Jumalaan uskovat kristityt eroavat valtionkirkosta:
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/arkkipiispan-pakolaispuheista-taas-eropiikki-kirkosta-makinen-kaansi-selan-omalle-uskonnolle/5813002
Kirkko rahoittaa ulkomaisia ihmisiä enemmän kuin oman kansan ihmisiä, yhdessä perustelussa todetaan.
Perusteluissa todettiin myös, että ”kirkonhenkilö, joka uutisissa puhuu maahanmuuttajille annettavan kirkon tuesta, ei tue omaa ajatusta evankelisluterilaisesta uskonnosta; henkilö käänsi omalle uskonnolle selän.”
Muutamaa eronnutta harmitti myös ”liian suuri kirkollisvero” ja osaa uskonnon ja politiikan sekoittaminen keskenään.
Uskovaiset eroavat kirkosta
Jesussuvaitseeuskovaisia
1
266
Vastaukset 1
- rgaeer
Kristinuskon perusoppeihin kuuluu poskenkääntäminen ja vääryyden passiivinen hyväksyminen, koska odotetaan, että Jumala tuomitsee viime tuomiolla. Ei ole siis mikään ihme, että kirkko hyysää ulkomaalaisia, koska kristinusko ei alunperinkään ole kansallinen uskonto.
http://see_the_truth.webs.com/
http://www.joyofsatan.org/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251230
- 791160
- 77631
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9578- 17541
- 47513
- 44485
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112461- 41452
- 15436