Ihmettelen suuresti, miksi anarkistit eivät ole aktiivisesti mukana pakkoruotsin kaatamisessa. Nyt on allekirjoitettavana jopa kansalaisaloite pakkoruotsin poistamiseksi:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1939
Pakkoruotsi on änkyrä-kapitalistien lempilapsi. Onko pakkoruotsi myös anarkistien lempilapsi?
Ihan kuin anarkistit eivät kapitalismin arvosteluissaan olisi vielä keksineet tai huomanneet, kuinka suuri merkitys pakkoruotsilla on suomalaisten kapitalistien keskuudessa.
Pakkoruotsin avulla köyhiä kyykytetään. Pakkoruotsin pakkopaidan avulla ökyrikkaat pitää köyhät nöyrinä palvelijoina.
Anarkistitko rakastaa pakkoruotsin pakkopaitaa???
7
244
Vastaukset
- Bror-Erik1871
Vika voi olla myös sinussa sillä kielitaito ja yleissivistyksen hallinta on oleellinen
osa anarkismin luonnetta.-No hard feelings :)- kivi.kausi.odottaa
Ai niin, anarkistithan ihannoi Ruotsin gettoutumista ja matujen raakaa väkivaltaa, raiskauksia ja naisten hakkaamista, lasten ryöstelyjengejä - sehän on kaikki täyttä anarkiaa!
Vau! mitä sivistystä! Kohta ollaan kivikaudella! Se kai on anarkistien päätavoite, vai mitä?
- tarralenkkari666
Vai onko niin, että anarkistien voimavarat käytetään olennaisempiin asioihin?
- täys.kaaos.tulee
Anarkistien oleellisemmat asiat: ne on samat tavoitteet kuin äärivasemmistolla ja kukkahattutädeillä.
- Kukkahattunarttu
Anarkistin olennainen asia on että mistä saa ruskeaa reikää päivittäin.
- anarkistit.on.tyhmiä
Anarkistit vaikuttaa aika tyhmältä porukalta.
Anarkisteissa on kai aika paljon ateisteja. Tyhmiä ateisteja, jotka eivät tajua, että ateistit ovat homojen ohella ensimmäisiä tapettavien listalla, kun islamistit pääsevät valtaan ja määräämään.
Täytyy olla tosi tyhmä, jos ihailee sharia-islamistien systeemiä.
Sehän on tosiaan täyttä anarkiaa, tietysti. Kuin pahinta fasismia konsanaan. - KuopanReuna
Anarkisti rakastaa omien vanhempiensa tappajia. Pohjammaan ruotsinkieliset pojat laittoivat rettelöivät punikit lahtiriveihin ja palauttivat kommunistiset teurastaja esi-isiensä seuraan. PunikkiKommunistiAnarkistiSyöpäläiset jatkavat paskan systeeminsä ajamista epätoivon vimmalla islamistien kaverina, jotka sitten lopuksi tekevät anarkisteista lopun kuopan reunalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit856020KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3195117Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei482599Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1091497
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191402Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393