Odinit toivat turvallisuuden kouluun!

resyliluti

Hyvä äijät! Jo pelkästään paikalla näyttäytyminen pisti mamukit pelkäämään niin etteivät taatusti ahdistele ketään ( ja itkivät vielä poliisit paikalle :) )

Hyvä Hyvä! kaikkien kantasuomalaisten koululasten ja varsinkin tyttöjen puolesta!

9

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mäoonniinkova

      Jaa, no enpä tiiä. Onko se nyt niin hyvä juttu että lantasuomalaiset juntit pelottelevat pikkupoikia ?

    • MN__

      En halua nähdä Nurmijärvellä yhtäkään ilmentymää katupartioista. Niitä ei kuntamme kaipaa. Poliisi, vaikkakin niukoin resurssein, pitää huolen kuntalaisten, isojen ja pienten, turvallisuudesta.

      • wwdd

        Moni varmasti kunassasi kaipaa ja sultahan sitä ei tulla kysymään jos sellainen perustetaan mutta lähde mukaan vaan niin pääset sinäkin ennakoluuloistasi ja peloistasi irti.


      • MN__
        wwdd kirjoitti:

        Moni varmasti kunassasi kaipaa ja sultahan sitä ei tulla kysymään jos sellainen perustetaan mutta lähde mukaan vaan niin pääset sinäkin ennakoluuloistasi ja peloistasi irti.

        Ei kaipaa. Valtaosa ihmisistä ei kaipaa puolikrimininaaleja joukkioita kaduille "turvaamaan". Jo tuossa sinunkin kirjoituksessasi on uhkaava sävy, josta en pidä. Vapaasti toki perustaa saa mitä ryhmiä tahansa, jos sellaisen katsoo tarpeelliseksi, mutta toisen kerran; valtaosa EI kaipaa.
        Kyse ei ole ennakkoluuloistani eikä pelkäämisistä, minä en pelkää mitään, jotakuinkin vähiten erilaisiin tunnuksellisiin vaatteisiin pukeutuneita ryhmittymiä.

        Kritiikistäni näitä katupartioita voisi helposti saada mielikuvan, että jotenkin hyväksyisin maahanmuuttajien tekemää häirintää tai rikollisuutta, niin ei missään tapauksessa ole. Suhtaudun itse hyvinkin kriittisesti maahanmuuttajavirtaan. Näen kuitenkin, että tarpeettomalla uhittelulla ja vastakkainasettelulla mennään vain ojasta sinne kuuluisaan allikkoon.


    • Ylisanoja

      Mitä äijiä nuo tuollaiset lapsen asteella olevat hörhöt muka ovat jotka ovat olevinaan vielä muka joitakin urhoollisia sotureita. Pelkkiä mitättömyyksiä ne ovat!

      • r3fcc

        Hyvin näytät kertomuksesi mukaan tuntevan heitä vai kerotko nyt omista ennakkoluuloistasi?


    • Ninejokula

      Hyviä ja tarpeellisia on katupartiot. Miksi ei huudettu pää punaisena kun n.tuhat matua partioi hgi:n rautatieasemalla ja ympäristössä uutena vuonna??? Ja paskat joukkoraiskasi naisen ja ahdistelivat monia kansalaisia. Jone nikula itki tv:ssä että ei tarvita partioita. Helvetin pitkätukka jolle voisi maksaa porukalla parturilaskun.

      • Ruuhkatukka13

        Vaikka nikula onkin perseestä niin mitä toi pitkätukka siihen liittyy ?
        Get help ääliö


      • Jokukukaka

        Eikä tästäkään joukkomellakoinnista kerrottu lehdistössä poikkipuolista sanaa, vaikka siellä näkyi olleen turvattomia naisia, ja jopa ihan pieniä lapsiakin seassa!
        https://www.youtube.com/watch?v=OKE2Sscuark


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      402
      5903
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1829
    3. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      69
      1310
    4. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      121
      1053
    5. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      48
      984
    6. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      107
      967
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      57
      948
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      58
      938
    9. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      133
      929
    10. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      871
    Aihe