Vaikka siellä on niin hyvä olla?
MIKSI KAIKKI RIKKAAT LÄHTEVÄT VENÄJÄLTÄ
28
109
Vastaukset
- maanpakoonlähdettävä
Kaikki rikkaat ei jaksu nuolla putinia? Ja jos et nuole et ole kohta enää rikas, hyvä jos edes elät.
- järkevä-valinta
Rikkaat tietää missä rahat pysyy tallessa valtion ryöstöpolitiikalta. Perhe saa turvallisen ympäristön eikä tarvi pelätä mielipiteiden vuoksi pään menetystä.
- Sictransitgloriarusso
Nuole tai kuole. Erään määritelmän mukaan siellä on kahdenlaisia ihmisiä: pomoja ja orjia.
- outo-asia
On se kumma kun haluavat Lontooseen, Pariisiin, Berliiniin, Helsinkiin ...
Tiltusten mielestä nämä on niin kamalia paikkoja.- kaskummaa
hmmm... niinpä ne Venäjän rikkaitten kakarat haluavat opiskella ulkomailla, mutta kas kummaa, niin haluavat Suomenkin rikkaitten kakarat, jopa köyhien. Tosin on outoa että suomalaisia opiskelee esim köyhässä virossa, olisiko kyse poikkeuksellisen köyhistä suomalaisista?
Suomenruotsalaiset varakkaat näyttävät nyt muuttavan Ruotsiin Nallen esimerkistä.
Toki Venäjälläkin asuu rikkaita, varsin paljon vieläpä, Moskovassa ja pietarissa. Venäjällähän on enemmän miljonäärejä kuin Suomessa asukkaita. - outo-asia
kaskummaa kirjoitti:
hmmm... niinpä ne Venäjän rikkaitten kakarat haluavat opiskella ulkomailla, mutta kas kummaa, niin haluavat Suomenkin rikkaitten kakarat, jopa köyhien. Tosin on outoa että suomalaisia opiskelee esim köyhässä virossa, olisiko kyse poikkeuksellisen köyhistä suomalaisista?
Suomenruotsalaiset varakkaat näyttävät nyt muuttavan Ruotsiin Nallen esimerkistä.
Toki Venäjälläkin asuu rikkaita, varsin paljon vieläpä, Moskovassa ja pietarissa. Venäjällähän on enemmän miljonäärejä kuin Suomessa asukkaita.Kas kummaa tosiaan, venäjän rikkaat pyrkii Lontooseen, Pariisiin, Berliiniin, Helsinkiin, .... mutta britit, ranskalaiset, saksalaiset, suomalaiset ei Moskovaan ?
Eikö se ole mielenkiintoista. - kaskummaa
outo-asia kirjoitti:
Kas kummaa tosiaan, venäjän rikkaat pyrkii Lontooseen, Pariisiin, Berliiniin, Helsinkiin, .... mutta britit, ranskalaiset, saksalaiset, suomalaiset ei Moskovaan ?
Eikö se ole mielenkiintoista.onhan Moskovassa ulkomaalaisia, melkoisen iso suomalaiskoulukin löytyy.
Suomen talouden kannalta olisi tietysti hyvä jos pyrkijöitä olisi siihen suuntaan enemmänkin, riittävät palvelut kyllä löytyvät Pietarista ja Moskovasta.
- VaarallistaElämäVenäjä
Kaddafinkin pojat olivat asuneet Euroopassa.
- Kukahanselie4
Ketäs rikkaat sieltä ovat lähteneet?
- itämafian-kirot
Ryssän ökyrikolliset ostelee Lontoosta asuntoja, tuovat perheitään länsikaupunkeihin, kun täällä terveempi arvomaailma ja oikeus ja järjestys.
Omituistahan se on ja jatkunut jo vuosia.
- oma-nahka
Rotat jättelee hiljolleen uppoavaa laivaa.
- Usaonpaskamaa
Vastaa nyt tuohon kysymykseen?
Ketkä sieltä lähteneet?
