Hyi hittolainen! Perussuomalaiset tekevät vaikka mitä saadakseen halveerattua maahanmuuton kanssa työskenteleviä eli spr_n väkeä ja maahanmuuttolupien myöntäjiä.
Oikein korkkiruuvi Juho Eerola,, eikö miestä edes hävetä?
Oikein korkkiruuvi Juho Eerola,, eikö miestä edes hävetä?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eihän nuo Eerolan puheet muutenkaan ole linjassa elämänsä kanssa, hänelläkin on mamunaisen kanssa lapsi. Kovaa hinkua on noilla maahanmuuttokriittisillä ulkomaalaisiin vaimoihin, Immosella muslimiperheen tytär, Raatikainen jostain Aasian maasta kotoisin olevan kanssa naimisissa, Jussi Niinistö puolisuomalaisen (vaikka perussuomalaiset näitä puolisuomalaisiakin sitten solvailevat.)
Taitaa ulkomaalaisilla muijilla olla tiukemmat pillut kuin suomenrotuisilla ?
Puolisuomalainen,sehän on virolainen,yhtä sekaisin kuin tämä natsi itsekin.
Maahanmuuttoon kriittisesti suhtautuvien ja maahanmuuttovastaisten suomalaispoliitikkojen rivit repeilevät yhä rajummin.
Loanheittoa on käyty viime päivinä etenkin kiistellyssä MV-lehti-nettijulkaisussa sekä juutalaisvastaisella Magneettimedia-sivustolla.
Kriittisen kirjoittelun kohteena ovat aiemmin olleet vasemmistopoliitikot sekä perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini, jota on syytetty maahanmuuttokriittisten äänestäjien pettämisestä.
Tällä viikolla kärjekäs kirjoittelu on kohdistunut myös maahanmuuttokriittisten poliitikkojen kärkinimeen, europarlamentaarikko Jussi Halla-ahoon (ps.) sekä häntä lähellä olevaan kansanedustajaan Juho Eerolaan (ps.).
Halla-aho ja Eerola kuuluvat molemmat "nuivan maahanmuuttomanifestin" allekirjoittajiin ja nousivat eduskuntaan "jytkyvaaleissa" 2011.
Nyt molempien harjoittamaa politiikkaa arvostellaan liian lepsuksi.
Toisaalta arvostelua aiheuttaa Halla-ahon äänestyskäyttäytyminen europarlamentissa. Hän on äänestänyt muun muassa kiistellyn TTIP-vapaakauppasopimuksen puolesta ja vastustanut tietovuotaja Edward Snowdenin turvapaikkaa EU:ssa.
Arvostelijoiden mukaan Halla-ahon ajaa enemmän Yhdysvaltain kuin Suomen kansallisia intressejä.
– Mestari syytä tiputtaa jalustalta, MV-lehden nimetön kirjoittaja vaati maanantaina julkaistussa kirjoituksessa viitaten Halla-ahon lempinimeen.
Halla-aho on vastannut kritiikkiin Facebook-sivuillaan. Keskiviikkona julkaistussa päivityksessä meppi arvelee, että taustalla voi olla turkulainen äärioikeistopoliitikko Olavi Mäenpää, jonka kerrotaan kirjoittavan MV-lehteen.
Halla-aho vihjaa myös, että linjanmuutoksen taustalla voisi olla MV-lehti-julkaisun omistaja Ilja Janitskin.
– En tiedä onko Janitskin saanut tuoreen päiväkäskyn Moskovasta, Donetskin kansantasavallasta tai jostakin muualta, Halla-aho kirjoittaa Facebookissa.
– Perussuomalaisten turvapaikka- ja kotouttamispolitiikasta on tullut Suomen turvapaikka- ja kotouttamispolitiikkaa, sanoi kansanedustaja Juho Eerola (ps) 3.5. kun eduskunta keskusteli turvapaikka- ja kotouttamispolitiikasta Suomessa.
Näin on eikä se muuksi muutu sillä, että osa hallituspuolueidenkin kansanedustajista on sunnuntain uutisen jälkeen vaatinut inhimillisyyttä päätöksentekoon.
Tippaakaan inhimillisyyttä ei sen sijaan tunne perussuomalaisten kansanedustaja Leena Meri. Hänen mukaansamedia on ”löytänyt sopivasti” somessa kohutun irakilaisperheen juuri kun eduskunta käsittelee ulkomaalaislain muutoksia.
”Hallituksen maahanmuuttolinjauksia on oppositiosta moitittu liian tiukoiksi. Saa nähdä, kestääkö kaikkien hallituspuolueiden kansanedustajien linja hallituksen esityksen takana vai muuttuuko se julkisen painostusyrityksen edessä niin, ettei kiristyksiä uskalleta tehdä”, Meri toteaa.
”Viranomaiset eivät voi tehdä päätöksiä punaviherkaartin huutoäänestyksen perusteella, vaan virkavastuulla ja lakiin perustuen”, kommentoi puolestaan Simon Elo Twitterissä.
Juho Eerola ei hätkähdä ihmiskaupan uhrien palauttamista takaisin seksiorjuuteen, vaan suorastaan ylpeilee kovuudellaan ja säälimättömyydellään. Ihmiskaupan uhrit ovat huoria eikä huorilla ole mitään oikeutta turvapaikkaan, sillä hän itse on hallitusneuvotteluissa niin linjannut.
Siinä suhteessa Eerola on oikeassa vaikka persut muuten ovatkin perseestä
Halla-aho paljastui pelleksi,niin kuin suurin osa muistakin persuista.Lisäksi on homo.