Keskustalainen maanpetturi Esko Aho

Ex pääministeri ja kepun ex puheenjohtaja menossa.venäläisen pankin hallitukseen, joka on eu boikottilistalla. Tätä voi todellakin sanoa SUOMETTUMISEKSI. Hyl, hävettää Suomen puolesta.
13138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Moskovan kaulapanta on kireällä kepun kaulassa ja juoksulanka lyhyt. Kepussa temmeltävät niin täkäläiset talousrikolliset kuin Kremlin haukat.

Äänestä

Kyllä Paavo Lipposta harmittaa, hän sai vain putkimiehen hommia, vaikka aikanaan oli KGB:n vakoilija.

Äänestä

Ja Väyrynen harjoittaa Putinille mieluista politiikkaa EU:ssa. Kyllä punikkien parjaajia kepusta löytyy, mutta malkaa ei huomata omassa silmässä.

Äänestä

Tyypillinen kepulainen venäjän kätyri, maanpetturi Kekkonen tuon kepulien perinteen aikoinaan aloitti, lenin patsaat on kaadettu miksi maanpetturi kekkosen patsaat on pystyssä, kyllä hävettää.sama Aho myös luikki karkuun hiihtoliitosta ja vaati itselleen korvauksia kun hiihtäjät kärysi oman liittonsa hiihtäjille junailemista doping aineista, häikäilemätön tyypillinen kekkosen oppipoika.

Äänestä

Kyllä Rottana on toista mieltä.

Äänestä

Venäjän pankin hallituksessa ovat vain venäläisten oligarkian jälkeläisiä ja Suomen maanpettureita.

Äänestä
  • Ei pidä paikkaansa Halonen ja Lipponen eivät pääse minnekään. Nollia ei huolita pankkiin, koska he ovat nollia myös alusta.

    Äänestä

Imperialistisen Venäjän Roistovaltion pakotteilla on painavat syyt.

Äänestä
  • Paloheinän majalla tavataan!

    Äänestä

Ruplakassat eivät ole ilmaisia. Niistä on kepun maksettava kovat korot eikä velallisen ja velvollisen asemasta koskaan pääse.

Äänestä
  • Tiettävästi Jutta Urpilainen jakoi Kreikalle rahaa ilman todellisia vakuuksia.

    Äänestä

Kepu Suomen venäläisin puolue

Äänestä

Höpö, höpö. Ihan hyvä juttu - Aholle itselleen. Hän ei ole Suomen virallinen toimija tässä asiassa.
Pitää katsoa asioita laajemmasta näkökulmasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reserviläinen kirjoitti:

Ex pääministeri ja kepun ex puheenjohtaja menossa.venäläisen pankin hallitukseen, joka on eu boikottilistalla. Tätä voi todellakin sanoa SUOMETTUMISEKSI. Hyl, hävettää Suomen puolesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu