Oon miettinyt miks kaikki tytöt vihaa minua

nyhz

en vaan saa päähäni miks kukaan tyttö ei ikinä näytä minkäälaista kiinnostusta minua kohtaan. Olen ihan mukava ja silleen sekä yritän puhua tytöille mutta kaikka vain lopettavat keskustelun mahdollisimman nopeasti. Ei ikinä siis mikä mussa on vikana?

8

511

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En tiedä kun emme tunne.
      Oletko kenties kuinka vanha?
      Ulkonäkökin vaikuttaa hyvin paljon ja käytös...

    • mulonsamajuttu

      Täysin sama tilanne.

    • Jos olette about alle 18, niin ei tarvitse vielä hirveästi huolestua. Elämä ennen tuota on monelle tytölle ja miksei pojallekin sellaista pintaliitoa, että ns. järkevät kumppanit ei vaan jaksa kiinnostaa.

      Tunnen useita poikia, jotka ovat tavanneet ensimmäisen tyttöystävänsä vasta armeijaiän jälkeen. Nämä suhteet on olleet järjestään pysyvämpiä, kuin nuorempien yritykset.

    • Hei

      Olen samaa mieltä Oldien kanssa. Ei kannata syytellä itseään koska monet tytöt ovat vielä kypsymättömiä ja arvostavat ihan toisarvoisia asioita pojissa. Onneksi tosiaan aika korjaa tämän hankaluuden.
      Mitä jos keskittyisit omaan itseesi, mukaviin harrastuksiin ja ihmisten tapaamiseen noin muuten. Arvosta myös itseäsi ja ota toiset hyvällä tavalla huomioon. Seurusteluun ei ole mikään kiire.

      Aikanaan se sinua arvostava ja sinusta välittävä tyttö tulee kohdallesi!

      Pappi Elisabet

    • 17nais

      Mä oon lähes täysi-ikäinen tyttö ja sama tilanne. Koska: en ole huomiohuorabilettäjä, vaan järkevä, syvällinen, vähä outo, rauhallinen, poikamainen...jne. nainen.
      Mutta kuten muutkin ketjussa ovat todenneet, ei ole syytä huolestua. parikymppisenä seurustelun aloittaneilla on enemmän elämänkokemusta ja osaa arvostaa suhdetta paljon enemmän kuin jotku 15v. tyypit joilla vielä tulee ja menee ihastuksia.
      Olenkin kiinnostunut itseä vanhemmista miehistä koska ne on yleisesti ottaen kypsempiä kuin jotku mun ikäiset amispojat. Itse kun olen kypsempi kuin ikäiseni.

    • f3e6j5

      Koska miesten on vaikeampaa lyötää kumppania kuin naisten, vaatimustaso miehelle on liian korkea. Siinä missä miehen pitää olla pitkä, komea, hyväkuntoinen, älykäs, hyvintienaava ja ties mitä kaikkea, naisen ei tarvitse kuin olla normaalipainoinen, terve ihminen.

      Mutta miesten arvo kasvaa ajan myötä, opiskele hyvään ammattiin ja pidä itsestäsi huolta, aikuisena sitten ne tytöt joita yrität nyt lähestyä eivät enää kelpaa sinulle, todennäköisesti ovat naimisissa jonkun amiksen käyneen kaljamahan kanssa.

      • 244544

        Koska miehet niitä muijia haluaa, niin pitää niiden tehä enemmän.


    • Because you hate yourself before girls

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      61
      6531
    2. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      209
      4971
    3. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      54
      4466
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      95
      3733
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      73
      2921
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      66
      2737
    7. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      107
      2556
    8. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      62
      1907
    9. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      254
      1791
    10. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1629
    Aihe