- Muslimimaat ottavat vastaan muslimipakolaiset
Muut pakolaiset voivat valita kohdemaansa, joka tuskin on muslimimaa.
Muut pakolaiset voivat valita kohdemaansa, joka tuskin on muslimimaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Luuleksä, että nää miljardööri öljysheikit kakkaakaan välittävät uskonveljistään, -siskoistaan? Niistä on varmaan vaan perin hauskaa kun Eurooppa on sekaisin muslimeiden vuoksi. Nauravat varmaan päivä pitkät, vetelevät sikareitaan ja pökkivät orjan asemassa olevia kotiapulaisiaan.
se on muuten jännä ettei niille kelpaa pakoloisista edes työvoima. Meinaan siksikhän niitä on tänne muka imuroitu, mutta arabit tietää että parhaimmat duunarit tulee aasiasta.
Muslimisheikit voivat rahoittaa pakolaisleirejä Arabien alueella. Niistä pakolaiset palaavat kotiinsa heti kun taistelut omalla kylällä hiljenevät. Leirit eivät ole edes kalliita, jos ne toteutetaan kehitysmaissa.
Muslimitkaan eivät ole niin tyhmiä, että ottavat loisivia irakilaisia riesaksensa.
Ratkaisu pakolaisuusongelmaan on ottaa käyttöön Israelin tekopyhä malli, josta löytyy tietoa tämän jutun alaosassa:
http://blogit.mvlehti.net/kulttuurirekonstruktionisti/2016/02/19/yhteenveto-juutalaisten-roolista-pakolaiskriisissa/