Panama-papereiden vuototapa paljastui

Yhdeksi avoimeksi kysymykseksi on kuitenkin jäänyt se, että miten lehdistö sai haltuunsa asiakirjat
http://fin.afterdawn.com/uutiset/artikkeli.cfm/2016/04/05/panama-paperit-vuotaja
Mot samoillaa linjoilla ei nimiä
165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kiitos hakkerille. Nobelia pukkaa. Miljardit löytyi. Huono puoli on vain, että likaista rahaa on sellaisilla asiakkailla, että ei kannata Nobelia mennä noutamaan, sillä voi tulla itselle noutaja. Loppu meni ihan runotyyli, ihan fantsusti, jippil

Äänestä

Kommentoi aloitusta


velipirinex kirjoitti:

Yhdeksi avoimeksi kysymykseksi on kuitenkin jäänyt se, että miten lehdistö sai haltuunsa asiakirjat
http://fin.afterdawn.com/uutiset/artikkeli.cfm/2016/04/05/panama-paperit-vuotaja
Mot samoillaa linjoilla ei nimiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu