Perussuomalaisia ei "Panama-asiat" kiinnosta

Tuskin sanaakaan koko ongelmasta?
587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Pankkien roolihan on selvittämättäkin selvä, ne konsultoivat ja ohjeistavat, rakentavat veroparatiisit. Pyörittävät siis koko hommaa.

    Äänestä

Älähän huoli. Nyt löytyi ulkoministeriltäkin jotain tärkeää sanottavaa. Tarjoaa varmaan kohta puolueensa satasen akkoja siivoamaan Nordean lattiat. Kiemunki taitas olla joutilaana heti.

Äänestä

Tämähän se vasta kiinnostaakin! Siellä on kuule kehitysapurahat valuneet kehitysmaiden diktaattorijohtajien kautta Panamaan veroja karkuun! Yksi hyvä syy olla maksamatta kehitysapua rahana, tehdään se vieden suomalaisia tuotteita!

Äänestä
  • Nerokas suunnitelma. Viedään suomalaisia tuotteita.
    Kilautappa Timpalle, että hokasee tämän.
    Mitähän Timppa sai Australian matkallaan myytyä?
    Persujen persettä ainakin tuntuu nyt neuvotteluissa taas kerran myyvän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vältellään kirjoitti:

Tuskin sanaakaan koko ongelmasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu