Jos ollaan, jälleen ollaan muutettu sitä paskemmaksi. Ajattelin, ettei siitä vuoden takaisesta muutoksesta paskemmaksi voi enää mennä, mutta näköjään.
Taasko on menty palstan ulkoasua muuttamaan?
14
231
Vastaukset
Samaa itsekkin katselin, että muuttui vasta tänään.
Ja huomasin, että tuo vastausviestien ilmoitus laskuri ei nollaannu vaikka olet 'lukenut' viestin.- w1w1w1w1
Juu vähän sekvammaksi muuttui.
- huoh.suoli24
Koko ajan vaan huonommaksi ;D "Jos se ei ole rikki,sitä ei tarvitse korjata"
- fesdr
Se rikottiin jo tammikuussa 2015. Palsta ei ole ollut entisensä sen uudituksen jälkeen.
- voihan.vittuu
Ovat muuten poistaneet sen hyödyllisen ominaisuuden että jos avaat ketjun niin se ketjun aihe värjäytyy niin että näet että se on luettu, nyt ei tiedä enää mitä ketjuja on jo lukenut xD
- Ex----PUA
Jep, viimeisin parannus on se, ettei näemmä vastausten lukumäärä täsmää lainkaan. Tästä on varmasti monelle hyötyä.
- m-i-e-s
Voisivat vielä lisätä verkkopankilla kirjautumisen, ennen kuin viestiä voi lähettää. Muille toki näkyy anonyymi nimimerkki, mutta viranomaistaholle myönnät kirjoittaneesi juuri tietyt viestit. Kummasti säästyy veroeurot ja valkoinen pakettiauto mielisairaanhoitajilla voi hakea omansa pois. =P
IP-bannit tuskin auttaa, joten neljän päivän tutkintavankeus olisi toimivampi ratkaisu. Samalla voi puhdistaa vaikka sellejä, niin on hyödyksi yhteiskunnalle.
Voisivat myös veloittaa euron viesti. =D- m-i-e-s
idompsu kirjoitti:
"Voisivat myös veloittaa euron viesti" ...anonyymeiltä?
Helposti. =P
R-kioski ja matkahuolto voisi myydä suomi24:sen prepaid viestejä. Siinä sitten 16 merkkisellä numero ja kirjainyhdistelmä koodilla viesti tulee perille.
Matkapuhelimella voisi näpytellä viestin, tilaa suomi24 viestejä, jolloin ne koodit tulee matkapuhelimeen.
Kolmas tapa on verkkopankilla kirjautuminen, kyseinen palvelu ohjautuu kolmansille osapuolille, missä hyväksyt tilisiirron itsenäsi, mutta itse sivusto ei saa mitään muuta kuin kolikon.
Mainitsinko jo sanan helposti? =) m-i-e-s kirjoitti:
Helposti. =P
R-kioski ja matkahuolto voisi myydä suomi24:sen prepaid viestejä. Siinä sitten 16 merkkisellä numero ja kirjainyhdistelmä koodilla viesti tulee perille.
Matkapuhelimella voisi näpytellä viestin, tilaa suomi24 viestejä, jolloin ne koodit tulee matkapuhelimeen.
Kolmas tapa on verkkopankilla kirjautuminen, kyseinen palvelu ohjautuu kolmansille osapuolille, missä hyväksyt tilisiirron itsenäsi, mutta itse sivusto ei saa mitään muuta kuin kolikon.
Mainitsinko jo sanan helposti? =)Mainitsit...
- motohoro
onko suoli24:n uudistus huonoiten ja amatöörimäisimmin hoidettu revamppaus!
Koko projektissa haisee osaamattomuus ja amatöörimäisyys!- m-i-e-s
Saahan sitä itse tehdä paremman. =) Ei nämä kovin paljoa tienaa ja kyllä ne kovimmat pelimerkit käytetään Almamedian omiin sivuihin tai muihin sivuihin, mistä oikeasti kertyy ihmisten palkat.
Tämän sivusto ilmeisesti ei maksa itseään takaisin, vaan on tappiollinen, joten sitä saa, mitä on sivuston omistajalla varaa tai halua laittaa.
Siinä samassa lakkasi toimimasta tuo viestimittari, mikä rekatuilla näkyy oikeassa ylälaidassa kilikellon kuvana ja numeroina. Jämähtänyt on eikä nollaannu. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1266234Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635161SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724300SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133652Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213230SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352529Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT972298Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252