Valitettavasti on todettava että Suomalaiset ovat kansana nöyrintä ja yksinkertaisinta sakkia maailmassa.Mikään eliitin tekemä vääryys ei saa tätä passiivista nautakansaa liikkeelle.
Senpä takia heitä vedetään kuin pässiä narussa ja vain pientä määkimistä on havaittavissa.
Senpä takia heitä vedetään kuin pässiä narussa ja vain pientä määkimistä on havaittavissa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Totta,suomalaiset ovat tosiaan käsittämättömän passiivista porukkaa mitä tulee johtajien tekemiseen.
Äänestävät samoja naamoja vuodesta toiseen oli nämä tehneet mitä hyvänsä.
bääääääääääää, bäääääääääääääää, bääääääääääääääääääää, bäääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääää, bääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääää.
Virolaiset jyrää ilman veroparatiisimiljardejakin. Äänestä ensi vaaleissa ökyporvaria, joka lakkauttaa kirjastot ja sairaalat! Rakastatko sääntöjä ja omaan pesään kusemista.
Kirjastot joutaa jo lakkauttamaan, ovat auttamatta vanhanaikaisia ja kalliita menoeriä, netissä on kaikki.
Sinä olet samanlainen kuin se paskasipi, 7:n veljeksen yksisilmäisen dogmaattinen Simeoni ja opportunistikin. Hän arvioi kaikki sen mukaan rdistävätkö nämä kilpailukykyä. Ihmisten arvot hän punnitsee omistaja-arvon ja veropratiisien kautta. Vai olisitko se Timo, joka ei ollut järjen jättiläinen.
Juntit tollottavat paskamedian tarjoamia ohjelmia silmät ymmyrkäisenä.
Kun on vilkaissut esim.sohvaperunat ohjelmaa, ja näkee ne ääliöt jotka sinne tositv:seen ovat tyrkyttäytyneet, meinaa okesennus tulla.
Veit "jalat suustani"...
Ja hihhulit kapinoi humalassa tai huumepöllyssä järjestäytynyttä yhteiskuntaa vastaan ja seuraavana päivänä ovat nöyränä jonottamassa avustuksia kelalta;)
Tatuointeja ainakin riittää,kohta varmaan peruskoulussa alkaa käsitöissä runkkauksen lisäksi teeseitse-tatuointi kurssi
tämä on juuri sitä kulttuurimarxistien ajamaa kulttuuria ja mädätystä, juuri sitä.
Pitäisiko sitten alkaa riehumaan tuhoamaan paikkoja? Katsokaapa vaikka Ukrainaan, Lähi-Itään mitä käy kun kansa ei ole "Lampaita" Sitäkö haluatte tänne? Suomi on juuri sen takia ollut rauhallinen maa, koska täällä ei jokaisesta hallinnon väärinkäytön paljastumisesta olla sytyttämässä yhteiskuntaa tuleen.
Vaikka suutanne pieksätte ja kansaa barrikadeille yllytätte, niin todellisuudessa ette haluaisi elää sellaisessa yhteiskunnassa.
Muukalaiskammo on pientä näpertelyä Suomessa vallitsevaan herravihaan verrattuna.
Ja joku vielä ihmettelee miksi moisen agression edessä hyväosaiset siirtyvät rahoineen ja tehtaineen ulkomaille.
Suomeen kerääntyy kaikki paskasakki, loisia joita hyysäripoliitikot ylläpitää!
Rajalla ovet käy molempiin suuntiin kuin saluunassa, tarkoittaa sitä, että oikeita pakolaisia ei ole mukana.
Oikea pakolainen ei turvallisesta maasta lähde!