hyvä ehdotus

älyväly

Linnanmäki siirretään malminlentoasemalle.

4

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • a-no

      Hyvä ehdotus! Linnanmäki siirretään Malmin Lentoasemalle!

      Linnanmäen Huvipuiston vanhat laitteet huutokaupataan Aki Palsanmäen huutokaupassa Uuraisilla , ilman pohjahintaa. Uuteen paikkaan tulee sitten ihanuudet laitteet.

      Linnanmäen alue käytetään seuraavasti: rakennetaan mäelle maastopohjainen geokätköilyhalli. Tämä olisi ensimmäinen laatuaan Suomessa - Ruotsissa näitä on jo kymmeniä. Pitäisi päättäjien jo jumalauta viimein tajuta, että me jäädään talven vuoksi geokätköilyssä kilpailijamaiden jalkoihin. Ei ole sama lähteä täältä talvella etelään ulkomaanleirille kätköilemään, koska maasto, muurahaiset, sääsket ja myrkkykäärmeet ovat täysin erilaista.

    • ..voi hyvänen aika..siirretäänkö sitten malmin lentoasema linnanmäelle? mitä siitä syntyisi?? pitäähän sekin jonnekin siirtää? se on historiaa ja kultyyriä..

    • RalfVaselin

      Heittäkää homot voltti. Malmin lennokkikentästä paskan väliä, mutta sain kerran tanskalaista persettä Kummitusjunassa. Nyt ajan siellä joka päivä, jos sais vielä kerran ees. Kakkonen on ykkönen.

    • pisnes

      Pitäähän tivolilla olla oma kiitorata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2749
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      28
      2497
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2201
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      2016
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1507
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1363
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1042
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      994
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      808
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      791
    Aihe