Kunnostaan huolehtiva Juha hiihtää pääsiäisenä. Lyllerö-Timo ei sen sijaan itse liiku, vaan katsoo vierestä hevosten juoksua ja vetää nakkimukeja ja kaljaa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016032721329969_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016032721329969_uu.shtml
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä terveellinen ravinto korvaa turhan liikunnan:
http://is.mediadelivery.io/img/658/2016370de33644dd81fdc626a751bb89.jpg
Kumpaakaan kusettajaa Kempele-Sipilää ja hänen renkiään Soinia ei kannata seurata ihan sama hiihtävätkö hitsin nevadaan vai ei
Nyt odotetaan 2017 kuntavaalia tekeekö PS-ryhmä vallankumouksen tappion jälkeen oma veikkaukseni on että ei tee
2018 on presidentin vaalit jolloin pääsemme äänestämään LAURA HUHTASAARTA puolueen ehdotonta tähteä tai sitten Päivi Räsästä (jos Soini on ehdokkaana)
huomenne ti julkaistaan euroalueen teollisuuden ja palvelualojen ostopäällikköindeksit senttimentti-indeksi ifo saksassa
keskiviikkona tulee usan asuntojen myyntiluvut ja euromaiden kuluttajaluottamus torstaina kulutustavavaratilaukset USAssa joka on tärkeä koska USA on kulutusvaltio ja ostopäällikköindeksi
OMAT FINANSSIT OVAT TÄRKEITÄ KOSKA KEMPELE-SIPILÄ PÄÄSTI MATUT SYÖMÄÄN VERONMAKSAJIEN PÖYDÄSTÄ matua ei maksa nyt eikä koskaan veroa eikä koskaa ole tavaratuotantotyössä koska tavaratuontantoa ei ole paljon muutenkaan eikä oppimattomalle ollenkaan eli matumassoja ei maksa kukaan tulevaisuudessa ellei
sosiaaliturvaa leikata rouheasti
http://mvlehti.net/2016/03/28/terhi-kiemunki-kun-unelma-on-saavutettu-on-myohaista-katua/
Muutama vuosi ja duunarihommat, mitä ei koneilla pystytä tekemään, liputetaan Viroon, tai jos mahdollista niin kaukoitään asti.
Jotain varastomiehiä on turha kouluttaa, kun jokainen uusi isompi varasto automatisoidaan täysin. Kabotaasirajoitukset kun höllenee, niin Suomalaiset kuljetusyrittäjät lyö hanskat tiskiin. Rakentaminen on jo ulkomaalaisten käsissä ja ainoastaan erikoisosaaminen säilyy Suomalaisten tekemänä. Luetteloa voisi jatkaa loputtomiin.
Naurettavaa kuvitella, että kymmenet tuhannet nollasta lähtevät maahanmuuttajat työllistyisivät joskus Suomessa.
Isä Timo keskittyy nyt olennaiseen.
http://api.ning.com/files/upI*qv4Ko5aUrpXSKWQFpzqsSfkVdcVQzU55zDcGTcyxchl6MIe1J3PNs3Ne5JwMZ9epSThbuW4gzd5clUPEleIcoG-rakETajNvISTXXf4_/soinikalja.jpg
Hiihtäsvät pitkälle ja ei takasi!
Timo Soini on jo vuosia sitten menettänyt fyysisen kykynsä harrastaa jotain muuta liikuntaa kuin koiran ulkoiluttamista muutaman sadan metrin "lenkeillä". Sairaalloisen lihava vätys pitäisi pakottaa sairaalahoitoon mainitun lihavuutensa takia.
Juha Sipilä on esimerkki siitä, että sydäninfarktin jälkeen mies voi muuttaa elämäntapojaan terveellisemmiksi.
Timo Soini on esimerkki siitä, että erilaiset kuolemanvakavat sairaudet tai edes sydänoperaatio eivät vaikuta ihraa tihkuvaan narsistiin millään tavalla. Sama porsastelu rasvaisen ruoan ja alkoholin kanssa jatkuu.