Jos ollaan, jälleen ollaan muutettu sitä paskemmaksi. Ajattelin, ettei siitä vuoden takaisesta muutoksesta paskemmaksi voi enää mennä, mutta näköjään.
Taasko on menty palstan ulkoasua muuttamaan?
fesdr
14251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Samaa itsekkin katselin, että muuttui vasta tänään.
Ja huomasin, että tuo vastausviestien ilmoitus laskuri ei nollaannu vaikka olet 'lukenut' viestin.
Juu vähän sekvammaksi muuttui.
Ahaa sulla on sama.
Koko ajan vaan huonommaksi ;D "Jos se ei ole rikki,sitä ei tarvitse korjata"
Se rikottiin jo tammikuussa 2015. Palsta ei ole ollut entisensä sen uudituksen jälkeen.
Ovat muuten poistaneet sen hyödyllisen ominaisuuden että jos avaat ketjun niin se ketjun aihe värjäytyy niin että näet että se on luettu, nyt ei tiedä enää mitä ketjuja on jo lukenut xD
Jep, viimeisin parannus on se, ettei näemmä vastausten lukumäärä täsmää lainkaan. Tästä on varmasti monelle hyötyä.
Voisivat vielä lisätä verkkopankilla kirjautumisen, ennen kuin viestiä voi lähettää. Muille toki näkyy anonyymi nimimerkki, mutta viranomaistaholle myönnät kirjoittaneesi juuri tietyt viestit. Kummasti säästyy veroeurot ja valkoinen pakettiauto mielisairaanhoitajilla voi hakea omansa pois. =P
IP-bannit tuskin auttaa, joten neljän päivän tutkintavankeus olisi toimivampi ratkaisu. Samalla voi puhdistaa vaikka sellejä, niin on hyödyksi yhteiskunnalle.
Voisivat myös veloittaa euron viesti. =D
"Voisivat myös veloittaa euron viesti" ...anonyymeiltä?
Helposti. =P
R-kioski ja matkahuolto voisi myydä suomi24:sen prepaid viestejä. Siinä sitten 16 merkkisellä numero ja kirjainyhdistelmä koodilla viesti tulee perille.
Matkapuhelimella voisi näpytellä viestin, tilaa suomi24 viestejä, jolloin ne koodit tulee matkapuhelimeen.
Kolmas tapa on verkkopankilla kirjautuminen, kyseinen palvelu ohjautuu kolmansille osapuolille, missä hyväksyt tilisiirron itsenäsi, mutta itse sivusto ei saa mitään muuta kuin kolikon.
Mainitsinko jo sanan helposti? =)
Mainitsit...
onko suoli24:n uudistus huonoiten ja amatöörimäisimmin hoidettu revamppaus!
Koko projektissa haisee osaamattomuus ja amatöörimäisyys!
Saahan sitä itse tehdä paremman. =) Ei nämä kovin paljoa tienaa ja kyllä ne kovimmat pelimerkit käytetään Almamedian omiin sivuihin tai muihin sivuihin, mistä oikeasti kertyy ihmisten palkat.
Tämän sivusto ilmeisesti ei maksa itseään takaisin, vaan on tappiollinen, joten sitä saa, mitä on sivuston omistajalla varaa tai halua laittaa.
Siinä samassa lakkasi toimimasta tuo viestimittari, mikä rekatuilla näkyy oikeassa ylälaidassa kilikellon kuvana ja numeroina. Jämähtänyt on eikä nollaannu. :)