Jeesuksen roinaajat

Jehovat ovat Jeesuksen roinaajia. Jos ne riivaajat tulevat minun oveni taakse, niin minä piirrän ne.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ovat saaneet tarpkeekseen Jeesuksesta, koska alkoivat massapoistaa viestejään terroritekojen jälkeen. Vastaavasti Kirkosta Eroaminen-palstalta katosi yli 300 Jeesus/Kirkko on Jees viestejä, toissa keväänä.

Jeesuksesta ei enää välitetä, kun pahaa tapahtuu. Kaiken osaamaton Kaikkivoipa ei kiinnosta. Ennemmin fanitetaan vaikka tennissukkaa

Äänestä

Jospa jumalanne tekisi edes silloin tällöin jotain kogreettista, eikä vain >koettelee vaan ei hylkää< , niin tunkua olisi uskovaisten joukkoon.
Nythän tietenkin kysymykseen tulee se rajoitettu määrä, jotka ikuiseen elämään mukaan pääsee raamatun mukaan.
En muista paljonko se oli 40 000 vai 60 000 päätä. Joka tapauksessa määrä on jo reilusti ajat sitten ylitetty, jolloin nämä muut "lampaat" täällä määkivät ihan turhaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


osta_piirrustus kirjoitti:

Jehovat ovat Jeesuksen roinaajia. Jos ne riivaajat tulevat minun oveni taakse, niin minä piirrän ne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu