Hieno Soteuudistus?

Voit itse valita käytätkö kunnalllista tai yksityistä palvelua ja hallitus elikä veronmaksajat kustantaa.
Terveyskeskuksiin ei nykyään enää pääse,joten veroeurot tulee häviämään yksityisten veroparatiiseihin.
Sillälailla
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kalliiksi tulee,,kun maahanmuuttajat alkaa käyttää yksityisiä tulkkeineen ja avustajineen ja verorahat häviää ulkomaille

Äänestä

Yksityiset ulkomaiset rahastajat Mehiläinen ja Terveystalo hyötyvät?
Hyötyvätkö tästä muka suomalaiset?
Hyötyvätkö tästä vain Sipilä & Stubb ???

Äänestä
  • Taitaa loppua tässä maassa todelliset veronmaksajat,joten lainarahalla tätäkin fantastista tulevaaisuudessa pyöritetään

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


waler- kirjoitti:

Voit itse valita käytätkö kunnalllista tai yksityistä palvelua ja hallitus elikä veronmaksajat kustantaa.
Terveyskeskuksiin ei nykyään enää pääse,joten veroeurot tulee häviämään yksityisten veroparatiiseihin.
Sillälailla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu