Kun näyttää, että törkeimmät henkilöihin käyvät kirjoittelut ovat loppuneet niin palstanpitäjä on ilmeisesti alkanut toimia. Hyvä niin ja kiitokset.
Onko palstaa alettu moderoida?
Kiitos.pitäjälle
11217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Toivottavasti!
Kaikesta törystä kannattaa tehdä ilmianto niin tulee mahdollisimman monelta taholta poistopyyntö.
Jos ei tunnu tepsivän vuorokauden sisään, niin sitten ilmoitus tuonne
http://www.suomi24.fi/palaute
Mikäli "keskusvalvomo" ei tee tehtäviään, niin vihapuheen, rasististen viestien ja henkeä ja terveyttä uhkaavien viestien osalta kannattaa ilmoittaa poliisille. Nehän ovat Suomen lain mukaan rikoksia.
https://www.poliisi.fi/nettivinkki
Ilmianna toiminto on törkeyksiä varten, olin juuri ylläpitoon yhteydessä, että puuttuisivat näihin törkeimpiin trollauksiin ja he ilmoittivat, että ilmianna toiminnon kautta moderaattorit poistavat kaikki sääntöjen vastaiset viestit.
Oikein hyvä!
Siltä näyttää.
Olisiko ylläpito laittanut Rahkosen ja hänen kumppaninsa jäähylle?
Saitko siemensyöksyn taas kun kirjoitit Rahkonen?
Nyt saa palstakeisari kyytiä!
Välillä tuo moderointi toimii ja välillä ei. Mutta epäilen että sitä myös yritetään käyttää sellaisten kirjoittajien pois savustamisena, joiden asiallisiakaan mielipiteitä ei haluta palstalla olevan?
En tiedä lukevatko ylläpitäjät miten tarkasti vai vieläkö käytetään ”sanamoderointia” eli tietyt sanat poimitaan ja niiden perusteella sitten kommentti poistetaan?
Mutta vilkkaanahan taas tuntuu joku olevan tänäkin aamuna. Asiaa ei juuri ole, mutta tekstiä riittää…
Nyt päivän ja illan mittaan se meno on vasta villiksi käynyt kun joku tai jotkut ovat huomanneet ettei taas ole millään väliä.
Koska samme lukea sinulta jotakin asiaa vittuilun, homotuksen, postausten ja linkkien sijaan?
Niinpä. Ehkä täällä on joillakin joku "taistelu" käynnissä :D
Miksi kirjoitat noita typeriä kirjoituksiasi, jos niitä ei saa nälviä ja arvostella?