Mitä nuo lentelevät?

Helikopterit pörränneet parina pv'nä tuossa yllä,mitä ne puuhaa? Ettivätkö jotain??
10425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Liittyy uudistukseen käyttää varusmiehiä ullatushyökkäyksen torjuntaan.Suomen johdolla on parempaa tietoa tulevasta kriisistä, mutta jota ei tavalliselle kansalle kerrota. Alkaa tapahtumaan kevään korvalla. Myös naton aktiivisuus on yksi palikka tässä suuremmassa suunnitelmassa.Maailma luisuu kolmanteen maailmansotaan tämän vuoden puolella. Ydiaseita käytetään vasta jos kriisi kulminoituu liiaksi, eli aloitetaan massivisilla joukkojensiirroilla ja perinteisillä aseilla käytävään sotaan.Ruumiita tosin tulee ja paljon jo noilla rynkky,ohjus,tykistö,panssarit kalustollakin. Pelastutoimi on jo pari vuotta varautunut johonkin maan laajuisesti ja siviilejä on pakotettu mukaan tähän toimintaan ensin kysymällä ja sitten uhkaamalla nätisti.Kehoitan kaikkia varautumaan ja hiomaan taitoja pärjätä luonnossa ja luonnon antimilla muutaman kk:n.

Äänestä
  • Niin ne kopterit ovat HN-90 armeijan koptereita. Viimevuonna harjoiteltiin joukkojen kuljetusta EADS CASA C-295 koneilla. Lensivät tosi matalalla.

    Äänestä

ÖÖ..ai jaa.

Äänestä

Ne oli lennättämässä Lidl:n johtoporrasta kun katselivat Niittyläntonttia ilmasta käsin.

Äänestä

Savola oli eksynyt ja ne etti sitä.

Äänestä

Olisko kaupungin päättäjien järki ollut taas kadoksissa ja sitä etsittin. Ei tainnut löytyä.

Äänestä

Lännenkylää aiotaan laajentaa. Intiaanit siirretään sivummalle.

Äänestä

Etsivät kuulemma halkokaaren rantatonrttien asukkaita, ei löytynyt. Miljoona euroa kuin kaivoon, kun halkokaari rakennettiin. Edelleen yksi (1) tontti myyty ja rakennettu. Pyörätiet ja maisemoinnit tehty perille asti autioon kylään. Samaan aikaan keskustan tiet montuilla ja ruvella, kun paikallinen urakoitsijakaan ei osaa niitä korjata. Mätäpaise koko kunta.

Äänestä
  • Keskusta aiotaan siirtää halkokaareen. Uuden kaupungintalon piirustukset ovat jo kuulemma melkein valmiit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuntalainen123 kirjoitti:

Helikopterit pörränneet parina pv'nä tuossa yllä,mitä ne puuhaa? Ettivätkö jotain??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu