suomessakin enemmän kavahtaisivat sitä suuntausta myös eliitin taholta."

        Vaikka nykypoliitikkojen päättelyllä konkreettinen, lukumääräinen väestönkasvu voisi lisätä verotuloa ja ostaovoimaa on oikeasti huonoin vaihto näin pienelle valtiolle. Oikeasti homma johtaa koko valtion ydinajatuksen tuhontaan ennen pitkää. Kaupalliset tyypit luottavat aivan liian ehdottomasti määrällisen ostovoiman korjaavan sisäpoliittisen tilanteen. Miten se voisi onnistua, kun sijoittajat ja rikkaat vievät ne tulot ostovoimasta ja siirtävät ne pois käytöstä jonnekin. Nämä kuulostavat mitättömiltä seikoilta, mutta eivät oikeasti ole mitättömiä.

        Tuottamalla tänne islmam-invaasio (2015-), kun euro keikkuuu johto ajaa omaa agendaa, jolla ei ole kannatusta. Invaasion seurauksena Schengen uhkaa loppua euro ei kannatakaan enää. Invaasio on sama, toivorikas ajatus kuin keväällä kävely heikoilla jäillä aamupakkasilla.

        Tuntuu siltä, että on väärä päätös joka tapauksessa, kuten Puolen historiasta voi havaita. Mehän emme voi juurikaan islamilaisiin syöttää omaa valmista yhteiskuntamallia, he hyväksyvät plussat, mutta miinukset eivät sovi tyypeille. Se taas ei vaan toimi. Kuin lievän "myrkyn" nielaisisi ja luulisi selviävänsä sen vaikutuksesta. Toivossa on hyvä elää, sanoi lapamato. Lapamato ja Toivo unohtivat uskonnon, sanavapauden, ihmisluonteen laadut ja koraanin. Ihmisoikeus ja sananvapaus, jotka ovat EU:n pääagendaa vielä nyt.

        Vahvat ulkopuoliset valtiot sotkivat pasmat Puolassa. Me ei tiedetä nykyajassa, millaisia asioita oli taustalla, Puola oli ollut suvaitsevainen mm. keski-ajalla juutalaisille ja tuli sitten paljon juutalaisväestöä, josta monen asian (talous, politiikka, muut ongelmat) vuoksi yksi äijä päätteli, että syy Keski-Euroopassa on väärissä ihmisissä.

        Juutalaiset ovat olla menestyviä kauppaihmisiä ja pankkiireja, eivät anarkisteja, en ole kuullut pommeista tai militaristisesta vastarinnasta, vain paosta ja piiloutumisista. Nykyaikana takautuvasti samat suvut tekevät vastarintaa rahan ja median kautta, militarismi on nyt myös läsnä. "Tuhon julistus" etnisiin, kristillisiin yhteiskkuntiin Euroopassa on julkisesti avattu, dokumentit ovat luettavissa. Soros yhtenä osakkaana, puhuu sekavia, ettei kukaan pääsisi jäljille "finanssianarkiasta".

        Meitä ja valtiotamme vihaavat sitä himoitsevat, kuten rikkaat juutalaiset tai siionistit ja islmamistit. Kukaan ei valtion virallisessa agendassa pittaa yhtään tippaa faktoista.


      • TRTRyECx

    • vihreä_hulluus

      Onkohan Heidi teettänyt pimeitä remontteja viime aikoina.

    • kejhfg
    • jännitystääää

      Minäkin toivon terroristeja Suomeen.

    • Gggghh

      Puolan on saatava osuutensa terrori-iskuista, muuten EU tukia leikataan.

      • Lahjoitettava_ihmisuhrej

        Puolan kuuluu myös lahjoittaa ihmisuhreja niin kuin kaikki muutkin EU:n maat


      • Suomionpieni

        Suomi on niin pieni maa ettei ole mitään merkitystä Heidin mielipiteillä. Voi ihan vapaasti vaatia mitä vaan. Vaikka varmaan muuta luulee.


      • SuomiTukeeEUta

        Puola -ja Suomi- maksavat ne "muka saamansa tuet" monta kertaa jäsenmaksuina !!!!!!!!!
        Suomen jäsenmaksusta on oltu rosvomaisen hiljaa .... viimeksi kun asiasta puhuttiin se nousi 600 miljoonasta eurosta 1, 100 miljardiin euroon.


    • hörökorvanatsi

      Auschwitziin.

      • Oikeaosoiteoli

        Sinne Puolan kannattaisi jälleensijoittaa EUn lähettämät matut.


      • Yrjö9
        Oikeaosoiteoli kirjoitti:

        Sinne Puolan kannattaisi jälleensijoittaa EUn lähettämät matut.

        Kävin katsomassa, uunit eivät olleet enää oikein iskussa, ehostettava.


      • hörokorvanatsi
        Yrjö9 kirjoitti:

        Kävin katsomassa, uunit eivät olleet enää oikein iskussa, ehostettava.

        Onhan ne tosiaan vanhanaikaisia. Nykyään poltto tapahtuu jätteenpolttolaitoksissa; vähän kaasuja ja enemmän energiaa.


    • paljonon

      5000 isisin jäsentä on median mukaan euroopassa.

      • 4543

        suomessakin noin 100


      • 345r5
        4543 kirjoitti:

        suomessakin noin 100

        Poliitikkojen Kuona Oy niitä hyysää.


      • Hyvin_meni

        "5000 isisin jäsentä on median mukaan euroopassa."