Vai eikö natotta mulkkunen TAASKAAN LÖYDÄ POHJAA JUTUILLEEN? Mm. menestyneitä yrittäjiä, joiden firmat on kaapattu väkivalloin, tekaistujen oikeuden päätösten turvin (eletään RusFed aikaa ja oikeuden asiakirjoissa on leimat CCCP). Järjestäytyneen rikollisuuden nimimiehiä, jne.
Minulta löytyy poikkeuksetta USKOTTAVAT PERUSTEET mielipiteilleni. Sinä vastaavasti et osaa muuta kuin räkyttää.- Kompjuterunjetu
Usaonpaskamaa kirjoitti:
Vastaa nyt tuohon kysymykseen?
Ketkä sieltä lähteneet?
Vai eikö natotta mulkkunen TAASKAAN LÖYDÄ POHJAA JUTUILLEEN?Venäjältä on paennut viimeisen viiden vuoden aikana n. 11 miljoonaa ihmistä läntisen demokratian oikeudenmukaiseen, inhimilliseen ja turvalliseen syliin. Käytännössä melkein kaikki venäläiset, joilla on ollut taloudellisesti mahdollisuus, ovat muuttaneet sieltä pois. Ja joku kysyy vielä miksi:)
Jäljelle jääneiden köyhien lapsista tehdään sortojärjestelmälle lojaaleja lapsisotilaita Afrikan malliin.
- EdesUnissa
Surkea aloitus. "Miksi kaikki rikkaat lähtevät Venäjältä ?", mutta aloittaja ei mainitse ainuttakaan esimerkkiä kuka olisi lähtenyt. Millainen toopet näitä aloituksia tekee ?
Tiedän enemmän Suomesta karanneita rikkaita kuin Venäjältä lähteneitä, ja meillä niitä rikkaita on tosivähän.- turvaa-hakevat
Unissasi olet jos et tiedä, että uusrikkaat venäläiset muuttelee ja asustelee sankoin joukoin esim. Lontoossa.
Aloitus on aivan hyvä ja osuva.
- Kirjoitta-satuja-TAAS
Aloitus on taaskin täyttä paskaa.
Nyt niitä linkkejä kehiin nato mulkku! Noita juttujas usko kukaan. - ensanoisi
Venäjällä on 120 000 miljonääriä. jos tuhat heistä lähtisi niin olisihan se jo melkein 1 prosentti. en sanoisi kuitenkaan että se määrä on kaikki.
- inflaatio-rules
Kohta kaikki venäläiset on miljonäärejä.
- sama-kehityskö
Saksassa oli kans paljo miljonäärelä ennen ku Hitler pääsi valtaan.
- Hhcvbj
Miksi tosirikkaat lähtevät Suomesta?
Wahlroos, Suomen rikkain souti Ruotsiin. Miksi?Veikkaanpa ... verotus, verotus ja verotus. Toki taustalla saatta olla muitakin itsekkäitä syitä. Muistaakseni viime "maaotteluiden" aikana ruotsiin livisti x määrää "svensk talande bättre folk" heeboja perheineen. Oma suu kun on lähempänä, kuin kontin suu ja pelko perseessä, että Isä Aurinkoisen hieno suunnitelma Suomen miehittämisestä ja täydellisestä alistamisesta toteutuu. Imo.
- oleellinen-ero
Venäjältä lähtevät turvallisuussyistä, Suomesta verottajan vuoksi.
- Veteranfan
Venäjän oligarkit lähtevät Venäjältä koska siellä ei palvota LUCIFERia ja harrasteta vapaamuurarien salaisia riittejä kuten muinoin viime vuosisadalla.
Varallisuus menee veroparatiiseihin LUCIFERin kannattajien suojiin. - Asdertson
Näyttääpä noita lähtevän Suomestakin.
Perintöveroa karataan Ruotsiin, eläkeläiset Portugaliin.
Monacoon on muuttanut moni "motoristi".
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."442176Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1841978- 1161372
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711170- 96982
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73929Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78879Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki45857Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933825- 56716