        CIA ja muut vastaavat ovat joskus itse tehneet sota-alueilla koulutettuja vastavoimia tarkoitus on ollut käyttää itse niitä.


    • Kptkprst

      Kyllä tosiaan pitäisi pikaisesti saada uudet eduskuntavaalit ja äänestää pois nuo kaikki suomalaisen elämänmuodon vihaajat pois ja raudoissa valtakunnanoikeuteen.

      • höpöhöpö

        Todellisuudentajuisia edustajia pitää saada eduskuntaan, ei näitä unelmissaan eläviä hörhöjä jotka puolustelevat rikollisia ja terroristejä. Että silleen.


      • Raskas_hinta

        "Kyllä tosiaan pitäisi pikaisesti saada uudet eduskuntavaalit..."

        Pienistä puroista jne... Mikään kansallien juttu ei enää vaikuta. Rahat otetaan, invaasioporukka työnnetään tänne, kaikki vastustus on vakoiltu. Lähes mahdoton yhtälö on luotu 1994 vuoden päätöksellä. Menettiin kansanvalta, rahat, viedään tila, maat ja mitä vielä.


    • höpöhöpö

      No kaikkee, se tekee sairaan kanan mieli, kun terveen kanan paskaa. Että silleen.

    • sama-mies

      kaski käännettävänä

    • voisitpalauttaa

      kuitit vaikkei niissä mitään ole

    • merrylee

      nsa&cghq naton puolesta varmaan junailee

      • 90890808

        Nuo EU:n viralliset reaktiot viittaavat vahvasti siihen. Joskus 5 vuoden tai nykyään jopa 1-2 vuoden tai oikeastaan jo 4 kk:n kuluttua saattakin tulla "vuoto", joka paljastaa, että masinoitu hanke. Tämä on kyllä niin vaarallinen hanke (30 kuollutta), että CIA:n kaltaiset ovat vuosia jatkossa hiljaa tästä. Siitä ei selviä masinointia kymmeneen vuoteen tai ei koskaan.


    • NatzimaRasistmayer

      On se, kun näille Suomen suvakkivajakkimädättäjille ei riitä enää pelkkä Suomen mädättäminen suklaanappisilmäisillä sieluttomilla saatananpalvojilla vaan on lähdettävä jo jopa Puolaan asti väkisinmaahantunkeutumisagendaansa toitottamaan, hö...

      • Raha_vei_demokratian

        Tuo muakin ärsyttää valtavasti. Mitä se niille kuuluu? Niin, kyllä me tiedetään, että europarlamentti tekee siitä jonkun enemmistöpäätöksen ja siksi se vaatii.

        Tuo koko jäsenyys on tehty sen ajan tiedoilla, joten se ei voi periaatteessa olla relevantti valtiomuodon muuttaja. Jos ei tiedetty, että mennään sosialisimiin, niin nyt siitä pitäisi irtaantua. Rikkailla sijoitukset ja kauppa käy, sehän tässä on outoa, että porvarit lähtivät tukemaan sosialismia. Rahakin on vain bittirahaa.


    • eijatkoon

      hautalalta lähti viimeiset äänet

    • OdotetaanPaukkua

      Vastahan Supo kertoi että 300 ihmistä on seurannassa suomessa.
      Vaatii aikamoisen väkimäärän seuraamaan kolmensadan ihmisen menemisiä.
      Euroopassa 5000 isisin jäsentä. Joika pelkkä arvio. Voi olla 20 000kin.
      No odotellaan kun saavat rivinsä kuntoon ja operaatiot käyntiin.

    • kansanvalta

      Maan hallitus, eduskunta ja virkamiehet ovat pettäneet kansansa.
      Valtaa pitävät toimivat täysin vastaan yleistä mielipidettä ja oikeuskäsitystä.
      Kuitenkin perustuslain mukaan on kansa ehdottoman kaikkivaltias, hallitus ja eduskunta on vain luotu toteuttamaan kansan enemmistön ajatuksia.
      Nyt kuitenkin tuntemattomasta syystä tilanne on karannut siihen ettei kansan yleisellä mielipiteellä ole päättäjiin mitään vaikutusta, puoluepolitiikkaan perustuva demokratiamme ei toimi.
      Etelä Amerikassa tämä olisi aiheuttanut kapinan ja päättäjät olisi tapettu jo aikoja sitten.
      Suomessa ei kuitenkaan onneksi toimita näin.
      Mutta jotain olisi kuitenkin kansanvallan oikaisemiseksi tehtävä.
      Esittäisin uutta tuomioistuinta jonka päätökset perutuvat pelkästään suoraan kansan mielipiteeseen.
      Esimerkiksi pankkitunnuksilla äänestämällä voitaisiin saada todellista tietoa kansan mielipiteistä.
      Syytteeseen voidaan asettaa vaikka korkeimman oikeuden presidentti, elikkä kuka tahansa päättäjä.
      Tuomio valta olisi ehdoton ja sitova ja kansan niin päättäessä vaikka julkisesta hirtto tuomiosta.
      Näin saataisiin toimimaan todellinen kansanvalta vähitellen.
      Totta kai nykyiset vallan väärinkäyttäjät (kansanedustajat) kynsin hampain taistelisivat vastaan kansan tuomio istuinta.
      Pankaa ajatus kiertämään kansan keskuuteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9286
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      374
      8179
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      164
      6019
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2453
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2159
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1795
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      1738
    8. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1595
    9. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1519
    10. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      441
      1418
    Aihe